Boğa burçları 2018 yılına dikkat!

Mynet Astroloji Uzmanı İrem Su, 'Boğa burcu'nun 2018 yılını yorumladı.

Boğa burçları 2018 yılına dikkat!

OCAK AYLIK YORUMU

Ocak ayında sizleri neler bekliyor?

Ocak ayında çevremize karşı duyarlılığımız yüksek. Annelik, ablalık, kardeşlik ülküsü öne çıkıyor. Ailemizi, değerlerimizi, nefes aldığımız ülkeyi koruma içgüdümüz yükseliyor. Güven içinde yaşamaktan yanayız. İlişki, ortaklık konularında belli bir baskı, güç uygulama, başkalarının bizim üzerimizdeki etkisi yoğun olacak. Bize kendi arzu ve isteklerini kabul etmemiz için dayatabilirler. Eğitim, iş, projelerimize eğileceğiz. Tecrübemizi göstermek adına yeni girişimlerde bulunabiliriz. İş hayatında farklı çalışmalar, ekip veya takım içinde yer almak, orijinal olana yönelmek gerekiyor. İlişkileri güçlü tutarak arzu ettiğimiz hedefe ulaşabiliriz.

1-7 OCAK HAFTASI

Sevgili Boğalar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunay fikirlerinizi, plan ve projeleriniz başkalarına kabul ettirme arzunuzu gösteriyor. Bunda başarılı olabilirsiniz. Ancak sabırlı olmak gerekir. Daha önce konuşulmuş veya üzerinde düşünülüp karar verilmiş işler yürürlüğe konabilir. İki hafta önceki Yeniayda adım atılan her iş, bugün olgunlaşır ve sonuca ulaşır. Sahip olduğumuz değerleri, alıştığımız düzeni, yakınlarımızla ilişkimizi öne çıkartan Dolunay, kendi içindeki hassasiyeti ve baskısı ile yorucu olsa da, büyümemiz için şarttır. Hangi yolun bizim için doğru veya yanlış olduğunu böyle bir zamanda fark ederiz. Hedef bilinciyle hareket ederiz. Olan biteni idealist bir bakış açısıyla ele alırız. Bizi dış dünyaya çağıran ve her konuda kendini göster diyen sese kulak vermeliyiz. Evet alıştığımız düzen, çevre, yakınlarımız kıymetli. Ancak gelişmek için farklı ortamlarda, farklı insanlarla bağlantı kurmamız gerekiyor. Bu kolay mı, elbet zor ancak imkansız değil. Başarabilirsiniz.

8-14 OCAK HAFTASI

11 Ocak saat:08:09-31 Ocak saat:16:39 tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ciddi bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Eğitim, iş hayatında başarılı girişimlerde bulunmak, bağlantılar kurmak, görüşmeler yapmak için uygun bir zamandır. Kazandırıcı olan işlere öncelik tanırsınız. Merkür iş, sağlık yakın çevremizle ilgili konularda da etkili bir gezegendir. Oğlak burcunda ilerlerken, iş görüşmeleri, seyahatleri, toplantılar, bir işi halletmek amaçlı yazışmalar, eğitimle ilgili konular üzerinde zihnimiz odaklıdır.

15-21 OCAK HAFTASI

Sevgili Boğalar, 17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, halkla ilişkiler, hukuk, eğitmenlik, iş seyahatleri ve projeleri başta olmak üzere girişimde bulunmak istediğiniz her konuda sizi destekleyicidir. Yöneticiniz Venüsün bu Yeniayla kavuşumu, hayırlı bir gelişmenin de işaretçisidir. Sağlığınızla ilgili konularda şifalıdır ve günlük hayattaki işlerinizi derleyip toparlayarak ilerlemenizde, bir iş başvurusunda bulunmanızda faydalıdır. Gayet ciddi ve bilinçli şekilde kararlarınızı verirsiniz. Kişisel anlamda kendinizle barışıksınızdır. Bu Yeniayda, kariyer anlamında yakın çevrenizdeki kişilerden destek görürsünüz. Siz de aynı şekilde onlara yardımcı olursunuz. Olumlu bir Yeniay ve siz Boğalar için sürpriz gelişmeleri de işaret etmektedir.

Sevgili Boğalar 18 Ocak saat:04:43-11 Şubat saat:02:19 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak kariyer hayatınızla ilgili konularda, yenilikçi tarzda düşünmeniz ve ilişkilerinize önem verebilmeniz  anlamında gayet kıymetlidir. Başkalarına mesafeli davranabilirsiniz. Ancak bu burun büyüklüğü şeklinde değildir. Genel yapınız olarak ciddiyeti önemsediğiniz içindir. İş hayatında ve toplumsal yaşamda ideallerinize bir hayli kıymet verirsiniz. Değişik insanlarla tanışarak, grup çalışmalarına ağırlık vererek, iş hayatında geniş bir çevre edinmenizde yarar vardır. Akılcı yaklaşımlarınız sayesinde çevrenizdeki kişilerle güçlü bağlar kurabilirsiniz. Bu süreçte, ben bilirim tarzı yaklaşımlarda bulunmak, inatlaşmak yanlış olur. Ortama, zamana, işin gereklerine, hayatın geneline göre hareket etmekte fayda vardır.

20 Ocak saat:06:09-18 Şubat saat:20:18 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova dönemi iş hayatında yeniliklerin, ekip çalışmalarının, projelerin önemi büyük. İşinize nasıl heyecan katabilirsiniz, neler istiyorsunuz, ne gibi değişime ihtiyacınız var. Bunları gözden geçirin. İşverenle, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkinizi önemseyin. Dünya sizden farklı bir şeyler bekleyecektir. Siz de becerilerinizi bir ürün, proje, çalışma ile ortaya koyarsanız bu ilgi görecektir.

22-31 OCAK ARASI

Sevgili Boğalar, 31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, iş hayatı ve aile yaşamı arasındaki dengenin kurulması adına önem taşıyor. Ancak bu, sadece iş hayatında birilerinin bizden beklentilerini karşılamak anlamı taşımıyor. Bizim de ilgilenmemiz gereken insanlar var. Sözgelimi ailemiz. Bir başka önemli konu, işimizin bize sağladığı imkanlar, şartlar ne ölçüde kuvvetli. Buna bakacağız. Biz eğer hakkımızı alamıyorsak, koşullar zorlayıcı ve nefes aldırmıyorsa, tatmin olamıyorsak, şapkamızı önümüze koyup, başka yollar, işler arayacağız. Kendi çıkarlarımızı düşünmek ve geleceğimizi sağlam temel üzerine inşa etmemiz gerekiyor. Nerede ekmek, biz oradayız. Nerede bizi rahat ettiren koşullar var, ona bakacağız. Bu Tutulma, biraz baskı yaratsa da, kendimizin, hedefimizin, yapmak istediklerimizin farkına varmamızda gayet olumludur. Bu Tutulma, yeni projelerin, yeniliklerin işaretçisi olabilir. Daha iyi şartlarda yaşamak adına evimiz, ailemiz, işimizle ilgili atılacak adımların göstergesi olabilir.

Sevgili Boğalar 26 Ocak saat:15:56-17 Mart saat:19:40 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, krediler, yatırımlar, miras, hukuki borç ve alacaklar, ortaklaşa paylaşımlar gündem maddenizde önemli hale geliyor. Piyasanın durumuna dikkat edilmeli, ilişkilerimize bir bakmalı, birilerine güvenerek yola çıkılmamalıdır. Mars-Yay burcu geçişinde, hukuki konular, alacaklarınız, bankalarla alakalı işlerimiz, başkalarıyla olan maddi ilişkimiz dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Zaman zaman gerginlikler yaşanabilir. Eğer borcumuz varsa, alacaklar sıkıştırabilir. Alacağımız varsa tahsili için biz harekete geçebiliriz. Ancak belirsizlikler de yaşanabilir. Tam olarak netleşmeyen, ne olacağı belli olmayan durumlara karşın, bizim dikkatli olmamızda, sabır göstermemizde yarar var. Ayrıca para konusunda bazen iyimser kimi zamansa kuruntulu şekilde hareket etmeniz mümkündür. Miras, aile desteği veya farklı yollarla paralar elde etmeniz de mümkündür. Fakat bunların kullanımında, değerlendirilmesinde ölçüyü kaçırmamak, ilerisini düşünmek yararlı olur.

31 Ocak saat:16:39-18 Şubat saat:07:28 tarihleri arasında etkili Merkür-Kova burcu geçişi, iş hayatında bilginizi tecrübenizi yenilikçi tarzda ve yaratıcı şekilde ortaya koymanız gerektiğini gösterir. Zekanız, iletişim beceriniz, gruplar içindeki etkinliğiniz, dış dünya ile güçlü temasınız ilerlemenizde yararlıdır. Mali konularda kazandırıcı işlere yönelmeyi sağlayıcıdır. Bir proje veya bir etkinlik yoluyla para akışını simgelediği gibi, işsizlik sorunumuzun çözülmesi sonucu bir akışın sağlanması yönünde de etkilidir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-15-16-20-21-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-18-19-31
Aşkta En Şanslı Günler : 6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11-12
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYLIK YORUMU

ŞUBAT ayında sizleri neler bekliyor?

İş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim. Bir çıkış yolu bulmak adına tecrübelerimizi, yeteneklerimizi ortaya koyacağımız bir Tutulma yaşayacağız. Önemli olan iş hayatı-aile yaşamı arasındaki dengeyi iyi kurmaktır. Mesleği sanat ve mistik çalışmalar, yardımlaşmayla alakalı olan kişiler bu süreçte değerli çalışmalarda bulunabilirler. Aşk hayatınız ve parasal konular üzerinde düşünmemiz yerinde olacaktır.

1-11 ŞUBAT ARASI

11 Şubat saat:02:19-7 Mart saat:02:45 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişi genel olarak, ilişkilerde verici, ılımlı, şefkatli yaklaşımların göstergesidir. Güzel olan duygular, dostluklar, çalışma hayatımızda ve genel olarak arkadaşlık ilişkilerinde öne çıkar. Zaman olgusu kıymetli. İyi niyetle başlanan bir ilişki daha sonra karşı tarafın hayatındaki sıkıntıların, sorumlulukların çokluğu nedeniyle bitebilir. Devam eden ilişkinizde, sorunlar varsa bunlar bir yana atılsa da, bir müddet sonra öyle yürümeyeceği anlaşılabilir. Bilinçli olmak, gerçekleri göz ardı etmemek gerekiyor. Bu süreç, iş hayatımızda ılımlı, duyarlı, başkalarına yardım etmekten zevk alacağımız bir dönemin de göstergesidir. Sanatsal, mistik alanlara duyulan ilginin de göstergesi olacak. İş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim.

12-18 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Boğalar, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, hayatımızla ilgili konularda geleceğimizi sağlam bir temel üzerine oturtma çabamızı, bu yönde yapılacak girişimlerle rahat etme arzumuzu işaret ediyor. Zihnimiz, geleceğe dönük hayallerimiz, vizyon sahibi olmak için verilecek mücadelemiz son derece önemli. Hem çevremizle duygudaşlık yapacağız hem hedefimize odaklanıp başarılı olmaya çalışacağız. Eğitim, iş, çevre ilişkileri bu Tutulmaya damgasını vuruyor. Görünümlerin tümünde ılımlı paylaşımlar, empatik yaklaşımlar, başkalarının duygularını önemse hali var. Sezgilerimiz iş hayatında ve girişimlerimizde bize ışık oluyor. Bir çıkış yolu bulmak adına tecrübelerimizi, yeteneklerimizi ortaya koyacağımız bir Tutulma yaşayacağız. Önemli olan iş hayatı-aile yaşamı arasındaki dengeyi bozmadan ilerisi adına doğru hamlede bulunmaktır. Bu hamleler, insanlarla olan ilişkinize, paylaşımlarımıza, kendinizi ifade etmenize bağlı olarak başarılı şekilde gerçekleştirilir.

18 Şubat saat:07:28-6 Mart saat:10:34 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, hedeflerinizi gerçekleştirme anlamında fazla iyi niyetli düşünmeye, durumları net bir şekilde görememe, dostunuzu, düşmanınızı ayırt edememe gibi durumlara yol açabilir. Yardımlaşma hissiniz bir hayli yüksektir. Ancak bunun ayarını bilemediğiniz zaman kendinizden çok başkalarının işine yararız. Aklınızla, mantığınızla durumunuzu gözden geçirmeyi unutmayınız. Duyguların sizi yanıltmasına, tanımadığınız kişilerin sizin iyi niyetinizi kullanmasına izin vermeyiniz. Belli bir mesafe koyarak karşınızdaki kişiyi test ediniz. Mesleği sanat ve mistik çalışmalar, yardımlaşmayla alakalı olan kişiler bu süreçte değerli çalışmalarda bulunabilirler. Aşk hayatınız ve parasal konular üzerinde düşünmemiz yerinde olacaktır.

18 Şubat saat:20:18-20 Mart saat:19:15 arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş, duygularımız, hayallerimiz, duyarlılığımız ön plandadır. Sanatsal konulardan, mistik faaliyetlere kadar geniş bir alanda soyut çalışmalara yönelebiliriz. Balık burcu geçişleri iki yönlüdür. Bazıları kendinden ödün verir, sınırlarını çizemediği için başkalarının kurbanı olur ve en ufak bir zorlukla karşılaştığında kadere küser.  Kimileri becerilerini, yeteneklerini hayal gücüyle birleştirerek yazıya, söze döker, bir ürüne dönüştürür. Boğalar, maddi ve manevi değerlerinin gayet bilincindedir. Bu dönemi olumlu yönde değerlendirmeyi bilirler.

19-28 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Boğalar, 19 Şubat tarihi eğer bir kenarda paranız varsa, uzun vadeli yatırımlar için uygundur. Kredi ile borçlanmada faizlere ve geri ödeme şartlarını çok iyi inceleyiniz. Aileye ait bir mülkün satışı gerçekleşebilir. Bir başka yere taşınabilirsiniz. Buna benzer planların iyi takibini yapınız. Araştırınız, bakınız, yerinde gidip inceleyiniz.

