Bir fuhuş çetesinin anatomisi

ANTALYA (İHA) - Antalya'da Türk ve yabancı uyruklu kadınları tehdit edip, dayak ve işkenceyle fuhşa zorlayan uyuşturucuya alıştıran 25 kişilik çete, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından liderliğini 'Cennet Ana' lakaplı C.Ş'nin yaptığı fuhuş çetesine 'Meltem' isimli operasyon düzenledi. Operasyonda 13'ü mağdur 38 kişi göz altına alındı. Uyuşturucuya zorlanan, şiddet gören çoğu yabancı uyruklu 13 mağdur ifadelerinin ardından serbest bırakılırken 25 zanlı Antalya Adliyesi'ne sevk edildi. Çetenin yurt dışından iş vaadiyle getirdikleri kadınları pasaportlarına el koyduktan sonra zorla erkeklere pazarladıkları öğrenildi. Çetenin yurt dışın bağlantılarını yaptığı öğrenilen Özbekistan uyruklu P.T'nin yabancı kadınları getiren şahıslara taksitle ödeme yaptığı öğrenildi.

AYIN PERSONELİNE BAŞARI ÖDÜLÜ
Çetenin kendi aralarındaki telefon konuşmalarında fuhşa zorladıkları kadınlara 'Koyun' kod adı verdikleri öğrenilirken fuhuş yapmak istemeyen ve aralarında 2 doktorun da bulunduğu yabancı kadınları zorla uyuşturucuya alıştırıldıkları belirlendi. Fuhuştan kazandığı para ile 3 adet son model spor arabasının olduğu öğrenilen Çete lideri Cennet Ana'nın bankada 40 bin YTL de parasının ve çok sayıda tapu kaydının bulunduğu öğrenildi. Antalya'nın çeşitli mahallelerinde 29 ayrı eve yapılan baskın ile çökertilen çetenin performans ve müşteri memnuniyetini göz önüne alarak fuhuş yapan kadınlar arasında ayın personelini seçip ödüllendirdiği öğrenildi.

CENNET ANANIN PİŞMANLIĞI
Cennet Ana'nın operasyonda yakalanan oğlu K.S'nin de çeteden aldığı uyuşturucu nedeniyle bağımlı hale geldiği öğrenildi. Bu nedenle yaptığı işten büyük pişmanlık duyduğu öğrenilen Cennet Ana'nın 'Keşke bu işleri hiç yapmasaydım da sen uyuşturucuya alışmasaydın" dediği oğluna uyuşturucuyu bırakması için 47 bin YTL değerinde son model bir araba aldığı belirlendi.

GARDİYAN ÖRGÜTÜN CEZAEVİ İLE BAĞLANTISINI SAĞLIYOR
Operasyonda göz altına alınan Antalya Cezaevi'nde görevli gardiyan İ.A'nın Cennet Ana'nın cezaevinde aynı suçtan yatan eşi F.Ç ile örgüt arasında bağlantı kurduğu öğrenildi. Ayrıca çetenin yabancı kadınların fotoğraflarını çekerek internet üzerinden MSN yoluyla müşterilere tanıttıkları bir katalog oluşturdukları öğrenildi.
Çete üyeleri 'Örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve örgüt faaliyeti kapsamında insan ticareti yapmak, fuhuş, fuhşa aracılık ve yer temin etmek, tehdit, darp, hürriyeti kısıtlama, şantaj, uyuşturucuya alıştırmak, uyuşturucu kullanmak' suçlamalarıyla yargılanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler