HABER

BM'den önemli uyarı: Suriyeli sığınmacı sayısı 270 bine sıçradı

Birleşmiş Milletler (BM) yerinden edilmiş Suriyeli sayısının 270 bine yükseldiğini açıkladı.

BM pazar günü yaptığı açıklamada ülkelerini terk eden Suriyeli sığınmacı sayısını 160 bin olarak açıklamıştı.

Ürdün'ün BM sözcüsü rakamın son gelişmeler ışında iki hafta içinde 110 bin arttığını belirtti.

Sözcü Muhammed Hawari, Suriye, İsrail ve Ürdün arasındaki gerilimin rakamı yükselttiğini açıkladı.

İSRAİL SURİYE HATTINA SEVKİYAT YAPTI

Reuters haber ajansı, İsrail'in Suriye sınırına tank ve mühimmat takviyesi yaptığını duyurdu. İsrail ordusu, bu hamle için 'İsrail Suriye iç savaşına müdahale etmeme politikasını sürdürecek ancak kendi sınırlarını da koruyacak' açıklamasında bulundu.

Açıklamada, "Golan Tepeleri'nde yaşanan gelişmeler ışığında, bu sabah yapılan hazırlıklar kapsamında birlikler bölgeye sevkedildi" denildi.

İsrail ordusu, rejim güçleri ve isyancılar arasındaki çatışmaların şiddetlenmesi nedeniyle Suriye sınırına tank ve mühimmat takviyesini yaptığını açıkladı. İsrail'in Suriye iç savaşına müdahale etmeme politikasını sürdürdüğü belirtilen ordu açıklamasında, Golan Tepeleri'ndeki gelişmeler nedeniyle takviye ekiplerin görevlendirildiği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
ALIN İÇERİİİİİİ HADİİ HA 7 MİLYON HA 7 MİLYON 275 BİN NE FARKEDECEK ÜLKENİN İÇİNE AVRUPADA İRİLİ UFAKLI 2-3 TANE RESMEN ÜLKE GİRİŞ YAPTI BE ÜRETMEDEN TÜKETEN 7 MİLYON İNSAN MİLLİ HASILAYI BÖLÜN BAKALIM ESKŞDEN 80 MİLYONA BÖLÜNÜRKEN ŞİMDİ 87 MİLYONA DÜŞTÜ RAKAM 8 BİN LERE SİZ BAKLMAYIN AKP NİN YALANALRINA YOK 3 MİLYON SURİYELİ HEMDE ÖYLE SİSTEMATİK BÖLÜĞNMÜŞ Kİ ÜLKEYE BÜYÜK EŞİHRLERE DAHA FAZLA PAY EDİLMİŞ ANADOLUNUN NİLMEMNE KÖYÜNDE BİLE SURİYELİ VAR DÜŞÜNÜN ? OY ATANLA UTANSIN UTANACAK YÜZ VARSA TABİ
@onur_mert_1985 emeğine sağlık ama bu yazdıklarını anlamayacak okadar cahil andaval sürüsü var ki bu seçimde de gördük zaten
verin bize,bizden daha enayii var mı,ülke zaten yol geçen hanına döndü
Pazar günü bankamatik önlerin de suriyeliler sıraya girmişler para çekiyorlar aslan gibi baba yiğit insanlar afganlı suriyeli ıraklı türkmeni zencisi vs say say bitmez 10 milyonun üstün de bu durum da yaşıyan insanlar var benim hakkım bunlara haram olsun .
Geri Dön