21 Şubat tarihi özellikle sanatla uğraşanlar, rehberlik ve danışmanlık yapanlar, yaratıcı tarzda becerilere sahip kişiler için son derece olumludur. İnsanlarla iletişiminiz onları yönlendirme gücünüz yüksektir. Bir grup, topluluk veya herhangi bir etkinlikte yazılarınız, sözlerinizle şifa olursunuz.

25 Şubat tarihinde birkaç gün önce verdiğimiz kararları tekrar gözden geçirelim. Ne kadar sağlam ve tutarlı, güvenilir diye bakalım.

27 Şubat tarihi, yenilik anlamında yapmak istediğimiz projeler veya işlerin gerçekçi şekilde ele alınması gerekir. Çünkü şartlar, maddi durum, başkalarından beklediğimiz destekler umduğumuz gibi gelişmeme riski taşıyor. Evet arzuluyoruz fakat ne kadar gerçekçiyiz. Bu tek başımıza başarabileceğimiz bir şey mi? Bunu anlamak gerekiyor.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-16-17-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-14-15-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22-23
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYLIK YORUMU

MART ayında sizi neler bekliyor?

İster kısa ister uzun soluklu ilişki olsun titiz düşüneceğiz, kritik edeceğiz. Her şeyi sadece kendimize göre yorumluyoruz. Fakat gerçekleri göz ardı etmeyelim. Maddi konularda dikkatli olun. Riskli kararlardan kaçının. Ay ortasında hedef belirleme ve işlerinizi ciddi şekilde düzenlemeniz mümkün. Merkür ay sonuna doğru gerileyecek. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takabilirsiniz. Fakat bunu dışa yansıtmakta zorlanınca sağlığınız bundan etkilenebilir. Kendinize lütfen dikkat ediniz.

1-11 MART ARASI

Sevgili Boğalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ister aşk ister uzun soluklu ilişki olsun, bir yanıyla titiz düşüneceğiz, kritik edeceğiz. Diğer taraftan işimize gelmediğinde olanı olduğu haliyle kabul etmeye hazır olacağız. Bu tabii ki bizi yorabilir. Öncelikle biz aşka nasıl bakıyoruz, hayatı nasıl ele alıyoruz, ne gibi kriterleri önemsiyoruz. Bunu bir tespit edelim. Kimse mükemmel olmak zorunda değil, bunu da bilelim. Gerek toplumsal ilişkilerde gerek ideallerimiz söz konusu olduğunda önce kendimize bir ayna tutalım. Bizim de mükemmel olmadığımızı bilerek, gerçekçi düşünelim. Merkür-Balık burcunda ilerlediği için sezgilerimiz son derece yüksek. Birçok meseleyi kendimize göre yorumluyor, hissediyoruz. Ancak gerçekleri göz ardı etmeyelim. Şikayet ettiklerimizin yaratıcısı olmayalım. Bu Dolunayda çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. İlişkilerde, ortaklıklarda, dostluklarda, hedef belirlemede akılcı davranacağız. Fakat sürekli bir şeyleri, eleştirmek sonra kendimizle çelişkiye düşmek yanlış olur. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Kendinizi çok fazla yormayınız, stresten uzak durunuz.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş bazı günler gerginliğe neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmeliyiz. Gizli işler, gizli görüşmelerden kaçınmakta yarar var.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Boğalar ilişkide -Ben haklıyım tarzında davranışlar gösterir veya bu yönde bir alışverişte bulunmayı tercih ederler. Ayrıca bu seyir, erotizm duygusunu yoğunlaştırır.  İlk bakışta aşk dediğimiz ancak gizli sürdürülen, temelinde cinsellik olan ilişkiler yaşanabilir.  Birlikte olduğunuzu kişiyle aranızdaki ten uyumu beraberliğin özünde büyük bir yüzdeye sahiptir.  Sorunları çözme biçiminiz veya ilişkinizi sağlam bir temele alma ihtiyacınız bu paylaşıma bağlı gibidir. Sorunlu bir ilişkiniz olsa dahi, eğer birbirinize karşı tutkuluysanız beraberlik devam eder. Bu enerji Boğa gibi cinsellik konusunda gayet güçlü bir burcun, ilişkideki problemleri bu dürtü çerçevesinde değerlendirmeye alması mümkünse de, ben Boğaların yine de ayakları yere basacak şekilde düşünecekleri kanaatindeyim.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Boğalar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, gelecek bir teklif ve fırsatın göstergesidir. Üzerinde derinlemesine düşünürsünüz. Bu bir grup içinde yer almak, bir projenin üzerinde çalışmak, araştırmak yönünde de faydalıdır. Bu Yeniay ciddi bir ilişkiyi, destekleyici arkadaşlıkları, empatide bulunmayı, insanlarla amaca dönük yapılacak paylaşımları işaret ediyor. Kaldı ki bunlar sizi bir hayli mutlu edecektir. Bu Yeniay Mars-Oğlak burcuyla örtüştüğü için, neyi hedefliyorsanız onu elde edecek güce sahipsiniz. Eğitimden iş girişimlerine kadar geniş bir alanda adınızdan söz ettireceksiniz. Size tek tavsiyem, lütfen aceleci olmayın. Çünkü her şey yolunda giderken, ufak bir engelle karşılaşmak veya bir şeylere sinirlenmek zaman kaybetmenize neden olur. Yavaş yavaş ilerlemek, acele edip yanlış yapmaktan iyidir.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, başta mesleki ihtisas konuları olmak üzere, eğitim hayatınız, inancınız, çevrenizle olan her türlü temasınız, keşif ve araştırma konularınız, yüksek düzeyde bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışı faaliyetlerinizle ilgili alanlarda, temkinli ve gayet güçlü bir şekilde, isteklerinizin peşinden gideceğiniz bir zamanı göstermektedir. Bu enerji burcunuzla uyumlu ve olumlu bir görünüm yapacağı için doğal olarak sizler açısından olumlu bir zamanı göstermektedir. Mars Oğlak burcunda zaten düşünmeden taşınmadan hareket etmenin önüne geçer. Ben bu sürecin sizler gibi sakin, mantıklı ve sağlam kararlar almaktan yana olan kişiler için gayet yararlı olacağını düşünüyorum.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Boğalar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Koç burcu döneminde bir şeyler ortaya koymak, uygulamak istersiniz. Ancak bunları dışarıya sunmakta güçlük çekebilirsiniz. Elden geldiğince bilinçli ve mantıklı bir şekilde hareket etmek, inancınızı ayakta tutmak ve olan bitene bakmak gerekir. Gizli ve bilinmeyen bazı düşmanlıklarla karşılaşmak olasıdır. Bütün bunların farkında olarak çevrenizde bulunan insanlara dikkat etmeliyiz. 23 Mart tarihinde Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Onun için, maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmekte yarar vardır. Karar vermeden önce hangi konuda olursa olsun beklemede kalınız, incelemelerde bulununuz. Sağlığınıza dikkat ediniz. 

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Merkür, belli bir öfke, gerginlik hali üzerinizde hakim olabilir. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takarak tepkisel davranabilirsiniz. Ancak bu tepkiler dışa değil hem kendi içinizde kendinize yöneliktir. Bu yüzden de verimli çalışmakta zorlanmalar görülebilir. Maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmekte yarar vardır. Gizli işler, gizli görüşmelerden kaçınmakta yarar var. Parasal sırlarınızı kimseye vermeyiniz. Karar vermeden önce hangi konuda olursa olsun beklemede kalınız, incelemelerde bulununuz. Sağlığınıza dikkat ediniz. 

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki,  önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde  düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki değerlendirdiniz. Aksamalar ve gecikmeler oluşmasını doğal karşılayınız.  Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak,  hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir.  Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi)16  Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri,  gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Boğalar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, sağlıklı-verimli bir hayat sürmenin ne kadar kıymetli olduğunu anlamamızda ışık oluyor bize. Bedenimiz, beslenme düzenimiz, ufak tefek şikayetlerimiz veya uzun süredir devam eden rahatsızlığımız, bütün bunlara eğilmek gerekiyor. İş ortamındaki ilişkilerimiz, başkalarının bizden beklentilerine karşılık bizim isteklerimiz bu Dolunayda önemli. İkileme düşmemek, çelişki yaşamamak, için dengeyi korumak gerekiyor. Bu ailemiz veya ilişkilerimizin tümünde geçerli. Gerektiğinde çevremizle iş veya özel anlamda paylaşımda bulunacağız, görüşeceğiz, birlikte hareket edeceğiz. Ancak yeri geldiğinde kendimize zaman ayırmayı, isteklerimizi ılımlı şekilde iletmeyi bileceğiz. Sadece başkaları değil, biz de önemliyiz. Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün burcunuzda seyrine başlıyor. Bu da gösteriyor ki, kendimizi ihmal etmeyeceğiz. Maddi-manevi her anlamda güven, huzur, garanti olgularını önemseyeceğiz. Merkür şu aralar geri hareketini sürdürüyor. Bu yarım kalan çalışmaları bitirmek için gayet olumludur. Ancak gerginlik, sıkıntıları içimize atmak ve sonra öfkelenmek en başta sağlığımızı, ruhumuzu yorar. Enerjimizi doğru yönlendirmek için, yorumunuzda yer alan tavsiyelere uymanızda yarar var.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Venüs burada güçlü bir yönetici olduğu için, Boğalar bu dönemde ilişkilerini ölçüp tartmada, çalışma hayatı ve sağlığınızla ilgili konularda sağlam, uzun vadeli ve gayet başarılı kararlar verebilirsiniz. Venüs, size cazibe kazandırıyor, güçlü karakteristik özelliklerinizi ilişkilerde sergilemenizde ışık oluyor. Güven arıyoruz ve sahip olduğumuz değerleri önemsiyoruz. Ailemizi, sevdiklerimizi kolumuz kanadımız altına alma arzumuz yoğun. Eğer bekarsak, hali vakti yerinde biriyle olmayı tercih edebiliriz. Kilo alımına mutlaka dikkate ediniz. Yeme-içme konusunda dozu kaçırmayınız.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-11-12-16-17-20-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 20-21-22
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7-8
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYLIK YORUMU

NİSAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-8 Nisan arasında, parasal konularda güvenmediğimiz kişilerin sözlerine veya güvenmediğimiz riskli işlere kalkışmamak lazım. Hani pahalıya mal oldu deriz ya, bunu dememek için gözümüzü açalım. 15 Nisan tarihinde kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. 16 Nisanda, yakın çevrenizle alakalı ilişkiniz, eğitim-iş-seyahatleriniz, ailevi ve yuvanızla ilgili düşündüğünüz tüm yeniliklerin uygulanması kolaylaşacak. 20 Nisan tarihinde, güven duyduğumuz insanlara yöneliriz. Huzurlu bir ortam ve sürekliliği olan işleri, ilişkileri kıymetli buluruz. Sağlıklı görünmeyi, kendimize dikkat etmeyi, toplumsal ilişkilerimizde güven ve saygınlık uyandırmayı başarırız. Yalnız kilonuza lütfen dikkat ediniz. 24 Nisan tarihinde, harcamalar artabilir. 30 Nisanda, yeni ilişkiye başlayanlar, birbirinizi gerçekten tanımanız gerekiyor. Aileye ait paralar, mal mülkün satışıyla ilgili meseleleri çok iyi takip etmek gerekiyor.

1-8 NİSAN HAFTASI

Sevgili Boğalar, 1-8 Nisan haftası, tüm burçlar için Merkür gerilemesi nedeniyle tabii ki tedbirli olmak gerekiyor. Şimdi yarım kalan işlere ağırlık vermenin, birçok meseleyi yeniden gözden geçirmenin zamanıdır. Parasal konularda güvenmediğimiz kişilerin sözlerine veya güvenmediğimiz riskli işlere kalkışmamak lazım. Hani pahalıya mal oldu deriz ya, bunu dememek için gözümüzü açalım. Gizli saklı işlerden kaçınalım. Dost sanırız, bir bakmışız tüm sırlarımızı başkalarına söylemiş. O zaman ağzımızı tutmayı bilelim. Bir şeyler sizi fazlasıyla gerebilir bu hafta. Zihin içe yöneleceği için, baş ağrıları, tansiyon yükselmelerine karşı tedbirli olalım. Bu hafta, özellikle bilgilenme, araştırma, geliştirme, bir mesele üzerinde tekrar düşünme anlamında etkili enerjilerimiz var. Bildiğimizi sandığımız birçok konuda eksiğimiz olduğunu fark edebiliriz. Bu yeniden öğrenmemize, notlara almamıza vesile olur ki, gayet faydalıdır. İlişkide eskiye ait meseleler yine gelir sizi bulur. Bir anı, bir fotoğraf, bir mesaj geçmişi canlandırır. Belki de çok önce yollarınızı ayırdığınız ve iyi ki yapmışım dediğiniz kişi, karşınıza çıkar. Zihin unutmak için çabalarken, böyle bir durumda acaba sorusu kafamızda dolanır. Bunu demek yerine, neler yaşanmıştı neden bu noktaya gelinmişti lütfen bir daha gözden geçirelim.

9-15 NİSAN HAFTASI

15 Nisan saat:12:21-13 Mayıs saat:15:40 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Bu geçiş bazı günler gerginliğe neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım.

16-22 NİSAN HAFTASI

Sevgili Boğalar, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, yakın çevrenizle alakalı ilişkiniz, eğitim-iş-seyahatleriniz, ailevi ve yuvanızla ilgili düşündüğünüz tüm yeniliklerin tekrar gözden geçirilmesini gerektirir. Sağlamlık ve güvence önemli. Sizler zaten eğreti duran hiçbir şeyin içinde yer almazsınız. Son zamanlarda gerginlik, stres veya sizi rahatsız eden durumlar olmuştu. İşin içinden çıkamadığınız için sıkılmıştınız. Bu Yeniay, bir çare, bir çözüm yolu bulmanızı sağlayacaktır. Duygusal ve fiziksel anlamda sizi yeniden toparlayacaktır. Merkür geri hareketi sona erdiği için, şimdi hızlı ve tecrübeniz ışığında karar vermeniz kolaylaşıyor. Yeniayı yöneten güç Mars-Oğlak burcunda ilerlediği için, hedefe yönelik hareket edeceksiniz. İş yolculukları, eğitimle ilgili konular, yeni başvurular, toplantı ve görüşmeler gündeme gelecek ve başarılı sonuçlanacaktır. Size tek bir tavsiyem var. Lütfen kendinize güvenin ve inanın.

20 Nisan saat:06:12-21 Mayıs saat:05:14 tarihleri arasında Güneş-burcunuzda ilerleyecek. Kendimizi garanti altına almak isteyeceğiz. Planlamalarda bulunabiliriz. Maddi güvencemiz üzerinde dururuz. Sahip olduklarımız kadar, olmayı düşündüklerimizi de önemseriz. Güven duyduğumuz insanlara yöneliriz. Huzurlu bir ortam ve sürekliliği olan işleri, ilişkileri kıymetli buluruz. Sağlıklı görünmeyi, kendimize dikkat etmeyi, toplumsal ilişkilerimizde güven ve saygınlık uyandırmayı başarırız. Biraz kilo almaya meyilli olabiliriz. Kendi bildiklerimizi kabul ettirmekten hoşlanırız. Ne kadar zor durumda olursak olalım, iyi durumda olduğumuz görüntüsü veririz. Çözümden yanayızdır.

23-30 NİSAN HAFTASI

24 Nisan saat:19:40-19 Mayıs saat:16:10 tarihleri arasında Venüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Parasal konularda bir hayli aktif gelişmeler yaşanabilir. Ancak ben yine de yapılan işlere, finansal konulara, yatırımlara, kazançlara, kısaca paranıza dikkatli bir şekilde sahip çıkmanızdan yanayım. Olur, olmaz işlere kalkışmamak, bilinçli hareket etmek, kararlar vermek lazım.

Sevgili Boğalar, 30 Nisan saat 03:58 karşıt burcunuz Akrepte oluşacak Dolunay, eş veya iş ortaklarınızdan destek bulmak, maddi-manevi anlamda arzu edilene kavuşmak arzunuzun işaretçisidir. Bekar Boğalar için bu hali vakti yerinde biriyle evlenmek isteğidir. Evli Boğaların eşleri vasıtasıyla elde etmek istedikleri, para ve güç tutkusudur. Refah yaşamak, tek başınıza değil, birlikte olduğunuzu hissetmek isteği bu Dolunayda yükselir. Ancak sorunlu bir ilişkiniz, iş ortaklığınız varsa, aradığınızı bulmak zorlaşır. Ev sahibi olmak, aileyle ilgili konular bu Dolunayda önemli olacak. Önce bunları halletmeniz gerekiyor. Sözgelimi eşinizle aranızdaki meseleleri çözmeniz, güven olgusunu yeniden tesis etmeniz lazım. Yeni ilişkiye başlayanlar, birbirinizi gerçekten tanımanız gerekiyor. Aileye ait paralar, mal mülkün satışıyla ilgili meseleleri çok iyi takip etmek gerekiyor. Tabii ki bu Dolunayda olumlu gelişmeler de var. Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Bu size yeni kapılar açabilir. İş fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Eşinizden, evinizden bir müddet ayrılarak ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Yuva kurabilirsiniz, böyle bir yatırım yapabilirsiniz. Jüpiter desteği yanınızda ancak bu Dolunayda maddi konularda hesabı bilmek, düşündüğünüz iş veya karşınıza çıkan fırsatları çok iyi analiz etmek gerekiyor. Riskten uzak durmalısınız.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-17-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-23-24-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19

Yeniay : 16-17-18
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYLIK YORUMU

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, kazanç elde etmek amaçlı ve yarınlarımızı garanti altına alacak şekilde hareket etmenin, insanlarla bağlantı kurmanın işaretçisidir. İlişkiler genel olarak bir amaca dönük, para elde etmeye yöneliktir. 13 Mayıs tarihinde, iletişiminiz güçlü ve zihniniz hızlı çalışıyor. Kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız, bırakanı da ciddiye almazsınız. 15 Mayısta, başarılı olmak, arzu edilen hedefe ulaşmak, hatta çok daha yükseğe ulaşmak adına olumlu bir zamandır. Kontrol elinizdedir ve beraberliğinizi yönlendirme gücünüz yüksektir. Evlilik kararı verilebilir, uzun bir ilişkiye adım atabilir veya sorunlar varsa bunları kolaylıkla çözersiniz. 16 Mayısta, karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz. 19 Mayıs tarihinde, günü birlik geziler, aile ve sevdiklerinizle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere tekrar gitmek yönünde etkilidir. 21 Mayısta, yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılıkla ilgili alanlarda girişimde bulunabiliriz.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Boğalar 1-6 Mayıs haftası, kazanç elde etmek amaçlı ve yarınlarımızı garanti altına alacak şekilde hareket etmenin, insanlarla bağlantı kurmanın işaretçisidir. İlişkiler genel olarak bir amaca dönük, para elde etmeye yöneliktir. Kişi yeteneklerini değerlendirirken, bunların geri dönüşümünün parasal açıdan tatmin edici olmasını bekler. Boş işler peşinde koşmanın bir yararı olmadığını bilir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm,  hayata güçlü bir şekilde sarılmak ve ideallerini gerçekleştirmek isteyen bireye yardımcı bir kuvvettir. Özellikle yetenekli kişiler için gayet olumludur. Bu kişiler çalışmalarını dış dünyada sergileyebilirler. Ayrıca karşınıza değişik tarzda teklifler çıkabilir. Bunları değerlendirmenizde yardımcı insanlarla tanışabilirsiniz. Renk, koku, lezzet, düzenleme, şekillendirme gibi çalışmalar için uygun bir gündür. Gönülden kucaklaşmak, sevgiyle yol almak, başkasını kendiniz gibi görerek yardımcı olmak yine bu görünümün şifalı enerjisi altında mümkündür.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Boğalar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Merkür-burcunuzda ilerleyecek. Kişisel özelliklerimiz, hayatı ele alış biçimimiz, yeteneklerimiz, sağlığımız, fiziksel rahatlığımız gibi konular üzerinde zihnimiz sağlamlığı, uzun vadeliliği önemseyecek. Bu zaten Boğalar için her zaman geçerli olgulardır. Yaş tahtaya ayak basmaktan hoşlanmadığı için dikkatli ve tedbirli düşünmeye çalışırlar. İletişiminiz gayet kendinizden emin şekilde olacağı için, kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız. Aynı şekilde de bunu insanlardan beklersiniz. Sakin ve pratik şekilde durumunuza bakarsınız. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Yakın çevremizle bağımız, iş ve sağlığımızla ilgili konular gündem maddemizde yer alacak.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, başarılı olmak, arzu edilen hedefe ulaşmak, hatta çok daha yükseğe ulaşmak adına olumlu zamanı işaret eder. Bu Yeniayda, kendinizi ve ilişkinizi, hayatınızı ve amacınızı net bir şekilde belirlersiniz. Kontrol elinizdedir ve beraberliğinizi yönlendirme gücünüz yüksektir. Evlilik kararı verilebilir, uzun bir ilişkiye başlanabilir veya sorunlar varsa bunlar kolaylıkla çözülür. Yeniayın yöneticisi Venüs cumartesi günü Yengeç burcunda ilerleyecek. Eğitim veya iş konularında çevrenizle ilişkiniz güçleniyor. Bir yere taşınabilirsiniz. Bir projeye başlayabilirsiniz. Aileyi, çocukları ilgilendiren bir işe adım atabilirsiniz. Eğitim alanında görev alabilir, rehberlik edebilirsiniz. Seyahate çıkabilir, ailenize ait bir mülkle alakalı işleri halledebilirsiniz.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında önce kısa süreli, daha sonra uzun yıllar boyunca seyahatini burcunuzda sürdürecek Uranüs, sizi maddi-manevi anlamda büyütücü, geliştirici, yenileştirici değişimlerin belirleyicisi olacaktır. Sadece bununla kalmayıp, ailevi hayat, yerleşim yeriniz, ilişkiniz, iş hayatınızla ilgili konularda da kendinizdeki değişimleri hissedeceksiniz. Sözgelimi sıradanlaşan, size zevk vermeyen, hep aynı olandan ziyade şimdi kararlılıkla istediğinize ulaşmayı başarabilirsiniz. Diyelim ki siz hep aynı şekilde giyinen, fazla değişimden hoşlanmayan birisi iseniz şimdi saçınızın rengini, kıyafetlerinizi ve hayata bakış açınızı, gelişen şartlara göre değiştireceksiniz. Başarıya odaklı olduğunuz gibi, değişimlere de sıcak bakmayı bilmek zamanıdır. Hayır bu böyle kalsın, şu şöyle olmalıdır demek yerine, yeniliklerin size kattığı ruhu keşfedeceksiniz. Hangi yatırımın daha faydalı olacağını, hangi ilişkinin size yarayacağını, hangi mesleğin doyurucu olduğunu tespit ederek, o yol üzerinde yürüyebileceksiniz. Belki bu değişiklik zamanla oturacak. Önünüzde 2025 yılına kadar kocaman bir süre var. Şimdi okurken, yok canım dediğiniz, aklınıza bile getirmediğiniz yeniliklere hazırlanın. Bir yere taşınabilir, başka bir iş kolunda çalışabilir, evlenebilir, boşanabilirsiniz. Bunlar kişiden kişiye değişse de, önemli olan hayatın sizde uyandırdığı farkındalıktır. Bir trend yaratabilirsiniz. Bu size özgü bir değişimdir. Başkaları bunu örnek alabilir. Size özel olan başkalarına farklı gelse de, bu uzun süreçte kimseyi öyle kafanıza takmazsınız. Üretirsiniz, geliştirirsiniz, ilgi uyandırırsınız. Bir tavsiyem olacak. Gerekiyorsa fikir almayı, danışmayı, saçma sapan risklere girmemeyi biliniz. Soran dağ aşmış derler.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Projeleriniz uygulanabilir, yenilikçi,  birçok kişiyi harekete geçirici ve yararlı olmalı. Ekip halinde çalışmalara önem verin. İşiniz ufak bir sermayede kurulsa bile, aynı ortamda diğer kişilerin de görüşleri alınmalıdır. İşinize değişiklik, yenilik, farklılık katabilmelisiniz. Sizi diğerlerinden ayıran beceri ve yeteneklerinizi öne çıkartmalısınız. Sizi tercih etmelerini sağlamalısınız. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunların sebeplerini birlikte gözden geçirmelisiniz. Birbirinizin hedefi farklı ise bu dönemde inatlaşırsınız. Oysaki beraberliğin artı ve eksikleri tartılmalı. Genel duruma bir bakılmalıdır. Karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Sakinleştirici ve değer verdiğiniz her şeyi koruma altına almanız yönünde olumludur. İş hayatınızla ilgili konularda kendinizi yönlendirebilme gücüne sahipsiniz. Evet, duyarlısınız belki de bir hayli hassassınız. Ancak bunun nedeni size güven veren, istikrarlı, düzenli bir iş hayatı arzunuz nedeniyledir. Biraz endişelenirsiniz. Ancak yine de işiniz söz konusu olduğunda sıcakkanlı davranabilirsiniz. Bu süreçte geleceğinizi garanti altına almak istersiniz. Eskiye ait meseleleri gözden geçirerek bundan sonrası adına hayatınızı köklü bir temel üzerine oturtmayı fazlasıyla arzularsınız. Günü birlik geziler, şehir dışında bir eviniz varsa, aileyle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere yolculuk, dinlenmek isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar genelde bildiğiniz tanıdığınız kişilerdir. Kardeşlerinizin iş hayatı, sağlığı ve yakınlarınızın ihtiyaçları anlamında bir hayli ilgili davranırsınız. Yabancı kişilerle yakınlık kurmadan önce epey düşünürsünüz. İlişki anlamında eskiye ait olan anılarınız canlanır.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Ek kazanç fırsatları yaratmaya, becerikli ve hızlı şekilde işlerimizi yoluna koymaya yardımcı olacak. Bu geçişi yöneten Merkür de İkizlerde ilerleyecek. Böylece, yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılıkla ilgili alanlarda girişimde bulunabiliriz.

Sevgili Boğalar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, iş ve parasal meseleleri başkalarının bize sunacağı destekle çözümlemeye çalışmak pek kolay olmaz. Sunduğumuz bir talep, daha önce başvurduğumuz bir işin kabulü, bizim arzu ettiğimiz şekilde gerçekleşmeyebilir. Bu ihtimali göz önüne alarak iyi bir çözüm yolu bulmamız gerekir. Hani deriz ya, evdeki hesap çarşıya uymadı diye. Aynen öyle. Burada önemli olan gerçekçi olmaktır. Belki de siz talebinizde fazla abartmış, bir şeyleri gözden kaçırmış olabilirsiniz. Aynı şekilde size sunulan bir teklif, tavsiye veya öneri size uygun olmadığı için işinize gelmeyebilir. Bütün bunlar Dolunayın, parasal konularda daha etkin bir yol izlememiz gerektiğini gösteriyor. Kimseye değil, kendi gücümüzü güvenmemiz gerekir. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Bu sizin yapacağınız görüşme, toplantı veya iletişim yoluyla bir şeyleri izah etmenizi sağlıyor. Tabii ki duruma yüzeysel ve kolaymış gibi bakmayalım. Şartları göz önüne alarak hareket etmek doğru olacaktır. Ev alış-satış, mali konular, vergi, miras, hukukla alakalı işler, iş hayatınızı ilgilendiren konularda Mars-Kova geçişi etkili olacak. Yenilikçi düşünmek, sadece kendimize göre değil, başkalarının da söylediklerine bakmak lazım. Bu Boğaların işine gelmez ancak bu Dolunayda bunu önemseyeceğiz.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, finansal girişim ve aktivitelerde iletişim anlamındaki hızlanmanın işaretçisidir. İş veya özel anlamda görüşmelerde bulunabiliriz. Kazancımızı önemseriz. Başka fırsatlar karşımıza çıkabilir. Ek bir gelir düşünebiliriz.  Çocuklarımızla ilgili alışverişler, kendi ihtiyaçlarımızla ilgili olarak teknolojik aletlere para yatırabiliriz. Biraz hızlı para harcama görülebilir. Ayarımızı bilirsek sorun çıkmaz. Akıllıca bütçemizi yapmalıyız. Yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılık bunlar arasında sayılır.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-18-19-22-23
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-20-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28-29
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYLIK YORUMU

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran arası, nelere para harcıyoruz, artı ve eksileriyle duruma bakalım. İnceleyelim, Yakınlarımızla bağımız güçleniyor. Onlarla ilgilenebiliriz. Eski dostlarla buluşmak, eskiyi anmak için de güzel bir zaman. 13 Haziran tarihi ticari faaliyetler, satış, pazarlama, iletişim, seyahatle ilgili alanlardan para kazanabilirsiniz. 27 Haziran tarihinde Mars gerileyecek. İş hedeflerinizi, iş durumunuzu gözden geçiriniz. Karşınıza bir teklif veya fırsat çıkarsa, olur ve olmazlarına, şartlarına bir bakalım. Görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmeyelim. Önceden başvurduğumuz bir işten yanıt gelebilir. Neyi ne kadar bildiğinizi, hangi konularda tecrübeniz olduğunu saptamalı, maceracı düşünmemelisiniz. Bastığınız yeri, atacağınız adımı bilme vaktiniz. 29 Haziran tarihinde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları gibi finansal konular gündeme gelir.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Boğalar, 1-10 Haziran arası, parasal konularda cin gibi olmalıyız. Hesabımızı bilmemiz, attığımız adımı iyi düşünmemiz, gelgitler içinde yanlışa düşmememiz lazım. Ne alıyor, ne satıyoruz, nelere para harcıyoruz, artı ve eksileriyle duruma bakalım. İnceleyelim, piyasayı anlayalım. İş görüşmelerinde de aynı şekilde alacağımıza vereceğimize dikkat edelim. 6 Haziran günü parasal konularda bir hayli aktif geçecektir. Konuşmalar, yazışmalar, iletişim paranın seyri, kazancımızla ilgili olarak yapılacak görüşmeleri işaret ediyor. Ancak lütfen dikkatli bir şekilde duruma bakalım. Yanılmamak için bu şart. Venüs-Yengeç burcunda ilerliyor. Yakınlarımızla bağımız güçleniyor. Onlarla ilgilenebiliriz. Birlikte zaman geçirebiliriz. Yakın yerlere, bildik aşina kişilerle görüşmek için uygun bir hafta diyebiliriz. Ayrıca eski dostlarla buluşmak, eskiyi anmak için de güzel bir zaman. Hatta bakarsınız, çok eskiden tanıdığınız özel biriyle karşılaşmışsınız. Olur mu olur.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, parasal ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri gündeme getirdiği gibi, bunları yakın çevrenizde güvendiğiniz insanlarla paylaşmanız anlamında etkilidir. Genel olarak bağlantıda olduğunuz kişiler  kardeşleriniz, çocuklarınız, partneriniz, eski tanıdıklarınızdır. Tanımadığınız kişilerle zaten pek konuşmazsınız. Güven olgusu sizin için gayet önemlidir. Bu yüzden de sırlarınızı, yapacaklarınızı pek kimseyle paylaşmazsınız. Sevdikleriniz söz konusu olduğunda hassasiyetiniz yüksektir. Onların gelecekleri, barınma ve ihtiyaçlarını önemsersiniz. Eğer tek başınıza yaşıyorsanız tümüyle kendinize dönük, iç dünyanızla temas halinde, size huzur veren ortamları tercih edersiniz.

Sevgili Boğalar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, kazanç konularında ailenize, kardeşlerinize destek olmanın veya onlarla birlikte çalışmanın işaretçisidir. Ticari faaliyetler, satış, pazarlama, iletişim, seyahatle ilgili alanlardan para kazanabilirsiniz. El becerileri, aile mesleği, yazmak, konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak bu Yeniayda etkili gözüküyor. Bu Yeniayda kişisel anlamda yeniliklere açık olacağız. Fakat yapılacak her şeyin uzun vadeli düşünülmesi gerekiyor. Projelerin başkaları tarafından beğenilmesi, size kazanç sağlaması ve tatmin edici olması için piyasa şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Çevre değişikliği, başka bir yere yerleşim, aileyi ilgilendiren konularda acele edilmemelidir.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, genel anlamıyla, iç dünyanızda sevgiyi ifade edişiniz ve ev alanı içindeki aktivitelerin simgesi. Bu dönemde övgüye oldukça ihtiyaç duyabilir, elinizdekilere daha fazla sahip çıkabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların tepkileri ne olursa olsun siz kendinizi olduğunuz gibi ifade etmeye ve bunun diğer kişilerce de kabul edilmesinden yana bir tavır alabilirsiniz. Eviniz sınırları içinde güzellikleri yaşama arzunuz yoğundur ve dışarıdaki o sakin ve sessiz halinizin tam tersine kendi alanınızda her şeye hakim olmayı ve liderliğinizin mutlak kabulü için dayatmalarda bulunabilirsiniz. Kendinize duyduğunuz yüksek güven bazı kişilerce itici bulunsa da, tecrübeleriniz doğrultusunda taviz vermeye niyetiniz yoktur. Zor kadın veya zor adam olmaktan hoşlanırsınız. Sizinle olmak isteyen insanın isteklerinize saygı duyması, kabullenmesi ve sizi desteklemesi gerekecektir.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Boğalar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş, güvence olgusunun gerek maddi ve gerekse manevi açıdan ön planda tutulmasını sağlıyor. Yeni bir çevrede yeni bir ev yaşamı veya eviniz alanı içinde yeni bir güvenlik oluşturma güdümüz yükseliyor. Mutluluk ve huzur olgusu ön plandadır. Genelde sağlam ve sadık duygularınız konuşmalarınıza yansır ve davranışlarınızda doğal bir nezaket ve duyarlılık göze çarpabilir.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Boğalar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. İş hayatında ekip ruhuyla hareket etmekte, herkesi kucaklayıcı bir tavır göstermekte yarar var. Hani itici, olumsuz veya inatçı davranmayalım. Bu sürede yeni plan ve projeler gündeme geldiğinde bunları iyice inceleyelim. Grup veya takım çalışması gerektiriyorsa, nasıl bir yol izlenecek, ne zamana yapılacak, sizin buradaki göreviniz nedir, bunları belirleyelim veya bilgi edinelim. Karşınıza çıkacak bir teklif veya fırsatın olur ve olmazlarına, koşullarına, getiri ve götürüsüne bir bakalım. Topluca halledilecek işlerde liderlik egosuyla hareket etmeyelim. Kendimizi de zor duruma sokacak bir karar vermeyelim. Yarım kalan işlerimizi bitirelim, yenileri dikkatli şekilde mercek altına alalım. Patronlarımızla ılımlı bir diyalog gayet iyi olur. Görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmeyelim. Önceden başvurduğumuz bir işten yanıt gelebilir, bir daha görüşelim, şartlara bakalım. Sizlere tavsiyem, yukarıdaki noktaları, gölgeli günlerin başlangıcı 20 haziran ve bitişi 20 Ağustos aralığında düşünerek gözden geçirelim. Özel ilişkimizdeki gelişmelere, iş ortaklığı konularında çekişmelerden, inatlaşmalardan kaçınalım.

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, alıştığınız çevre ve ortam dışına çıkarak büyük resme bakmanızı sağlıyor. Bu eğitimden, iş hayatına, ticaretten özel yaşantınıza kadar her alanda önem taşıyor. Satürn şu aralar geriliyor. Bu durum, mevcut çevremiz veya yaptığımız işlerden memnuniyetimizi sorgulamamızı sağlıyor. Belki başka bir yer, ülke, yenilik veya iş düşünüyoruz. Bunları akıllıca gözden geçirmemiz lazım. Mars-Kova burcunda geriliyor. İş hayatımızla ilgili kararları tekrar ele almalıyız. Hazırlanmalıyız veya ne derece doğru olur, gözden geçirmeliyiz. Tabii ki alıştığımız bir düzen var. Yıllardır bir çevrede, insanlar arasındayız. Ancak şimdi başka bir yere gitmek arzusu duyabiliriz. Bunu da çok dikkatli ele almamız lazım. Oldubittiye getirmemeliyiz. Bu Dolunay, neyi ne kadar bildiğinizi, hangi konularda tecrübeniz olduğunu size soruyor. Bir maceraya izin vermiyor. Bastığın yeri, atacağın adımı bil diyor. İlişki ve iş ortaklıkları cazip gelebilir. Hatta birileri destek sunabilir veya biz bunu talep ederiz. Ancak gerçekçi olmalı, verilen sözlerin, yaşanan ilişkinin tarafsız gözlemcisi olarak enine boyuna düşünmeliyiz. Yayıncılık, ticaret, satın alma, eğitim, çevre değişikliği, kişisel gelişim içeren her mesele bu Dolunayda önem taşıyor.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-10-11-14-15-19-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-17-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 10-11-12
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYLIK YORUMU

TEMMUZ ayında sizleri neler bekliyor?

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, sosyal çevrenin değişimi anlamına geliyor. Yakınlarınız da bundan fayda görebilir. Yaşam şekliniz ve yaşınıza göre, bu değişimler eğitim görmek, eğitim vermek, bilgilenmek, bilginizi ifade etmek, ailelere, kadınlara yönelik işlerde başarılı olmak şeklinde hayat bulur. Bildiğiniz, tanıdığınız ve belki de çok yıllar önce yaşadığınız bir yere tekrar dönüş gibi gelişmeler de görülür.

26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, ailede iletişimin önemsenmesi gerekiyor. Ancak bu taviz vermeniz veya her şeyde ailenizi merkez almanız anlamına gelmez. Duruma bakacağız. Belki de bizim yanlışlarımız var veya onlar sorun yaratıyor. Bir de önemli nokta, lütfen sağlığınıza dikkat ediniz. Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.

27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, iş hayatınızı, beklentilerinizi ve planlarınızı geçmiş tecrübelerinizi de göz önüne alarak bakmanızdır. İdealiniz, hedefiniz nedir? Nasıl bir planlama ile yol alınmalıdır, gelişen durumlar size ne söylemektedir anlamalısınız. Zaten bu Tutulma Eylül ayındaki değişikliğin bir ön hazırlığıdır. Tabii ki hemen harekete geçemeyeceğiz. Ancak bu olumsuz değil. Sadece zamanlama önemli.

1-8 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Boğalar 1-8 Temmuz haftası, öncelikle ailenizle ilişkinizde ılımlı ve karşılıklı anlayışın önemi büyük. Tamam siz liderliğinizi göstermek, kendi arzularınıza göre isteklerinizi kabul ettirmekten yanasınız. Bu sözlerinize yansıyor. Ancak Mars geriliyor ve herkesin kendine göre bir planı, düşüncesi, hedefi olacağını hesap etmelisiniz. Size göre doğru olan başkasına yanlış gelebilir. Birbirinizin fikirlerine saygı göstermek şart. Şu aralar yenilik anlamında düşünülen işlerin, projelerin mutlaka gözden geçirilmesi lazım. Çünkü şartlar biraz kısıtlı olabilir. Neyin doğru ve yanlış olduğunu düşünmemiz tabii ki yararlıdır. Fakat asıl faydalı olan, iş ve ailevi konularda gerçekçi olunmasıdır. Çünkü bu size çözüm için rehber olur. Olana çare bulunmaz. Ancak bundan sonrasında iyi bir şeyler yapabilmek için bakış açımızı değiştirmemiz gerekebilir. Eylül ayına kadar iş hayatında, ailevi konularda esnek olmak, şartlara göre hareket etmek, aceleyle karar vermemek gerekiyor.

9-15 TEMMUZ HAFTASI

10 Temmuz saat:05:32-7 Ağustos saat:02:27 tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda titiz bir incelemede bulunacağız. Pürüzleri tespit edeceğiz. Karşımıza birisi çıktığında onun hakkında karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Aşkta detaylar, fikirsel anlaşmalar ve paylaşımlar ele alınır. Bir yandan ilişki yaşamak isteriz ancak diğer taraftan bir hayli düşünürüz. Oldukça seçici davranırız. Kolay kolay da aşık olmayız. Çünkü kriterlerimizin yüksekliği ister istemez karşı cinsle aramızdaki mesafeyi çoğaltabilir. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz.

Sevgili Boğalar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıl içinde çevre değişikliği yoluyla bilginizi, tecrübenizi uygun iş ve alanlarda gösterme fırsatı yakalayacaksınız. Sizi farklı bir gelişme ile ödüllendirecek bu Tutulma, sosyal çevrenin değişimi anlamına geliyor. Yakınlarınız da bundan fayda görebilir. Yaşam şekliniz ve yaşınıza göre, bu değişimler eğitim görmek, eğitim vermek, bilgilenmek, bilginizi ifade etmek, ailelere, kadınlara yönelik işlerde başarılı olmak şeklinde hayat bulur. Bildiğiniz, tanıdığınız ve belki de çok yıllar önce yaşadığınız bir yere tekrar dönüş gibi gelişmeler de görülür. Kardeşlerinizle bağınız güçlenir. Belki de aranızda sorunlar vardı, şimdi bunları çözümlemek kolaylaşır. Bu Tutulmada dikkate değer bir nokta var. Ailevi konularda illaki ben haklıyım, ben ne istersem o olur dememek. Görüş almak, karşılıklı konuşmak, artı ve eksileri hesaba katmaktır. Önünüzde uzun bir yol var. Sabırlı, bilinçli ve mantıklı olursanız kazanırsınız.

