HABER

Blues festivali Samsun'da start aldı

SAMSUN (İHA) - Efes Pilsen'in bu yıl 17.'sini düzenlediği Blues Festivali'nin Türkiye konserler serisi, dünyaca ünlü Blues sanatçılarının katılımıyla Samsun'da başladı.

Büyük Samsun Oteli'nde düzenlenen ve Türkiye'de Blues müziğinin daha geniş kitlelere tanıtılıp sevilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen festivalin 17.'si Samsun'dan start aldı. Onlarca Blues severin katıldığı festival, Grammy adaylığı bulunan akordeon bazlı Buckwheat Zydeco'nun sahne almasıyla başladı. Blues'ın değişik türleriyle sürekli tarzını yenileyen Lucille ödüllü Larry Garner, New Orleans'tan Boston Rougo ezgileriyle Blues severleri coşturdu. Garner, izleyicilerin arasına girerek bir bayanı yanına çağırıp bas gitar çaldı.

Festivalin son konuğu ise, tekniği, sitili ve yeteneğiyle Amerikan modern Blues tarihinin önemli isimlerinden olan Michael Powers oldu. Alkol tüketimin yoğun olduğu festivalde, müziğin ritmine kendilerini kaptıran izleyiciler kendilerinden geçti. KKTC ve Türkiye'yi kapsayan festival, Samsun'dan sonra 17 ilde daha gerçekleştirilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön