HABER

Birinci "Ergenekon" davasında tutuklama

"Ergenekon" sanığı Aykut Metin Şükre, Danıştay’a saldırıda bulunan Alparslan Arslan’a silahı kendisinin verdiğini söyledi.

Birinci "Ergenekon" davasında tutuklama
Birinci ''Ergenekon'' davasına bakan mahkeme heyeti, Alparslan Arslan'a Danıştay saldırısında kullanılan 2 adet Glock marka silahın temin edilmesine ilişkin yargılanan Aykut Metin Şükre, Erkan Ayyıldız, Kenan Özay ve Selçuk Özkan'ın tutuklanmasına karar verdi.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci ''Ergenekon'' davasının bugünkü duruşmasında sanık Kenan Özay çapraz sorgusu sırasında Selçuk Özkan'ın ile görüşmesinin ardından Glock marka silahları alıp kendisine verdiğini anlattı. Duruşmada daha sonra sanık Selçuk Özkan'ın çapraz sorgusu yapıldı.
Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan söz alarak, Kenan Özay ve Selçuk Özkan'ın, ''Kendisinin Sedat Şahin'in avukatlığını yapacağı, yanındaki korumaları için silah istediği'' şeklindeki beyanlarını anımsatarak, Özkan'ın bunu kimden duyduğunu sordu. Özkan da kendisinden silah isteyen Aykut Metin Şükre'nin söylediğini belirtti.
Şükre ise kendisinin böyle bir şey söylemediğini dile getirerek, ''Ben silahları götürdüğüm Arslan'ın, bana böyle bir şey söylediğini söylemedim. Arslan'ın belinde silah görünce 'silah taşımaya başlamışsın' dedim. Bana ruhsatlı silahı olduğunu söyledi. 'Silah lazım' dedi. Ama neden silah istediğini söylemedi'' diye konuştu. Alparslan Arslan da, ''Hayatımın hiç bir döneminde Sedat Şahin ile tanışmadım. Şahin'in avukatlığını alacağım diye bir şey yok'' dedi.
Şükre'den silah almadığını söyleyen Arslan, Şükre'nin yüzüne bakarak, silahları kendisinden alıp almadığını söylemesini istedi. Arslan'a doğru bakan Şükre de, ''Ben sana silah verdim. Keşke vermeseydim. Bizi bu hallere düşürdün'' deyince Arslan, Şükre'den silah almadığını tekrarladı.
Bunun üzerine savcı Mehmet Ali Pekgüzel araya girerek, Arslan'ın Danıştay saldırısında kullandığı silahları kimden aldığını söylemesini istedi. Alparslan Arslan ise ''Kimseden almadım. Danıştay cinayetiyle alakam yok'' diye yanıt verdi.
**Tutuklandılar** Mahkeme delilleri karartma şüphesi, isnat edilen suçların tutuklanmayı gerektiren maddelerden olması gibi nedenlerle Aykut Metin Şükre, Erkan Ayyıldız, Kenan Özay ve Selçuk Özkan'ın 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'nun 12. maddesi uyarınca tutuklanmasına karar verdi. 6136 sayılı kanunun 12. maddesi, 5 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılmayı öngörüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
ergenekon yok dıyenlere kapak olmuştur umarım terör örgütü avukatları malum sahıslar
kim demiş yok diye.ortaya çıktığı için ört bas edip yok yok çekiyor yandaşları.nasılki bir şeye çok sıkı bağlanınca kopması vazgeçmesi kolay olmuyorsa ortaya çıkartılan ergenekon gerçeğinide kolay kolay kabullenmek istemediler.bir takım sözüm ona askeri kendilerince ilahlaştırıp askerden daha askerci kesilenler ancak daha yeni yeni bir takım hatalarını kabul etmeye başladılar.
Yorum Yapmasan Daha hayırlı iş yapmış olursun Hem anlamadığın Konularada Ahkam kesme,Veya Birierinin Maşasısın desem Öyle biri senin gibi yorum yapmaz zaten!Önce OKU Okuduklarını Anla Gerçekleri Öğren Sonra Yorumunu Yap istersen!!Gerçi senin gibilere Cevap yazmak Abeste iştigal ya neyse!!
var olduğunu nereden anladın.cahilce bir yorum,ipe sapa gelmez.desene bende ipe sapa gelmem.bak yavrukuş:danıştay davası ergeneko davasının içine kasten kondu.çünkü ergenekon diye birşey yok,danıştay davası somut bir dava ergenekona suç yüklemek için oraya dahil edildi.
nerede ergenekon yok diyenler çıkıp yalanlasanıza hani her şeye bir kılıf bulursunuz bunu ne yaparsınız bilemem
aytimu:ne söyledin şimdi sen,hiçbir mana ifade etmiyor.burada adı geçen kişilerin ERGENEKON denen düzmece dava ile hiçbir ilgisi yok.danıştay saldırısı bir gerçek,ERGENEKON ise sadece bir kelime,tarih bu dava nedeni ile Türk hukuk sistemini çok kötü anımsayacaktır.gerçi sen bilinçsizce şartlanmış ve bunları bitaraf olarak değerlendirmen mümkün değil.
ALÇAKLAR NE DOLAPLAR ÇEVİRMİŞLER.
aynen katılıyorum alçaklar ne dolaplar çevirmiş. ama danıştay davasını olmayan ergenekon davasının içine niye koydular.çünkü ergenekon düzmece,danıştay ise somut,koy ergenekonun içine orada da bir suç olsun hesabı.
Geri Dön