16-22 TEMMUZ HAFTASI

23 Temmuz saat:00:00-23 Ağustos saat:07:08 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Aslan burcu seyri  ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz ve duygusal yaşamınızda etkili bir süreçtir. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade ettiğiniz bu dönemde, sizin için önemi olan her şeye sahip çıkarsınız Evinizin kral ve kraliçesi sizsiniz ve buna saygı gösterilmesini istersiniz. Kimseye taviz vermezsiniz.  Duygusal ve fiziksel anlamda gururunuzu okşayan her insan sizin için değerlidir. Size ne kadar çok sevgi, ilgi, saygı gösterilirse kendinizi o denli mutlu, huzurlu ve güven dolu hissedersiniz. Onurlu bir yaşam sürmek, güçlüklerle mücadele etmek, engellerin üstesinden gelmek isteğiniz yoğundur.

23-31 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Boğalar 26 Temmuz saat:08:02-19 Ağustos saat:07:25 Merkür-Aslan burcuna geriliyor. Aile ilişkilerinde iletişimi karşılıklı anlayış içinde sürdürmek yararlıdır. Ancak bu taviz vermeniz veya her şeyde ailenizi merkez almanız anlamına gelmiyor. Duruma bakacağız. Belki de bizim yanlışlarımız var veya onlar sorun yaratıyor. Bu durumu bilinçli şekilde gözden geçireceğiz. Yemek içmek konusunda sağlığınıza dikkat ediniz. Evinizle alakalı yenilikler, kiralama-satın alma, yatırım yapmak gibi ailenizi veya sizi ilgilendiren işleri tekrar ele alınız, üzerinde düşününüz. Ailenizle ilgili sorumlulukları abartmayınız veya hafife almayınız. Evinizle ilgili tamirat, bakım, onarım gibi işlerinizi kontrol ediniz. Emlak, arsa almak, ofis açmak gibi yatırım konularında hesabınızı iyi yapınız. Aceleci karar vermeyiniz.

TÜM BURÇLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) 19 Temmuz tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.
-Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 26 Ağustos itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

Sevgili Boğalar, 27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, yeni ve oldukça sıra dışı plan ve projelerin, işlerin yürürlüğe konması yönünde bir istek yaratsa da, Mars iki ayrı burçta ilerlediği için, Eylül ayına kadar sizin tekrar bunları gözden geçirmenizde yarar var. Zaten Uranüs de burcunuzda ileri-geri hareket yapacak. Yeni olanlar zamanla oturmuş olacak. Şunu bilelim ki, hiçbir şey tesadüf değil artık. Mutlaka üzerinde çalışılmış, düşünülmüş, öngörülebilir haldedir. Öylesine yürürlüğe konmayacaktır. Şimdi sizler bu Dolunayda, biraz önce belirttiğim gibi iş hayatınıza tekrar bir bakacaksınız. Beklentilerinizi, kafanızın içindekileri, geçmiş tecrübelerinizi de göz önüne alarak bakacaksınız. İdealiniz, hedefiniz nedir? Nasıl bir planlama ile yol alınmalıdır, gelişen durumlar size ne söylemektedir anlamalısınız. Zaten bu Tutulma Eylül ayındaki değişikliğin bir ön hazırlığıdır. Tabii ki hemen harekete geçemeyeceğiz. Ancak bu olumsuz değil. Sadece zamanlama önemli. Pişsin ve olgunlaşsın. Şimdilerde eğer işle ilgili bir sıra dışı durum olursa, bu sizi üzmesin. Gerekli olanlar kalır, gereksizler gider. bu sizin için hayırlı olabilir. Bir proje gündeme gelebilir. Onun üzerinde ekip olarak çalışabilirsiniz. Burada ekip çalışmaları da çok önemli. Hem bireysel olarak grup içinde hem de kendinizle ilgili özel konularda gelişmeler var. Gerçekçi olmak size hem başarı hem zaman kazandırır. Başkalarıyla işbirliği yapmak Mars geri hareketiyle biraz zor olsa da, size liderlik kazandırabilir. Trendleri takip ediniz. Bu gelişmeler ailevi, yerleşim yeriniz ve geleceğinizle ilgili konularda etkili olacaktır. Bunu şimdiden söyleyeyim.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-12-13-16-17-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-20-21-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 7-8-9
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYLIK YORUMLARI

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Kısmi Güneş Tutulması, ailevi ve ilişki konularında etkili olduğu gibi, kariyerimiz ve somut planlarımızı hayata geçirme arzumuzun da göstergesidir. Bu Tutulma Mars ve Merkürün geri hareketleri nedeniyle, iş-eğitim-yolculuk-görüşmeler-hukuk veya belgeler yönünde zorluk çıkartıyor. Yeni bir iş girişimi, yeni bir yere yerleşmek, sağlam bir adım atmak için her şeyin tekrar gözden geçirildiği zamandayız. 13 Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İki ayrı burçta gerçekleşen bu geri hareketler, her ne kadar yolculuk, girişim, eğitim, iş gibi konularda plan dışı gelişmelere neden olsa da, aslında bu konulara bir daha dikkatli şekilde bakmamızı sağlıyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. Aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. 26 Ağustos tarihinde bizim ilişkimizden beklentilerimiz var. Birilerinin bunu görmezden gelmesine tahammülümüz yok. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Mesleki ve eğitim hayatımız, bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışıyla ilgili işlerimizi düzenleyebileceğiz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 1-5 Ağustos tarihleri, Mars geri hareketiyle örtüşüyor. Bu doğal olarak iş hayatımızın, plan ve projelerimizin, kariyer yaşantımızın ve içinde yaşadığımız toplumun şartlarını gözden geçirmemiz gerektiğini vurguluyor. Uranüs burcunuzda ilerlediği için, finansal anlamda sizi doyurucu, özgürce hareket etmenizi sağlayıcı işlere, yeniliklere açıksınız. Belki de bu nedenle gerek iş hayatında, gerek ilişkide ve gerekse yaşamınızda kimsenin nazını niyazını çekecek halde değilsiniz. Fakat köprüleri atmak, her şeyi kendimize göre ele almak zamanı değildir. Yeni bir projemiz varsa, bunun üzerinde düşünelim. Önceden başlanan işlerimizi bitirelim. Zamanı çok iyi kullanalım. Araştıralım, soruşturalım. En doğru kararı vermek için her şeyi analiz edelim. İşimizden ayrılmayı veya farklı bir alanda çalışmayı düşünüyorsak, teklifleri, fırsatları veya atılım yapacağımız alanı, ortam şartlarını mutlaka inceleyelim. Bugünlerde başlanan işler veya şu anda karşınıza çıkan engeller Eylül itibariyle yavaş yavaş düzene girer. Sabırlı olmak gerekiyor. İlişkide, iş ortaklıklarında kimlerle ne gibi sorunumuz varsa, inatçı davranmayalım. Birileri bu şekilde davranabilir. Dikkatli olalım.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, ailevi ve ilişki konularında etkili olduğu gibi, kariyerimiz ve somut planlarımızı hayata geçirme arzumuzun da göstergesidir. Bu Tutulma Mars ve Merkürün geri hareketleri nedeniyle, iş-eğitim-yolculuk-görüşmeler-hukuk veya belgeler yönünde zorluk çıkartıyor. Aslında buna zorluk demeyelim de, henüz tamamlanmadığı, şartlar elvermediği için beklemek zorunda kalıyorsunuz. Yeni bir iş girişimi, yeni bir yere yerleşmek, sağlam bir adım atmak için her şeyin tekrar gözden geçirildiği zamandayız. Hani deriz ya, her zorlukta bir hayır vardır diye. İşte siz de, daha iyisi olması için, bir daha ele alıyorsunuz. Bunlar ay sonuna doğru yerli yerine oturacak, netleşecektir. Siz ailevi veya ilişkinizle alakalı konularda geçmişe ait bazı yüzleşmeler yüzünden sıkıntılısınız. Doğal olarak bunları yerli yerine koyamadığınızı düşünerek geriliyorsunuz. Egonuza da yeniliyor olabilirsiniz. Başkaları da aynı şekilde gurur yapıyor olabilir. Benim size tavsiyem sakin olmanız ve yanlış karar vermemek için bu ayın sonuna kadar temkinli hareket etmenizdir.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, çalışma hayatında rahatlık, seçkinlik, iş ilişkilerinde uyum ve paylaşımı gözeteceğimiz bir dönemi işaret eder. Elimizden geldiğince çevremizdeki insanlara güzellik sunmaya, onları anlamaya ve nazik şekilde davranmaya çalışırız. Ne de olsa iş ortamındaki huzursuzluk bizi de yoracaktır çünkü. Bu süreçte düzenlilik esastır. Temizliğimize önem veririz. Giydiklerimize, yediklerimize dikkat ederiz. Nabza göre şerbet vermeyi biliriz. Adil davranmayı benimseriz. Aynı şekilde bize davranılmasından hoşlanırız. Bir de unutmayalım, Mars 13 Ağustos tarihine kadar gerileyecek. Özellikle iş hedeflerinizi dikkatli şekilde gözden geçiriniz.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihlerinde Mars-Oğlak burcuna geri dönecek. İki ayrı burçta gerçekleşen bu geri hareketler, her ne kadar yolculuk, girişim, eğitim, iş gibi konularda plan dışı gelişmelere neden olsa da, aslında bu konulara bir daha dikkatli şekilde bakmamızı sağlıyor. Bu yönüyle ele alsak, geri hareket dendiğinde aslında bu kadar stres yüklenmeyiz. Tamam belki bazı durumlar içten içe bizi rahatsız ediyor, anlaşılmadığımızı, başarısız olduğumuzu sanıyoruz. Oysaki şimdi durup resme daha dikkatli bakıyoruz. İlerlerken, belki frene basmış gibiyiz. Olan bitenlere müdahalede bulunamadığımızı düşünerek hayıflanıyoruz. Mars-Oğlak burcunda son derece güçlüdür. Bu nedenle geri hareketi doğru iş ve planlamaların, ciddiyetle ele alınmasını, eksiklerin gözden geçirilip tamamlanmasını, işe yarar olmayanların tespit edilmesini sağlar. Girişimlerimizi planlamak, daha önceden start verilmiş olanları mercek altına almak, doğru mu yoksa yanlış bir yolda mı yürüyoruz anlamak için iyi bir zamandır. Yepyeni olan, üzerinde hiç düşünmeden hareket ederek, uygulayacağımız bir vakitte değiliz. Yeniden bakmak, yorumda sözü edilen konularda size faydalar sağlayabilir.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, aşkta mükemmelliğe önem verdiğiniz zaman dilimidir. Bu geçişin özünde titiz bir inceleme hali vardır. Çünkü elle tutulur, gözle görülür olanı arzularız. Endişelerimiz olabilir. Öyle kolay kolay her insanı beğenmeyebiliriz. Mevcut ilişkinizi, partnerinizi veya bekarsanız karşınıza çıkan kişiyi bir hayli inceleriz. Ancak bizim de aşka bakış açımızı, hayatı ele alış şeklimizi gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Güneş-Başak geçişi, ev, ailevi konular, çocuklarınızla ilgili iş veya özel meselelerin de ele alınacağı bu süreçtir. Bu süreç sadece aşk hayatınız değil, eviniz, aileniz ve maddi konular üzerinde de titizlikle durulmasını sağlayıcıdır.

Sevgili Boğalar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, umut denilen olgunun, dostluk denilen kuvvetin, hayata canla başla sarılmanın ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Bir yanıyla aşkta seçiciyiz, gözlemciyiz. Her şeyin en güzeli ve en iyisini sevdiklerimiz için istiyoruz. Diğer yandan vericiyiz, sevgi doluyuz, empatide bulunuyoruz. Fakat bizim de ihtiyaçlarımız, kişisel arzularımız, beklentilerimiz var. Bunlar elde etmek için çabalarken, birilerinin bizi görmezden gelmesine tahammülümüz yok. Bu Dolunay her ne kadar böyle hassasiyet yaratsa da, teşvik edici yanları var. Sözgelimi bir projenin yürürlüğe konması, bir değişimin gerçekleşmesi, bir işin arzu ettiğimiz kitleye ulaşması yönünde faydalıdır. Başkalarına olduğu gibi, kendinize de ilham verecek güçtesiniz. Yenilik ve değişiklik isteğiniz gayet yüksek. Ancak şartlara bakmak ve nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bunu tespit etmek lazım. Sağlık, güzellik, bakım ve diyetle ilgili bir karar verebilirsiniz. Bunu konusunda uzman kişilere yaptırınız. Bugün mecburen birilerine nazik davranmak zorunda kalabiliriz. Bu sizi yoracak ve sonra pişman edecek dozda olmasın. Sosyal projelerde, danışmanlık ve rehberlik gibi işlerde enerjiniz gayet yüksek. Gerçek ihtiyaç sahiplerini diğerlerinden ayırt etmekte yarar var.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Boğalar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, başta mesleki ihtisas konuları olmak üzere, eğitim hayatınız, inancınız, çevrenizle olan her türlü temasınız, keşif ve araştırma konularınız, yüksek düzeyde bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışı faaliyetlerinizle ilgili alanlarda, temkinli ve gayet güçlü bir şekilde, isteklerinizin peşinden gideceğiniz bir zamanı göstermektedir. Bu enerji burcunuzla uyumlu ve olumlu bir görünüm yapacağı için doğal olarak sizler açısından olumlu bir zamanı göstermektedir. Mars Oğlak burcunda zaten düşünmeden taşınmadan hareket etmenin önüne geçer. Ben bu enerjinin sizler gibi sakin, mantıklı ve sağlam kararlar almaktan yana olan kişiler için gayet yararlı olacağını düşünüyorum.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-12-13-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-6-31
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYLIK YORUMLARI

EYLÜL ayında sizleri neler bekliyor?

6 Eylül tarihinde aşk ilişkimizde her ayrıntıyı önemseyeceğiz. Karşımıza çıkan kişiyi veya hayatımızda olan insanı her yönüyle gözlemleyeceğiz. 9 Eylül tarihi, evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Paylaşım, uyum ve sevgide tutkuluyuz. Yabancı bir ülke veya başka şehirde yaşayan biriyle tanışabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınız varsa onların eğitim veya özel sorunlarını çözümlemek kolaylaşır. 11 Eylül tarihinde iş hayatında takım çalışmasına önem verin. Aşkta güzel bir gelişme yaşanır. Karşınıza biri çıkabilir. İş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını önemseyin. 16 ve 21 Eylül tarihleri ilişki, iş ortaklığı, çalışma hayatıyla ilgili karar veya gelişmeler açısından yararlıdır. 22 Eylül tarihi, sanatsal çalışmalarda, güzellik bakımla ilgili konularda olumludur. Ayrıca ek işlerden para kazanabilirsiniz. 23 Eylül tarihinde iş ilişkileri veya günlük hayatta huzur, uyum ve güzellik arzumuz yükseliyor. 25 Eylül tarihi daha önce başlanmış işlerin bitirilmesi, önemli projelerin üzerinde çalışılması düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi yönünde etkilidir.

1-9 EYLÜL HAFTASI

6 Eylül saat:05:38-22 Eylül saat:06:39 tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Aşkta her ayrıntının dikkate alındığı, bütünden ziyade detayların önemsendiği bir süreç başlıyor. Ailevi konular üzerinde zaten durmaktayız. Bir de aşkta böylesi titizlik göstermek, hayatı saat modunda yaşamaya benziyor. Şurada şu saatte, burada bu şekilde olmalı, neden şunlar aksıyor tarzında düşünmek, aşkın tadını bozuyor gibi. Bu geçişte öyle bütünün güzelliğinden ziyade, detaylara bakacağız. İlişkimiz güzel gidiyor diye konuşsak da, eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa pek rahat etmeyiz. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerektiğini düşünürüz. Çocuklarımız, işimiz, aşkımız mercek altında diyebiliriz.

9 Eylül saat:12:25-5 Ekim saat:22:04 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Bu kişilerle aranızdaki paylaşım, uyum ve sevgi alışverişini tutkulu hale getiriyor. Ancak problemli ilişkilerde ve iş ortaklığında dikkat etmenizde yarar var. Burada yapılması gereken partneriniz ve sizin, hangi meselelerde zorlandığınızı, hangi konuların kıskançlık, restleşme, ayrılık gibi sevimsiz olgulara dönüştüğünü düşünmenizdir.

Sevgili Boğalar 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay, burcunuzda olumlu bir görünüm yapacak. Yöneticisi Merkür de Başak burcunda ilerlediği için tabii ki, ilişki kararlarının doğru ve son derece olumlu şekilde verilmesini sağlayacaktır. İnce eleyip sık dokuyacaksınız. Partnerinizin hayata bakışı, felsefesi, tutkuları, ilişkiye gösterdiği özen ve önem sizin için kriter olacak. Bekar Boğalar için yeni bir tanışma, yoğun duygularla örülü bir Yeniay yaşanacak. Venüs de Akrep burcunda ilerlediği için ilişkide sahiplenme olgusu öne çıkıyor. Sevdiğinizden kopmanız veya ondan vazgeçmeniz pek kolay değil. Eğer ilişkide sorunlar varsa, bunların tümü dikkatlice ele alınacak. Ayrılmak yerine, daha fazla bağlandığınızı hissedersiniz. Yabancı bir ülke veya başka şehirde yaşayan biriyle tanışabilirsiniz. Eğer sevgiliniz, eşiniz sizden ayrıysa (iş veya eğitim, v.b sebeple) birbirinizi özlersiniz. Bu Yeniay, sizlerin karşı cins üzerinde fiziksel ve ruhsal olarak etkili olmanızı sağlar. Çekici tüm özellikleriniz, sözel ikna gücünüzle etkilemeyeceğiniz kişi yoktur. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınız varsa onların eğitim veya özel sorunlarını çözümlemek kolaylaşır. 16, 21 Eylül tarihleri ilişki, iş ortaklığı, çalışma hayatıyla ilgili karar veya gelişmeler açısından yararlıdır.

10-16 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Boğalar 11 Eylül saat:03:56-16 Kasım saat:01:21 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Projeleriniz uygulanabilir, yenilikçi,  birçok kişiyi harekete geçirici ve yararlı olmalı. Ekip halinde çalışmalara önem verin. İşiniz ufak bir sermayede kurulsa bile, aynı ortamda diğer kişilerin de görüşleri alınmalıdır. İşinize değişiklik, yenilik, farklılık katabilmelisiniz. Sizi diğerlerinden ayıran beceri ve yeteneklerinizi öne çıkartmalısınız. Sizi tercih etmelerini sağlamalısınız. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunların sebeplerini birlikte gözden geçirmelisiniz. Birbirinizin hedefi farklı ise bu dönemde inatlaşırsınız. Oysaki beraberliğin artı ve eksikleri tartılmalı. Genel duruma bir bakılmalıdır. Karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz.

17-23 EYLÜL HAFTASI

22 Eylül saat:06:39-10 Ekim saat:03:40 tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Bir taraftan işlerimizi hızlı biçimde yoluna koyacak, akıllıca hareket edecek, derleyip toparlayacağız. Diğer taraftan, aynı ortamda yaşadığımız kişilerle nazik bir üslup içinde iletişimde bulunacağız. Yeteneklerimizi geliştirmek adına kurs görebiliriz. Bir ustanın yanında eğitimden geçebiliriz. El sanatları öğrenebiliriz. Başkalarına öğretebiliriz. Ellerimizin bakımı, güzelliğiyle ilgilenebiliriz. Ek işlerden para kazanabilirsiniz. Becerikli olduğunuz bir işi, başkalarına öğreterek gelir elde edebilirsiniz. Bu süreçte,  çalışma ortamında insanlarla olan ilişkilerinize veya günlük hayatta karşılaştığınız kişilerle olan iletişiminize  dikkat ediniz. Onları dinlemeli ve ortaklaşa düşünmeye çalışmalıyız. Nezaket çok önemlidir. Sanatsal faaliyetler için etkili bir geçiştir.

Sevgili Boğalar, 23 Eylül saat:04:54-23 Ekim saat:14:22 tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. İş ilişkileri veya günlük hayatta huzur, uyum ve güzellik arzumuz yükseliyor. Siz de bilirsiniz ki, insan eğer kendini mutsuz hissediyorsa hiçbir şeyde verimli olamaz. Sağlık açısından da zorlanır. Bu süreçte, başkaların fikirlerini almak ve onlarla iyi bir diyalog kurmakta fayda var. Ben diye düşünmeyelim. Bizlik olgusu içinde hareket etmek huzurunuz açısından önemlidir. Durum böyle olunca hayatı bir terazi gibi düşünürsek, kefelerin dengede durması en baş koşuldur.

24-30 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Boğalar, 25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, daha önce başlanmış işlerin tamamlanması veya ufak tefek şikayetlerimizin giderilmesi, önemli projelerin üzerinde çalışılması düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi yönünde etkilidir. Stres yaratıcı olabilir. Çünkü bizden beklenen işler vardır, bunları hızlıca halletmemiz gerekir. Ancak aşılmayacak durum değildir. Dolunayın görünümleri ailevi konularda bireysel çıkışlara sebep olabilir. Siz kendinize göre bir yol belirlemişsinizdir. Bu başkalarına uymaz, şartları zorlamak gerekebilir. Akıllı bir planlama ve karşılıklı dayanışma ile bunu halletmek mümkündür. Hani o kadar büyük bir problem değil. Bu Dolunayın zorluğu dışarıdaki gelişmelerin size uymaması yüzünden kaynaklanır. İçinizden geçenleri dile getirmek kolay değildir, fakat bunu yapmadığınızda daha fazla stres oluşur. Üzerinize aldığınız bir işin halledilmesini gerektirir. Bu ailevi konulardan, iş ve sağlıkla ilgili meselelere kadar etkilidir. Ne kadar kaçmaya çalışsanız veya ne kadar kendinize göre hareket etmek isteseniz de şartlara uymak mecburiyeti vardır. Bu Dolunayda önemli olan içe yönelen enerjimizi, yapmak istediklerime odaklayıp günü değerlendirmektir. Kaldı ki Dolunayın görünümleri kendine güvenen, yeniliğe açık kişiler için faydalı sonuçları işaret ediyor. Hayaller ve istekler bugün sizin çabanızla, kendinizle barışıklığınızla gerçekleşir. Unutmayın, siz isterseniz her zorluğu aşarsınız. Sağlıklı yaşam en kıymetli zenginliktir.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-18-19-23-24-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-13-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-30

Yeniay : 1-2-27-28-29
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14-15
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYLIK YORUMLARI

EKİM ayında sizleri neler bekliyor?

Yöneticiniz Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, problemli ilişkilerde özellikle her iki tarafın da, dürüst yüzleşmelerde bulunması gerekiyor. Sevgi emek ve sabır ister, karşınızdaki ile  bir olabilmek için yeri geldiğinde özveri ister. Buna gönüllü değilseniz doğal olarak ilişkinin yürümesi mümkün değildir. İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu süreç birbirinizi tanımanız için iyi bir zamandır. Benim tavsiyem, beraberlikte sizin için olmazsa olmaz diyeceğiniz kriter nedir? Bunları belirleyiniz. Birbirinize karşı dürüst olunuz. Gizli saklı hareket etmeyiniz. Bu süreç bitene kadar evlilik gibi önemli bir karar vermeyiniz. Çalışma hayatınız, sağlıkla ilgili konular, ilişkiler, iş ortaklıkları gibi meselelerin tekrar ele alınmasında, bir daha gözden geçirilmesinde yarar var.

1-7 EKİM HAFTASI

Sevgili Boğalar, 5 Ekim saat:22:04-31 Ekim saat:22:42 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek yöneticiniz Venüs süresince ilişkide, her iki kişi de, baskın olmaya çalışır. Duygular kelimelere belki dökülmez, ilişki hakkında derinden derine düşünülür. İlişkisi sağlam çiftler için bu süreç tutkulu bir cinsellik ve birlikte olmanın mutluluğudur. Sorunlu çiftler geri hareket süresinde birbirlerine duydukları sevgi ve ilişkilerinin nasıl bir temel üzerine oturduğunu saptamalılar. Geri hareket dönemlerinde akıl gayet buluşçu çalışır. Yani istenirse cevapsız soru kalmaz. Yeter ki, her iki taraf da dürüstçe yüzleşmelerde bulunsun. Eğer tarafların sevgi olgularında bir problem yok, ancak dış veya iç nedenler yüzünden birbirleriyle anlaşamıyor iseler, bu durumda soruna neden olan konu ve şartlar masaya yatırılmalıdır. Masaya yatırılan problem eğer sizden kaynaklanmıyorsa o zaman el birliği yaparak bu problemin ortadan kaldırılması gerekir. Kaldı ki, ilişki iki kişinin ortak sorumluluğu olduğuna göre halledilmeyecek hiçbir şey yoktur. Sevgi emek ve sabır ister, karşınızdaki ile  bir olabilmek için yeri geldiğinde özveri ister. Buna gönüllü değilseniz doğal olarak ilişkinin yürümesi mümkün değildir. İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu süreç birbirinizi tanımanız için iyi bir zamandır. Benim tavsiyem, beraberlikte sizin için olmazsa olmaz diyeceğiniz kriter nedir? Bunları belirleyiniz. Birbirinize karşı dürüst olunuz. Gizli saklı hareket etmeyiniz. Bu süreç bitene kadar evlilik gibi önemli bir karar vermeyiniz.
Not: Venüs geri hareketi, 5 Ekim-31 Ekim Akrep ve 31 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında Terazi burcunda olmak üzere iki burç üzerinde gerçekleştirecektir.

8-14 EKİM HAFTASI

Sevgili Boğalar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle çalışma hayatınız, sağlıkla ilgili konular, ilişkiler, iş ortaklıkları gibi meselelerin tekrar ele alınmasında, bir daha gözden geçirilmesinde yarar var. Bu Yeniayda iş şartlarına bakacağız. Hakkımız olanı alıyor muyuz, imkanlar uzun vadeli mi, bizi tatmin ediyor mu, yoksa yorucu ve bir o kadar keyifsiz mi? Sağlığımızla ilgili şikayetlerimizi aksatmadan doktora göstereceğiz. Yarım kalan işlerimizi bitireceğiz. Yeni işe girmişsek, birlikte çalıştığımız kişilerle ilişkimiz ne durumda, memnun muyuz, alışabildik mi diye analiz edeceğiz. Aslında bu Yeniay, gayet faydalı. Tamam geri hareket nedeniyle işler yavaşlıyor, istediğimiz gibi ilerlemiyor ancak yanlış, hatalı, eksik, yararsız, yararlı olan her şey göze görünüyor ve biz bunların farkına vararak önlem alıyoruz. Bir fırsatla karşılaştığımızda hemen atlamıyoruz. Enine boyuna inceliyoruz. Sağlıklı ve düzgün bir ilişki nasıl olur, partnerimizde, iş ortağımızda aradığımız kriterler nedir, bunları da gözden geçiriyoruz. Yasal haklarımızı, sosyal güvencemizi, aşk hayatımızı sorguluyor, en doğru kararı vermek için artı ve eksileriyle duruma bakıyoruz. Önümüzdeki bir aylık süreç bu açıdan çok önemli. Olumsuz düşünmek yerine, bunları tespit edeceğimiz için sevinmeliyiz.

