HABER

"Biz, kavram kavgalarıyla uğraşmıyoruz"

İstanbul (AA)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olduğunu belirterek, "Bunların hiçbir tanesini de atmıyoruz, atmayacağız. Bunu böyle bilsinler. Bunlar üzerinden politika yapmaya çalışanlar şunu bilsinler ki, nasıl bugüne kadar hep hezimete uğradıysalar, bundan sonra da hezimete uğrayacaklar" dedi.

Erdoğan, Esenyurt Belde Belediyesince yaptırılan 16 yerin toplu açılış törenine katıldı. Burada konuşan Erdoğan, Türkiye'nin son 4 yılda ciddi bir dinamizm kazandığını ve "sessiz devrim" diye nitelenen reformlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

İnsan odaklı politikalar ortaya koyma gayreti içinde olduklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz, kavram kavgalarıyla, kargaşasıyla uğraşmıyoruz. O kavramlar benim vatandaşımın midesini doyurmuyor. Biz şunu biliyoruz; Türkiye demokratiktir, laiktir, sosyal bir hukuk devletidir. Bunların hiçbir tanesini de atmıyoruz, atmayacağız. Bunu böyle bilsinler.

Bunlar üzerinden politika yapmaya çalışanlar şunu bilsinler ki, nasıl bugüne kadar hep hezimete uğradıysalar, bundan sonra da hezimete uğrayacaklar. Çünkü bunların bu ülkede çakılı bir çivileri yok. Hep laf ürettiler. Biz bunların dönemlerini biliriz. Gençliğimizin en hareketli çağlarında benzin, gaz yağı ve ekmek kuyruklarında nasıl gece gündüz sıraya girdiğimizi iyi biliriz. Bunu bilenler bilir. Herhalde bu dönemleri yaşayanlar bunlara (hoş geldin) demez. Ya?.. (güle güle) der."

Kendi dönemlerinde fona devredilen banka bulunmadığını ve bankaların dünya piyasasında prim yapmaya başladığını belirten Erdoğan, ülkeye son 9 ayda gelen küresel sermayenin de 12,8 milyar dolara çıktığını ve Türkiye'nin önceliğinin ekonomi olduğunu bildirdi.

Başbakan Erdoğan, kalkınma ve gelişmenin en önemli ayaklarından birinin dürüst ve adil olmak, işini bilmek olduğunu belirterek, "Her zaman söyledik, üç şey bizim başarıdaki sırrımızdır; bunlar da insan, bilgi ve para yönetimidir" dedi.

Gelecek yıl sonuna kadar yolu ve suyu olmayan köy kalmayacağını da hatırlatan Erdoğan, Köy-Des projesinin Cumhuriyet tarihinin kırsal kalkınma projesi olduğunu belirtti.

Erdoğan, "Bu ülkede siyasette iki grup var; laf üretenler ve iş üretenler. Biz iş üretenler grubundayız" dedi.

TOKİ olarak 81 ilde konut yaptıklarını ve amaçlarının, çarpık yapılaşmayı sona erdirmek olduğunu belirten Erdoğan, Esenyurt'ta da çarpık yapı kalmasını istemediklerini anlattı.Yıllarca ülkede bölgesel milliyetçilik yapıldığını belirten Erdoğan, kendilerinin ayrım yapmadan her bölgeye yatırım yaptıklarını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler