BM'de uzlaşma sağlanamadı

BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesinin Suriye konulu gayrı resmi toplantısında İngiltere'nin hazırladığı karar tasarısı konusunda uzlaşma sağlanamadığı öğrenildi.

BM'de uzlaşma sağlanamadı

Edinilen bilgiye göre, daimi üyeler ABD, İngiltere, Rusya, Fransa ve Çin'in temsilcilerinin toplantısında İngiltere tarafından sunulan Suriye taslağı ele alındı.

Toplantının ardından Güvenlik Konseyi'nden ayrılan büyükelçiler gazetetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Toplantıda İngiltere'nin, "kimyasal silah saldırısı nedeniyle Esed rejimi kınayan ve sivillerin korunması için gerekli önlemlerin alınmasını" içeren taslağına Rusya'nın karşı çıktığı ve taslak üzerinde uzlaşma sağlanamadığı kaydedildi.

İngiltere'nin karar taslağını resmen BMGK'ya sunması durumunda Rusya ve Çin'in büyük ihtimalle veto etmesinin beklendiği belirtildi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, daha önce yaptığı açıklamada BMGK'da tartışılmak üzere, Suriye'deki kimyasal silah saldırısını kınayan ve sivilleri korumak için gerekli önlemlerin alınmasına yetki veren bir tasarı hazırladıklarını açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Insanlar öldürülmüş Rusyanın Çinin umurundamı kı karara evet desınler yazık ınsanlık nerde
en önemlisi kimyasal gazın neden ve hangi insan düşmanları tarafından kullanılmış olması son zamanlarda mualif gurupların esatdan daha tehlikeli oldugu kendi ikballeri için her şeyi yapabilecekleri ortaya çıkmışdır dış güçlerin esada degil mualif gurup diye adlandırılan ülkesine ihanet eden terörüst kilıklı vahşileri cezalandırması suriye halkını mutlu edecektir
İŞTE BU KADAR ADAMI YİYİP BİTİRME PLANINI İŞLETEN BATIYA RUSYA VE ÇİN ALET OLMADI BİR DEVLETİ YİYİP BİTİRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELEN KARAYI ÇALIYORLAR SONRADA KENDİ ÇALDIKLARI KARAYA DÜNYAYI İNANDIRIYOR VE O DEVLETİ BİTİRİYORLAR ÖRNEK AFKANİSTAN IRAK LİBYA ŞİMDİDE SURİYE AMA HELAL OLSUN ÇİN VE RUSYAYA. BUNUN FARKINDADIR.
RUSYA ve ÇİN Karşı çıkıyorsa iç savaşın devam etmesini istiyorlar demektir. Yarın esed rejimi HÜSNÜ MÜBAREK gibi devam ederse hiç şaşmam. Çünkü gizli anlaşmaların suriye ile olamayacağını nasıl anlayabilirsinizki?
amerika ve rusya yıllardır iyi polis kötü polis rolünü oynuyor ikisinide yöneten yahudiler
Farklı görüşte olan gruplar bu tuzaklara gelmeye devam edecekler ve uzun yıllar bitmeyecek nefret tohumlarını bu bölgeye yerleştirmeyi sürdürecekler. Müslüman birliği diye bir birlikte hayal kimse inanmasın buna senin gibi davranan fakat özünde senden olmayan insanları seçmek zorunda kalıyoruz maalesef.
Diğer Haberler