10 Ekim saat:03:40-31 Ekim saat:07:38 tarihleri arasında karşıt burcunuz Akrepte ilerleyecek Merkür, evlilik, uzun süren ilişki, bizden farklı görüşte olan kişilerle ilişkilerimiz, finansal ve ilişki anlamındaki kanuni davalar, başkalarıyla olan her türlü anlaşma ve yasal konular üzerinde yeniden duracağız. Bu kişilerle aramızdaki ilişkinin hayatımızdaki önemi üzerine düşüneceğiz. Biz ilişkilerimize nasıl yaklaşmaktayız, ortaklaşa bir hayat sürdürüyorsak, uyum ve uyumsuzluklarımız nelerdir? Veyahut bir ilişkiden neler bekliyoruz, neye göre seçimlerde bulunuyoruz? Bunlara bakmamız gereken zamandayız. Eğer beraberliğimizde problemler varsa, bu süreçte zorlanabiliriz. Karşı taraf kendi bakış açısıyla durumları ele alırken bizim buna anlayış göstermemiz zor olabilir. İster istemez bu beraberliği sorgulama ihtiyacı duyabiliriz veya partnerimiz, iş ortağımız da aynı şeklide davranabilir. Merkür 1-7 Aralık 2018 tarihleri arasında kısa süreli Akrep burcunda gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek hususlar o tarihlerde tekrar üzerinde duracağımız noktalar olacak. Onun için lütfen bir daha gözden geçiriniz.

15-21 EKİM HAFTASI

Sevgili Boğalar, 15-21 Ekim haftası özel veya genel anlamıyla ilişkilerde gizlenen tutkular, başarma arzusu, keşfetme dürtüsü bir hayli yoğundur. İnsan ister istemez kiminle beraber olduğunu, kimlerle iş yaptığını, nasıl bir dünyada yaşadığını sorgular. Aynı şekilde başkaları da buna meyillidir. Venüsün geri hareketini göz önüne alırsak, ilişkimizde hem tutkular yoğun hem şüpheler baskın. Geçmiş tecrübeler bize kılavuz olabilir. Ancak yaşın yanında kuruyu da yakmayalım. İlişkimizi, iş hayatımızı, ideallerimizi gerçekçi bir şekilde ele alalım. Bu bizi hem şüphemizden arındırır hem de duruma bilinçli bakmayı sağlar. İş ortaklığı veya kiminle el sıkışıyorsak bu kişinin ne kadar güvenilir olduğunu anlamadan karar vermeyelim. Böylece yanılmamış oluruz.

22-31 EKİM HAFTASI

23 Ekim saat:14:22-22 Kasım saat:12:01 tarihleri arasında Akrep burcunda seyrini sürdürecek Güneş, bir yıl sonra aynı noktaya geliyor. Bu süreç ilişkileri test ediyor. Hayata bakış açınız, beraberlikte sorunlar veya ortak noktalar belirleniyor. Dönemin nasıl geçeceği, ilişkinin niteliğine göre değişir. Kimi çiftler birbirlerinin farklı bakış açılarını çekici ve tamamlayıcı bir unsur olarak görür. Kimi çiftler içinse süreç zorlayıcıdır. Siz beyaz dersiniz, partneriniz siyah, orta bir noktada birlikte griyi keşfetmek varken, tam tersine birbiriniz üzerinde hakimiyet kurarsınız.

Sevgili Boğalar, 24 Ekim saat 19:45 burcunuzda oluşacak Dolunay, yönetici Venüsün iki geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum hem kişisel değer yargılarınızı hem de ilişkilerinizdeki olumlu-olumsuz yönlerin gözden geçirilmesi anlamı taşıyor. Bir test dönemi. Bu Dolunayla sınırlı kalmayıp, Aralık ayına kadar sizleri etkiliyor. Tercihleriniz, değeriniz, varlığınız, maddi-manevi güvenceniz sizin için önemli. Bu pencereden bakıyorsunuz. Tabii ki unuttuğunuz bir şey var. Peki ilişkide, iş ortaklığında ve başkalarıyla her türlü bağlantınızda siz nasıl birisiniz? Hani hep kendinizden yana düşünürken, diğerleri sizin için ne düşünecek. Bu da önemli. Venüs geri hareketi tam da bu noktada, Dolunayla örtüşünce eski sorunlar, anlaşmazlıklar, birinin diğeri üzerindeki etkisi, baskısı, değer yargıları çarpışıyor. Beraberlik güçlü ise, zaten sorun yok. Ancak değilse, pamuk ipliğine bağlıysa, maddi-manevi çıkarlar üzerine kuruluysa, sadece inatla sürdürülen bir ilişki ise, tabii ki zorluk yaratır. Burada önemli olan Aralık ayına kadar evlilik, boşanma, yasal haklar, iş ortaklığı gibi konuların yeniden ele alınmasıdır. Bu olumsuz değildir aslında. Sadece direttiğimiz, kendimize göre baktığımız her şey, bize geri yansıma yapar. Birileri de size böyle bakar. Şartları iyi anlamak gerekiyor. Bu Dolunayda yeni bir karar vermek, uygulamak doğru değil. Kendinize, ilişkinize tarafsız, inatlaşmadan bakabilmek önemli. Belki de bitmesi gerekiyor veya toparlanması lazım. Bunun el birliği, gönül birliğiyle gerçekçi analizi şarttır. Aralık sonrası netlik kazanır. İşe yaramayanlar gider, hakikaten verimli olanlar kalır.

31 Ekim saat:07:38-17 Kasım saat:04:33 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Yay burcu geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Merkür-Yay burcunda 17 Kasım-1 Aralık tarihlerinde gerileyecek. Yorumda sözü edilen mevzular üzerinde tekrar duracağız. Onun için lütfen yorumunuzu bir daha gözden geçiriniz.

Sevgili Boğalar, 31 Ekim saat:22:42-16 Kasım saat:13:51 tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek Venüs iş yerinde veya günlük hayatta insanlarla aramızda bir uyuşmazlık yaratabilir. Ortak çalışmalarda veya ekip içinde sorunlar çıkabilir. Bunlar geçmişe ait olacağı gibi bu tarih arasında da yaşanabilir. İş yerinde biriyle tanışmanız veya bazı kişilerle bir iş için bir araya gelmeniz durumunda, lütfen iyi düşününüz. Çünkü bugünlerde olan her şey, geri hareket sonrası tekrar gündeme gelecek. Bu dönemde hukukla alakalı konular, sözgelimi iş haklarınızla ilgili gözünüz açık olsun. Sağlığınıza önem verin. Aşırı çalışmak veya etrafınızla ilgili sorunlar stres yaratabilir. Ufak tefek dahi olsa, şikayetlerinizi doktora gösterin. Kendi bildiğiniz şekilde diyet yapmayın. Uzmanlara sorun. İş veya önemli kararlarınızı mutlaka gözden geçirin. Bir sorun, bir gelişme yaşanırsa, bunun geri hareket sonrası telafisi olduğunu düşünün.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-15-16-20-21-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-18-19-31
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-27-28

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYLIK YORUMLARI

KASIM ayında sizleri neler bekliyor?

Venüs geri hareketi 16 Kasım tarihine kadar etkilidir. Bu dönemde hukukla alakalı konular, sözgelimi iş haklarınızla ilgili gözünüz açık olsun. Sağlığınıza önem verin. Aşırı çalışmak veya etrafınızla ilgili sorunlar stres yaratabilir. Ufak tefek dahi olsa, şikayetlerinizi doktora gösterin. Kendi bildiğiniz şekilde diyet yapmayın. Uzmanlara sorun. İş veya önemli kararlarınızı mutlaka gözden geçirin. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Kanuni işler, örgütlenmek, kalıcı değişiklikler, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler, bankalarla alakalı kredi girişimleri veya borçlar, yatırımlar, hesap işleri ortak kazançları, evlilikle kanalıyla edinilen maddi gelirler, nafaka, finansal ilişkiler, vergiler, miras davaları, cinsel hayatınızla ilgili konularda düşünmeden yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. 

1-11 KASIM ARASI

Sevgili Boğalar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir ay boyunca eşimiz, sevgilimiz, iş ortağımız ve genel olarak başkalarının varlığı bizim için etkili ve önemli olmaya başlar. Kendimizle baş başa kalmak değil, onlarla tamamlanmak isteriz. Bekar Boğalar bu dönemde yeni biriyle tanışabilir, ilişkiye adım atarlar. Problemli ilişkisi olanlar, partneriyle sorunlarını çözmek isterler. İş ortaklığı uzun vadeli kurulabilir veya bir iş için bir müddetliğine bir araya gelinir. Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerliyor. Hedefe varmak ve başarılı olmak istiyorsak, idealist olmalıyız. Karar vermeli, sıkı çalışmalıyız. Venüs gerilediği için, bir şeyler tam olarak yerine oturmayabilir. Karar veririz, ancak şartlar, zorluklar veya farklı sebepler önümüzde engel oluşturur. Onun için gözümüzü dört açmalıyız. Ne yaptığımızı, ne yöne gittiğimizi, kimlerle bağlantı kurduğumuzu bilmeliyiz. Finansal konularda da hesabımızı bilerek, çıkarlarımızı gözeterek hareket etmek, açılmamak lazım. Yeniayın görünümleri olumludur. Bu noktalara dikkat edersek, özel hayatımızda, iş yaşantımızda, dostluklar ve parasal konularda olumlu adımlar atabiliriz.

Sevgili Boğalar, 8 Kasım 2018 - 2 Aralık 2019 tarihleri arasında Jüpiter-Yay burcunda seyredecek. Bu geçiş önemli bir alanda etkili olacak. Sözgelimi eşiniz veya sevgiliniz veyahut iş ortağınız size finansal anlamda bir destek sunabilir. Bu, kendi çabamızla kazandığımız gelirden farklıdır. Başkasının bize sunduğu olanak, şans veya kuvvettir. Bazen de, bu şansı yakalamak için her türlü mücadele verilir. Bir mirasın paylaşılması, bir davanın sonuçlanması, ticari bir ortaklığın kurulması, ilişkide doğru bir stratejinin saptanması bu döneme rastlar. Şans faktörü bazen de, karşımıza çıkan bir olanağı değerlendirmek, farkına varmak anlamına geldiği için, sizler bu süreçte öyle boş boş oturmayacaksınız. Bakacaksınız. Aklınızı kullanarak şansınızı kendiniz de yaratabilirsiniz. Bir dönüşüm ve yenilenme sürecidir. Bu süreçte yalnız başınıza değilsiniz. Mutlaka birileri bir şekilde karşınıza çıkar ve sizinle temasa geçer. Samimiyet, hoşgörü, tevazu bu dönemde daha fazla lütufla karşılaşmanızı sağlar. Şımarıklık, ne oldum demek, ben tamamım demek yerine, gelene şükretmek, aynı şekilde paylaşmayı bilmek size daha büyük kapılar açabilir. Cinsel hayat bu dönemde zenginleşir. Bazen birden fazla ilişki yaşanabilir. Parasal birikim için uygun zamandır. Çünkü kaynak geliyorsa bunu tutmak yararlı olacaktır. Ancak su akarken doldurmayanlar bu sürecin ömürlük olmadığını bilsinler. Eşin, sevgilinin veya birilerinin gücü bu dönemde yükselir ve bu size yansıyabilir. Siz bu yükselişten yarar görürsünüz. Finansal planlama için uygun zamandır. Ayrıca kredi, miras, sigorta, vergi iadesi gibi yollardan kazanç elde edebilirsiniz.

12-18 KASIM HAFTASI

Sevgili Boğalar 16 Kasım saat:01:21-1 Ocak 2019 saat:05:20 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Balık burcu seyri, günlük hayatta işlerinizi, ileriye dönük hedeflerinizi sakin ve ılımlı bir şekilde halletme hedef ve arzunuzdur. Genelde soğukkanlı davranmayı bilen Boğalar bu süreçte meseleleri öyle tartışarak, insanlarla çatışarak halletme yoluna gitmeyeceklerdir. Nasıl düzenleyebilirim, nasıl daha kolay üstesinden gelebilirim, daha az yorularak hedefime nasıl ulaşırım düşüncesi ön planda olacaktır. Yeni bir işe, projeye atılmak için enerjiniz pek yüksek olmasa da, inancınız ve hayalleriniz sizi varmanız gereken yola ulaştıracaktır. Yeter ki, yaptığınızı bilin ve buna inanın. Mars-Balık geçişi ilişki evinizin yöneticisi olarak, partnerinizle ortaklaşa hareket edebilmenizi sağlıyor. Birbirinizi motive edebilirsiniz. Partnerinizin duygusal yönü ve aynı zamanda aktif olmayı bilmesi gerekecek. Sizin de arzunuz bu yönde olacaktır. Bekar Boğalar hem hareketli hem de gerektiğinde ılımlı davranabilecek kişileri tercih ederler. Ancak ben yine de bu süreçte iş ortaklıklarında, ilişkilerde fazla ılımlı davranmak yerine, bilinçli şekilde gözden geçirmelerde bulunmanın daha faydalı olacağını söylemek isterim.

