HABER

Bodrum'da kaçak kazı operasyonu

MUĞLA (İHA) - Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Kıyıkışlacık köyünde düzenlenen operasyonda, aralarında eski milletvekili ve bir gazetecinin bulunduğu toplam 9 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve Milas İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen operasyon kapsamında, Kıyıkışlacık köyünde bulunan çiftlikte kaçak kazı yapılacağı istihbaratına ulaşan jandarma ekipleri, çiftliğe baskın düzenledi. Baskın sırasında 9 kişi kazıya başlayacakları sırada gözaltına alındı. Baskında, eski milletvekili U.A. (61), gazeteci A.B. (35) ve annesi D.A. (64) da gözaltına alındı. Ayrıca operasyonda, O.T. (37), M.G.B. (31), M.E. (64), E.P. (30), K.S. (44), F.E. (37) gözaltına alındı. Şahıslarla birlikte kazıda kullanılan 4 kazma, kürek, balyoz, el fenerleri, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet ruhsatsız silah, 150 adet mermi ve bir adet iş makinesine de jandarma ekipleri tarafından el konuldu. Şahıslar sorgularının tamamlanmasının ardından Milas Adliyesi'ne sevk edilecek.

Öte yandan, Milas Müze Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir grup arkeolog, kaçak kazı yapılan bölgede inceleme yaptı. İnceleme çalışmalarına arkeologlar Mehmet Çakıcı, Serçil Torlak, Süleyman Özgen katılırken, heyet bölgenin Leleg kalıntıları açısından zengin bir bölge olduğunu ifade etti. 3 ayrı noktada yapılan kaçak kazı çalışmasında tarihi mezarların hasar gördüğü iddia edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön