Bixby nedir nasıl kullanılır?

Bixby, ilk kez 20 Mart 2017’de resmi olarak duyurulmuş ve yine ilk kez Galaxy S8 ve S8+ ile teknoloji severlerin beğenisine sunulmuştu. Şimdi ise Galaxy A ailesi de dahil daha geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Peki Bixby nedir nasıl kullanılır.

Bixby nedir nasıl kullanılır?

Bixby, gelişmiş bir sanal asistan. Merak ettikleriniz için araştırmalar yapmanıza imkan tanıyan, ihtiyacınız olan her anda yanınızda beliren ve dahası, rutinlerinizi takip ederek size öneriler de sunarak hayatınızı her zamankinden daha kolay hale getirmeyi amaç edinen bir asistan.

Samsung’un yeni gözbebeği Galaxy A6+, Bixbysanal asistan sayesinde oldukça gelişmiş ve bunun yanında kolay bir kullanım sunuyor. İşte bu sanal asistanla Galaxy A6+’da yapabileceklerimiz…

Bixby Home’a merhaba

Telefonunuz ana ekrandayken sağa doğru kaydırırsanız, BixbyHome ile karşılaşıyorsunuz. BixbyHome ekranında günlük programınızdan özel günlere, konumunuza yakın yerlere, sosyal medya hesaplarınızdaki gelişmelerden önemli haberlere kadar pek çok detayı rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Tabii tercihlerinizi istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz da. Böylece BixbyHome, bir süre sonra sizin alışkanlıklarınızı öğrenerek size özel öneriler de sunmaya başlıyor.

Bixby Vision ile gözünüze çarpandan daha fazlasını görün

BixbyVision sayesinde kameranızın çekim yetenekleri artıyor ve bu da hayatınızı kolaylaştırıyor. Uygulamayı açtığımızda, bizi 4 farklı başlık karşılıyor. Bunlar: Metin, Görüntü, Yer ve QR kodu.

Metin seçeneğini işaretleyerek gerçek zamanlı tercümeler yapabilirsiniz. Bu, özellikle bir yurt dışı seyahatiniz esnasında, bilmediğiniz yabancı kelimeleri anında Türkçeleştirebilmeniz için çok önemli.

Görüntü seçeneğini işaretleyerek de benzer öğeleri arayabilir, hatta internet üzerinden de anında aramalar yaparak çok daha fazla bilgiye kavuşabilirsiniz.
Yer seçeneğini işaretleyerek bulunduğunuz konum, konumunuza yakın mekanlar ve ulaşım detayları gibi bilgilere rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Foursquare destekli bu özellik, kameranızı bir anlamda pusulaya çeviriyor diyebiliriz.

Ve QR kodu seçeneği sayesinde de QR kod okutması yapabiliyorsunuz.

Kısaca özetlemek gerekirse Samsung, Bixby ile size daha gelişmiş ve daha kolay bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Bixby nasıl kullanılır ? Bu sorunun cevabı burada

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler