HABER

Bodrum'da kayıp işitme engelli kız aranıyor

Üç gündür haber alınamayan işitme engelli 25 yaşındaki Esra Dağ'ın bulunması için jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 3 gündür haber alınamayan işitme engelli 25 yaşındaki Esra Dağ'ın ailesinin kayıp başvurusu üzerine başlatılan arama çalışması sürüyor.

Gümüşlük Mahallesi'nde yaşamını sürdüren Dağ, 6 Temmuz sabahı evden "çöp atmaya gidiyorum" diye çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailenin jandarmaya kayıp başvurusunda bulunmasıyla işitme engelli olduğu belirtilen kızın bulunması için çalışma başlatıldı.

Dağ'ın eniştesi Mehmet Emin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Çöp atmaya gidiyorum diye çıktı, bir daha haber alamadık. Jandarma araştırıyor. Esra'nın kaçırıldığını düşünüyoruz. Jandarma ekiplerine şüphelendiğimiz bir kişinin kimliğini bildirdik, bu kişi üzerinde yoğunlaştılar. Hatta savcılık aracılığıyla cep telefonu sinyal tespiti için çalışma yapılacak." dedi.

Bu kişinin farklı suçlardan sabıkası olduğunu öğrendiklerini iddia eden Emin, "Şüpheli sosyal medya üzerinden tespit edildi. Esra, kendi yaşıtlarının gerisinde biz kız. Kulakları duymadığı için 7-10 yaşındaki çocuktan farkı yok. Kendini iyi ifade edemiyor." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön