BM heyeti Suriye’den Cumartesi ayrılıyor

Suriye'de 21 Ağustos'da kimyasal silah kullanıldığı belirtilen bölgelerde inceleme yapan Birleşmiş Milletler (BM) ekibinin ülkeden cumartesi günü ayrılacağı duyruldu.

BM heyeti Suriye’den Cumartesi ayrılıyor

NEW YORK (CİHAN)- BM ayrıca elde edilen verilerin de Avrupa'daki laboratuvarlarda inceleneceğini açıkladı.

BM Genel Sekreter Sözcü Yardımcısı Farhan Haq, günlük basın toplantısında yaptığı açıklamda, Şam yakınlarında rejim tarafından kullanıldığı iddia edilen kimysal silah ile ilgili delil toplama çalışmasını BM misyonunun cumartesi tamamlayarak ülkeden ayrılacağını duyurdu. Haq, heyetin elde edeceği delilleri de Avrupa'daki çeşitli laboratuvarlarda inceleteceğini bildirdi. Haq, laboratuvarlardan elde edilecek sonucun ise BM Genel Sekreter'e sunulacağını sözlerine ekledi.

GENEL SEKRETER ZİYARETİNİ YARIDA KESİYOR

Avrupa'da çeşitli ülkeleri ziyaret eden BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un New York'a dönmek üzere yola çıktığı belirtildi. Genel Sekreteri'n neden ziyaretini yarıda kestiği sorusuna Haq açıklama getirmezken, Ban'a Suriye'deki heyetin ilk elde ettikleri bilgiler hakkında sözlü sunumunu cumartesi yapacağını bildirdi.

Haq, cumartesi günü BM Silahsızlanma İşleri'nden sorumlu Yüksek Temsilcisi Angela Kane'in de heyetle birlikte Şam'dan ayrılacağını kaydederek, halen Suriye'de bu ülkenin vatandaşları ile birlikte toplam bin civarında BM çalışanının bulunduğunu söyledi.

Haq, bir soru üzerine BM heyetine Şam'da ateş açan keskin nişancıların henüz belirlenemediğini, bu olayın ardından heyete yönelik başka bir saldırının gerçekleşmediğini sözlerine ekledi. CİHAN

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Tamamen göstermece bir oyun bu, esad bu esna da kaçabilsin, istediği bütün hazırlığı yapabilsin diye zaman kazandırmaktan başka birşey değil. O gaz bombaları ingilterenin ya da amerikanın göbeğine atılsaydı, tahlil yaparmıydınız çok merak ediyorum. ama size göre değişen birşey yok, ölen de müslüman, öldüren de. çok ta umurunuzdaydı. sanki operasyon yapsanız insanlık için mi yapacaksınız. geçin bunları.
SURİYENİN ARKASINDA İRAN RUSYA VE ÇİN OLMASA DELİLLERE BAKMADAN ÇOKTAN SURİYEYE GİRMİŞTİ BENCE DELİLLER BAHANE ORTADOĞUDA ÜLKELER ARASINDA TAM BİR DENKLEM VAR. DENKLEM OLMASA SAVAŞ ÇOKTAN ÇIKMIŞ OLURDU.
Termik santral için G.Kore ve Çin devrede
ya arkadas kimyasal kullanildigi zaten belli, onemli olan bu kimyasal kimin tarafindan kullanildigi...
Kimyasal silah kullanılmadıysa katliam yapılmadığı anlamına mı gelecek yani . Suriye devleti binlerce suçsuz insanı katletti. Katliamı ıspatlamak için kimyasal silah kullandığının ıspatlanmasına gerek var mı sorarım insan olana
DERTLERİ SURİYE İLE TÜRKİYEYİ SAVAŞA SOKMAK BİRDEFA TÜRK HALKININ YÜZDE SEKSENİ SURİYE İLE BİR SAVAŞA KARŞIDIR NEDEN SAVAŞALIM ADAMIN BİZE BİR ETTİGİ VARMI YOK E DURDUK YERDE ADAMIN BAŞINA NEDEN BELA OLALIM. YETERİNCE OLDUGUMUZ YETMİYORMU.
HİÇ BOŞUNA UGRAŞMAYIN SURİYE BİR DEVLET ÇAPULCU DEGİL ORADA DEVLET PROSÜDÜRLERİ İŞLER ADALETSİZ DAVRANIŞLARIN KİMYASAL SİLAHIN ARKASINDA SURİYEYİ YIKMAK İSTEYENLERİ SORGULAYIN ORALARDA SUÇLUYU ARAYIN. KİMSE KENDİ GÖZÜNE PARMAGINI SOKMAZ DEGİL SURİYE DEVLET BAŞKANI TUMARHANELİK DELİ BİLE BUNLARI YAPIPTA DÜNYA KAMU OYUNUN TEPKİSİNİ ÜZERİNE ÇEKMEZ.
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÖR DÖĞÜŞÜNE DÖNEN BU SAVAŞI BİTİRSİN ARTIK.....KURTLA KUZUNUN BİRBİRİNE KARIŞTIĞI BU BÖLGEYE İSTİKRAR İÇİN DÜNYA BARIŞI İÇİN BÜTÜN DEVLETLERİN KATKISI YARDIMI OLMALI....''YURT TA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ'' Mustafa Kemal ATATÜRK
behey alçakların en büyükleri siz zaten kimyasal silahların kullanıldığını saniyey saniye biliyorsunuz birde oyalama taktiği olarak avrupada inceleyeceklermiş bu arada esat biraz daha müslüman öldürsünki orda islami bir birlikltelik oluşmasın ve israilin önü açılsın kendi verdiğiniz kimyasal silahları şimdi yalandan iceleme oyunlarına giriyorsunuz.
TÜRK ULUSUNUN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BÜYÜK KAHRAMANLIK DESTANI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN. BİZE BU DESTANI YAŞATAN BAŞTA ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü VE İSİMSİZ KAHRAMANLARIMIZI ŞÜKRAN, RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ.
BuGüN 30 AGUSTOS ama kimsenin umuRu degiL..aKp milleti ammaaa kendine çevirdin..APOyu ekrandan indiRmeyen AKP..Konu Atatürk oldumu yaa ülke dıŞına kaçıyorlar ya hasta oluyorlar..
NE ESAD, ne komutanları şöyle yumruklarını masaya vurup "" hayır, kimyasal kullanılmadı " demediler, diyemediler...masumların, suçsuzların üstüne gidildiğinde , içten gelen bir tepki ile her türlü yemin eder, masaya deliller bırakır, şahitler bulur, yani suçsuzluğunu dibine kadar savunur, çünkü suçsuzdur..esad ise ilk 4 gün kimseyi kabul etmedi, bebek ölüleri üstüne tek laf etmedi, abd nin-muhaliflerin işidir de demedi..bizim chp lilerin savunduğu kadar bile savun-a-madı kendini..adeta bu katliamı kabul etmiş bir hali var...
analar ağlamasıncılar nerede???
yok abi yok ne kimyasal bombası ya kimse yaşadığı şehre bomba atma (yemek yediğin kapa sıçarmısın)
Diğer Haberler