Bir garip Vajinasız davası

Ankara’da vajinası olmayan kadın, kocasının sürekli aşağıladığını söyleyerek boşanmak istedi. Adam da karısının hastalığını gerdek gecesi öğrendiğini iddia etti.

Bir garip Vajinasız davası

İki yıl önce Z.M.A.’yla (30) evlenen Z.A. (33), karısının vajinasının olmamasını sorun yaptı. Karısıyla bir türlü cinsel ilişkiye giremeyen koca Z.A., eşine baskı yapmaya başladı. Kocasının sözlü şiddet ve baskılarına dayanamayan kadın Ankara 7’nci Aile Mahkemesi’ne geçtiğimiz aylarda bir dilekçe vererek boşanmak istediğini beyan etti.

KADIN: ‘HASTALIĞIMI BİLİYORDU’

Davacı Z.M.A. dilekçesinde kocasının evlenirken doğuştan vajinasının olmadığını bildiğini, hatta birlikte hastanede ameliyat olduğunu ve o günden beri de birliktelik sağladıklarını belirterek “Kocamla bir süre arkadaşlıktan sonra evlendik. Benim rahatsız olduğumu biliyordu. Hatta birlikte hastaneye ve doktora gittik. Ameliyat oldum. Ancak vajinamın olmadığını bahane ederek sürekli beni aşağıladı, hor gördü, artık hakaret ve baskılarına dayanamıyorum. Boşanmak istiyorum” dedi.

ADAM: ‘GERDEK GECESİ ÖĞRENDİM’

Karısının hakkında boşanma davası açtığını öğrenen koca Z.A., mahkemeye bir cevap dilekçesi vererek eşinin vajinası olmadığını evlendikten sonra öğrendiğini bu nedenle cinsellik yaşayamadıklarını, evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında kabahatin eşinde olduğunu beyan ederek karısından 50 bin lira tazminat istedi. Ancak geçen hafta çiftin boşanma davasında sürpriz bir gelişme yaşandı. Çift mahkemeye karşılıklı birer dilekçe vererek boşanmaktan vazgeçtiklerini, yeniden aynı çatı altında yaşamayı deneyeceklerini beyan ettiler.

Doğuştan bir hastalık

MÜLLERYAN agenezi veya MRKH (Mayer Rokitansky Kuster Hauser) sendromu olarak bilinen vajina yokluğu, kız çocuklarında görülen bir tür genital gelişim kusuru. Nedeni bilinmiyor. Doğan her 4 bin kız bebekten biri MRKH’li. Bu kişilerin rahimleri yok, vajinasının tamamı ya da bir bölümü gelişmemiş. Sorun genelikle ergenlik çağında regl kanamaları başlamayınca veya evlenince anlaşılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
sakın bu konu üzerine espiri yapmayın :)
senden başka salak yok merak etme.
çok zor bir sorun kadıniçinde erkek içinde allah yardımcılarl olsun
Boksta bile belden aşağıya vurmak yasaktır.Hemzemin geçitte dikkatli olmakta fayda var.
inş evlılıkleri dvm eder yazik ya:(
Diğer Haberler