Bir depo mazot için 1 milyon 32 bin lira harcadı

Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim lüks yatını yakıtla doldurmak için harcadığı parayla 5 daire satın alabilirdi ya da 9 bin otomobilin deposunu doldurabilirdi..

Bir depo mazot için 1 milyon 32 bin lira harcadı

Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alanDubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in MarmarisLimanı'na demirleyen 110 metrelik süper lüks yatı "Radiant"ın yakıt tankını 430 ton mazotla doldurmak için 1 milyon 32 bin lira harcandı.

Marmaris Limanı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, dün marinalara sığmadığı için kruvaziyer limanının küçük rıhtımına yanaştırılan yata yakıt ikmali yapıldı. İzmir'deki Aliağa Rafinerisi'nden 3'ü kara, biri ise denizden gelen 4 tanker, yaklaşık 4 saatte yata 430 bin litre transit yakıt (gümrüksüz) koydu.

Litresi 0,80 avrodan satılan mazot için yaklaşık 1 milyon 32 bin lira ödendiği öğrenildi. Gıda ve erzak alımı, resmi evrak masrafları ve liman için ödenen bedelle yatın, Türk ekonomisine katkısının 1 milyon 100 bin lirayı bulduğu kaydedildi.

Bir depo benzin yerine 5 daire satın alabilirdi

Radiant'ın bir defada aldığı yakıtla yaklaşık 9 bin otomobilin deposunun doldurulabileceği, Marmaris'te 5 dairenin satın alınabileceği belirtildi. Lüks yatın deposunu yakıtla doldurmak için bir asgari ücretlinin hiç para harcamadan 101 yıl çalışması gerekiyor.

İçinde Al Futtaim ya da yakınlarının olup olmadığı hakkında bilgi verilmeyen, dünyanın en büyük yatları listesinde 23. sırada yer alan Radiant'ın, Marmaris'in ardından Doğu Akdeniz'e açılacağı belirtildi.

100 metre ilerideki bir botu alabora edebilecek yüksek güçlü askeri su topu bulunan yatta, savaş uçaklarında acil durumlarda koltuk fırlatmaya benzeyen özel bir güvenlik sistemi bulunuyor. Korsan saldırısı ya da acil durumda turbo motorları sayesinde 75 knot hızla gidebilen güvenlik botu da yatta hazır tutuluyor. Her türlü lüksü barındıran yatın içerisinde jakuziler, spor salonu, çalışma odası, jetskiler yer alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
sanki babasının parası ülkesinde elezin velezin ettiği paralarla keyif çatıyor bu dünya sizlerede kalmaz 17 metrelik beyaz kefen içinde hesabını verirsin birgün.
17 mi dinazormu sarıyorsun
mazot vatandaşa 5 lira zengin gavata 2,5 lira. yaşasın AKP ve yandaşları
geziciler verdiği zararla türkiye de otomobil fabrikası kurulabilirdi.
kel alaka sizin ayakkabı kutularıylada amerikaya borc bile verilirdi!!!
karaca_yasemn sizi kandırıyorlar kardeş. zaten imf ye borç verebilecek konumdayız. hem borç verebilecek duruma geleceğiz. hem de hırsızlık yapacağız. bu tezat ı aklınız alıyor mu acaba? yalnızken kendinize sorun yanıtı yine kendinizden alacaksınız. başkalarının sözleri ile değil yüreğiniz ile hareket ediniz lütfen. saygılar kardeşim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler