HABER

Birgün Ecevit'in evini kiraya vermiyor

İzmir Bağımsız Milletvekili Recai Birgün, Bülent Ecevit'in kendisine bıraktığı Oran’daki evi “Rahşan Ecevit’i üzdüğü” gerekçesiyle kiraya vermekten vazgeçti.

Birgün, söz konusu daireyi eşi ve çocuklarıyla kullanmaya devam edeceğini bildirdi.

İzmir Bağımsız Milletvekili Birgün, Bülent Ecevit'in kendisine bıraktığı Oran’daki evi, müstakil başka bir eve taşınacağı için kiraya vermek istemiş, ancak bu durum Rahşan Ecevit tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Birgün yaptığı açıklamada, Oran’daki evi kiraya vermek istemesinde hiçbir art niyet olmadığını belirterek, “2009 yılında banka kredisiyle müstakil bir ev aldım. Sayın Rahşan Ecevit’e de hep bahsettiğim hayallerimdeki evi almanın heyecanını kendisini buraya davet ederek paylaştım. Kışları Oran’da ki evde yazları ise Gölbaşı’ndaki müstakil evde yaşamaya başladık. Gölbaşı’ndaki ev ailemizin ihtiyaçlarına daha çok cevap verdiğinden daha uzun zamanlar ikamet eder hale geldik. Oran’daki evde aylarca boş kalıyordu” dedi. Oran’daki evi kiraya verme isteğinin kamuoyunda birçok kişi tarafından yanlış yorumlamalara maruz kaldığını ifade eden Birgün, “Yine çıkarcı çevreler boş durmadı. Sayın Rahşan Ecevit’in aldığım bu karardan çok etkilendiğini ve kırıldığını öğrendim. Böyle özel bir konuda almış olduğum bu kararın suiistimal dolu yorumlara sebebiyet vermesi, Sayın Rahşan Ecevit’i üzdüğü ve bu kararımın yanlış algılanmasından dolayı evi kiralama isteğimden vazgeçiyorum. Söz konusu daireyi eşim ve çocuklarımla kullanmaya devam edeceğim” dedi.

Birgün, Rahşan Ecevit’ten faydalanmak isteyen bazı kişiler olduğunu, Rahşan Ecevit’i bu konuda sürekli uyardığını da belirterek, ancak Rahşan Ecevit’in “bir takım kişilerce” yanlış yönlendirildiğini öne sürdü.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler