'Bizi Fener diriltecek'

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Fenerbahçe maçına iyi hazırlandıklarını belirterek, "Bir diriliş göstermemiz lazım. Fenerbahçe maçından arzu ettiğimiz sonuçla ayrılarak bu dirilişimizi ortaya koyacağız" dedi.
Yeşil-beyazlı ekip, hafta sonu kendi evinde Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarını, Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadyumu'nda yaptığı antrenmanla sürdürdü. Ünal Karaman, antrenman öncesi yaptığı açıklamada, artık bir noktadan başlayıp, dirilişi ve uyanışı göstermeleri gerektiğini söyledi.
Hafta sonu yapacakları maçın favorisinin spor kamuoyu tarafından Fenerbahçe olarak gösterildiğini ifade eden Karaman, "Bizim bunu kabullenişimiz, baştan teslimiyetimiz kesinlikle yok. Bütün planlarımız kazanmak üzerine kurulu. Bunu başarabilecek kadroya da sahibiz. Fenerbahçe maçına iyi hazırlanıyoruz. Bir diriliş göstermemiz lazım. Fenerbahçe maçından, arzu ettiğimiz sonuçla ayrılarak bu dirilişimizi ortaya koyacağız. İnşallah arzu ettiğimiz sonucu alırız" dedi.
Karaman, gazetecilerin İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçındaki futbolcuların kişisel performanslarıyla ilgili sorusu üzerine şunları kaydetti:
"Sporun olduğu her yerde bazı oyuncuların bencil davrandıklarını görmemiz normaldir. Ama önemli olan bunun takıma ne derece zarar verdiğidir. Hem biz hem de futbolcu arkadaşlarımız yaşananlardan sonra kendi içimizde hesaplaştık. Dolayısıyla eleştiriyi önce kendimize yapıyoruz. Hem teknik kadro hem de oyuncu kadrosu olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Fenerbahçe maçı bizim için çok daha farklı bir karşılaşma olacak. İkinci devrenin geride kalan 8 haftasında 7 yenilgi aldık. Her türlü mazeret üretebilirsiniz. Ama adını ne koyarsanız koyun ortada bir başarısızlık var."
Karaman, takımın karşı karşıya kaldığı bu sıkıntıyı aşacaklarına inandığını dile getirerek, "Biz mağlubiyetleri kabul edecek olgunluğa da sahibiz. Var olan gücümüzün sahada kullanılmaması üzüntü verici ve canımızı acıtıyor. Biz Gençlerbirliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçlarında bu acıyı yüreğimizin en derinlerinde yaşadık. İnşallah kaybettiğimiz o maçlar kötü gidişimizin sonu olur" diye konuştu.