Sevgili Boğalar, 16 Kasım 2018-4 Haziran 2020 tarihleri arasında etkili olacak Yengeç-Oğlak düğüm geçişleri, kadersel dönüşüm ve gelişimlerin işaretçisidir. Sizler bu dönemde tanıdığınız, aşina olduğunuz yakın bildiğiniz kişilere destek olmak, ilgi göstermek ve onlarla ilişkinizi güçlendireceksiniz. Bu kardeşiniz, komşunuz, akrabanız veya aynı çevrede yaşadığınız kişiler olabilir. Bu alanda sorunlar varsa bunlar çözüme kavuşturulmalıdır. Böyle yapmayıp, görmezden gelip, ellere ilgi göstermeye, onlara destek olmaya çalışırsanız doğal olarak sorun yaşarsınız. Tabii ki geçmişten bu yana yakınlarınızla bağınız nasıldı, son zamanlarda bir sorun yaşanıyor mu, bir kırgınlık oluştu mu veya her zaman güçlü müydü? Bunlar olgunlukla, karşılıklı dayanışma ve iyi niyetle çözülür. Eğitim, iş hayatı veya farklı nedenle başka bir yere taşınmış veya taşınmayı düşünen kişiyseniz, bu kararı vermeden önce iyi düşünmelisiniz. İsteklerinizi, fikirlerinizi, planlarınızı yaparken insanlarla kurduğunuz diyalog paylaşım esasına dayanmalı. Siz de düşüncelerinizi ifade edin, başkalarının da etmesini sağlayın. İşiniz, eğitim hayatınız, çevresel faktörler hepsi bir bütün olarak kişisel gelişiminiz adına önem taşıyor. Yeterince bilgi ve donanım sahibi olmak önemli. Eğer siz böyle birisiyseniz, çekimser kalmayınız. Bu dönemde bilgilenme, öğrenme, öğretme, koruyucu aile, kişisel gelişim ve rehberlik, emlak alım satım, otelcilik, yemek işleri, danışmanlık alanlarında kendinizi yetiştirebilir ve başkalarına hizmet verebilirsiniz.

16 Kasım saat:13:51-2 Aralık saat:20:01 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, çalışma hayatında rahatlık, seçkinlik, iş ilişkilerinde uyum ve paylaşımı gözeteceğimiz bir dönemi işaret eder. Elimizden geldiğince çevremizdeki insanlara güzellik sunmaya, onları anlamaya ve nazik şekilde davranmaya çalışırız. Ne de olsa iş ortamındaki huzursuzluk bizi de yoracaktır çünkü. Bu süreçte düzenlilik esastır. Temizliğimize önem veririz. Giydiklerimize, yediklerimize dikkat ederiz. Nabza göre şerbet vermeyi biliriz. Adil davranmayı benimseriz. Aynı şekilde bize davranılmasından hoşlanırız. Kişisel anlamda güzelliğimiz veya karizmamız bay ve bayan Boğalar için çok önemlidir.

17 Kasım saat:04:33-1 Aralık saat:14:12 tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Kanuni işler, örgütlenmek, kalıcı değişiklikler, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler, bankalarla alakalı kredi girişimleri veya borçlar, yatırımlar, hesap işleri ortak kazançları, evlilikle kanalıyla edinilen maddi gelirler, nafaka, finansal ilişkiler, vergiler, miras davaları, cinsel hayatınızla ilgili konularda düşünmeden yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız.  Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Burcunuzun yorumunda belirtilen alanlarda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız  halinde ani kararlar vermemelisiniz ve karar değişikliğinde bulunmamalısınız, bilinçli davranmalısınız. Abartılı düşünmemeli, sabırsız olmamalısınız. Yukarıdaki konularda  çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken dikkatli incelemek, analiz etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket etmekte yarar var. Rutin işlerinizi, hayatınızı, görevlerinizi yapmanızda sakınca yok. Bu süreçte, her meseleyi kendi içinizde ele alarak, durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

19-30 KASIM HAFTASI

22 Kasım saat:12:01-22 Aralık saat:01:23 tarihleri arasında, Yay burcunda ilerleyen Güneş süresince eş veya iş ortaklığımızda güvenceniz çok önemli. Yaptığınız gönül veya iş birliğinin kazandırıcı olması önemli. Eğer kaybettirici oluyorsa,  bunun üstünü örtemeyiz. Birlikte sürüklenmek yerine, el ele sağlam olana yürümek şart. Bir an önce halledeyim bitsin diyerek borcu borçla kapamak yanlıştır. Elinize geçenleri korumayı, adil ölçüde paylaşmayı, risk almamayı bilmelisiniz. Alım satım, vergi, miras, hukuki davalarınızla ilgili konularda mutlaka uzmanlara danışmalısınız. Nereye para yatırıyorsunuz, kiminle el sıkışıyorsunuz, şu anda bir krizde misiniz bunları lütfen ciddiye alınız. Merkür-Yay burcunda geriliyor. Bunu unutmayalım. İş ortaklığı, ilişki, yasal davalar, paylaşımlar, kontratlar, sözleşmeler, partnerinizle ilgili meselelerde mantıklı ve gayet gerçekçi bir şekilde hareket etmeniz lazım. Geçmişi mutlaka gözden geçiriniz. Hem kendinizle hem de ilişkinizle ilgili konularda bir düşününüz. Aceleci kararlar vermeyiniz.

Sevgili Boğalar, 23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, kazancımızın verimli ve bütçeye uygun şekilde kullanılması, harcama alışkanlıklarımızın gözden geçirilmesi, yarınların garanti altına alınması, verilen borçların istenmesi veya borçlarımızın ödenmesi konularında dikkatli, tedbirli, bilinçli hareket etmenin önemini vurguluyor. Dolunayın yöneticisi Merkür gerilediği için, rutin ödemeler geciktirilmemeli, alacaklı olduğunuz kişiler uyarılmalı, dikkatsiz yapılacak harcamalardan kaçınılmalı, başkalarıyla finansal konularda yapacağımız işlerde veya paylaşımlarda hukuken ve vicdanen hareket edilmesine önem veriniz. Başkalarının önem vermesini sağlayınız. Aralık sonuna kadar Merkürün geri hareketi etkili olacağından, atacağınız imzalara dikkat ediniz. Mali konularda uzman kişilere danışınız. Sahip olduğunuz değerleri koruyunuz ve başkalarının da buna dikkat etmesini sağlayınız. Verilen sözlerin doğruluğunu araştırınız. Riskli alış ve satışlardan uzak durmak gerekir. Fazla yemek içmek kadar yanlış uygulanan diyetler de sakınca oluşturabilir. Buna dikkat ediniz. Ortak bir işe kalkışmadan önce mutlaka iyi düşününüz. Mümkünse yılsonuna kadar, şartlar uygun olana dek beklemek doğru olacaktır. Daha önce verilmiş kararlarınızı tekrar gözden geçiriniz. Eş, iş veya farklı kişilerle maddi konulardaki karar veya fikirlerinizi paylaşınız. Birbirinizden gizli iş yapmayınız. Sürekli bir projeden diğerine geçerek, daha fazla kazanacağım diye düşünmeyiniz. Çünkü bu kadar çok işe atılmak dikkat dağınıklığına yol açabilir.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-16-17-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-14-15-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 21-22-23
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYLIK YORUMLARI

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihlerinde ilişkiniz hakkında hayati kararlar vermeyin. Evlilik, boşanmak, iş ortaklığı kısaca ilişki konularını gözden geçireceğiz. Netlik içermeyen, soru işareti uyandıran bir durum varsa beklemede kalacağız. 7 Aralık sonrası gelişmelere göre kararımızı veririz. Emin olduğumuz adımları atarız. 13 Aralık sonrası kredi çekimi, ortaklaşa işler gibi finansal konularda hesabımızı bileceğiz, bilinçli düşüneceğiz. Aceleye gerek yok. 22 Aralık itibariyle garanti olgusu her anlamda önem taşıyor. Bu yeni bir hedef, ilişki, para hangi konuda olursa olsun, bastığımız yeri bilmek zorundayız.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Boğalar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık süreçte, finansal durumunuzu iyileştirmek amaçlı keşif ve deneyimlerin işaretçisidir. Güçlü pozisyonda olan kişilerle bağlantı kurarak, farklı yollar yöntemler geliştirerek bir şekilde amacımıza ulaşmak isteyeceğiz. Yeniayın görünümleri, bu doğrultuda kurulacak bağlantıların göstergesidir. Sosyal medyada paylaşımlar bu konuda etkili olabilir. Yazarsınız, blog açarsınız, yeteneğinize uygun ve geliştirdiğiniz size ait ürünleri, paylaşımları sunarsınız. Başarılı olur muyum, insanlar beğenir mi diye zaman kaybetmek yerine, bunu denemenizde yarar var. Önemli olan kendinize güvenmeniz. Sinip kalmamanız, mutlaka bir yol vardır diyerek azimle çalışmanızdır. Yabancılarla ilişkiler, eğitim, politika, hukuk, sanat alanlarında sizi etkin görebiliriz. Böylece kimsenin desteğine ihtiyacınız kalmadan ilerlersiniz. Bir bakarsınız ki, birileri yaptıklarınızı gayet başarılı buluyor. O zaman size finansal bir kaynak sunabilir. Neden olmasın?

Sevgili Boğalar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Evlenmek veya iş ortaklığı kurmak amaçlı birliktelikler tekrar derinlikli olarak ele alınmalı ve bu kararlar üzerinde düşünülmelidir. Yeni tanışmalarda, birbirinizin fikirlerini, ilişkideki tutumunuzu çok iyi gözlemleyiniz.  Boşanmak isteyenler, ayrılmış veya geri dönmeyi düşünenler, sizler de tekrar sorunlarınızı bir daha ele alınız. Bu analizler yapılmadan karar vermeyiniz. Bu süreçte yeteneklerinizi, liderlik özelliklerinizi, hobilerinizi,  belli bir alanda sergilemek, öğretmek, yaşatmak amaçlı kurulacak iş veya özel ortaklıkların da gözden geçirilmesi yönünde önem taşır. Bunları hangi alanda, hangi şekilde ortaya sürmek istiyorsanız iyice bir düşününüz. Ayrıca İş veya özel anlamda kurulmuş beraberliklerde mali konular aranızda tekrar bir gözden geçirilmelidir. Evlilik yoluyla kazanılacak paralar veya yaşanan parasal krizlerle ilgili meseleler de yine derinlikli şekilde ele alınarak bir bakılır.

2 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Bu kişilerle aranızdaki paylaşım, uyum ve sevgi alışverişini tutkulu hale getiriyor. Ancak problemli ilişkilerde ve iş ortaklığında dikkat etmenizde yarar var. Burada yapılması gereken partneriniz ve sizin, hangi meselelerde zorlandığınızı, hangi konuların kıskançlık, restleşme, ayrılık gibi sevimsiz olgulara dönüştüğünü düşünmenizdir.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında karşıt burcunuz Akrepte düz seyirle ilerleyecek Merkür, evlilik, uzun süren ilişki, bizden farklı görüşte olan kişilerle ilişkilerimiz, finansal ve ilişki anlamındaki kanuni davalar, başkalarıyla olan her türlü anlaşma ve yasal konular üzerinde yeniden duracağız. Bu kişilerle aramızdaki ilişkinin hayatımızdaki önemi üzerine düşüneceğiz. Biz ilişkilerimize nasıl yaklaşmaktayız, ortaklaşa bir hayat sürdürüyorsak, uyum ve uyumsuzluklarımız nelerdir? Veyahut bir ilişkiden neler bekliyoruz, neye göre seçimlerde bulunuyoruz? Bunlara bakmamız gereken zamandayız. Eğer beraberliğimizde problemler varsa, bu süreçte zorlanabiliriz. Karşı taraf kendi bakış açısıyla durumları ele alırken bizim buna anlayış göstermemiz zor olabilir. İster istemez bu beraberliği sorgulama ihtiyacı duyabiliriz veya partnerimiz, iş ortağımız da aynı şeklide davranabilir.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Yay burcu geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Bütün bunlar Merkür-Yay burcu geçişinin etkileri arasında yer alabilir.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş süreci, astrolojik olarak sizlerin eğitim, iş hayatınız, ihtisaslaşma konuları, işe hazırlık dönemi, iş arama anlamında etkili, gayet olumlu, disiplinli hareket ettiğiniz, sorumluluklarınızın farkında olduğunuz bir zaman dilimidir. Yolculuklar iş veya eğitim maksatlı yapılır, prensipler çerçevesinde hareket edilir, hayata daha ciddi anlamda yaklaşılır. Kendimizi geliştirmek için bilgileniriz ve hayatın ciddi yüzünün farkına varırız. Yaşam felsefemize göre dünyayı, kainatı ve hayatı özümsemek isteriz. Sorumluluklarımızın farkında olduğumuz bu dönemde iş kurmak veya işimizi sağlam bir temele oturtmak için çaba sarf ederiz.

Sevgili Boğalar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, şu andaki koşullar sizi pek tatmin etmez. Bir güven arayışı içindesiniz. Günlük hayatta karşılaşılan zorluklar, çevresel faktörler, yaşadığınız şehir, ülke ve insanlar üzerinize geliyor gibidir. Aslında alıştığınız bu düzenden ayrılmak pek kolay değildir. Belki de bu yüzden kendinizi bir kısır döngü içinde hissedersiniz. Sürekli bir şikayet hali, önyargılı düşünceler, hassasiyet ve sonunda gereksiz zaman kayıpları. Bütün bunları bir yana koyup önündeki gerçeği görebilen Boğalar bu Dolunayda sızlanmak yerine, hayatlarını organize ederek kişisel gelişim yolunda adımlar atacaklar. Anlamadıklarını soracak, öğrenecekler. Bildiklerini geliştirecek başkalarına öğretecekler. Her türlü bilgiyi, gelişimi, trendleri takip ederek büyüyecekler. Farklı yollar, yöntemler deneyecek ancak pes etmeyecekler. Bu Dolunayın görünümleri, parasal konularda daha akıllı projelere yönelmenin, sosyal çevrenizi bu yönde değerlendirmenin işaretçisidir. Yeni fikirlere açık olanlar, maddi-manevi anlamda güçlenirler. Bunun tersi davrananlar aynı yerde saymaya devam ederler. Seçim sizin dostlarım.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Boğalar 24-31 Aralık haftasında yaşam şeklinize göre iş hayatından eğitime ve özel hayatınıza kadar her alanda güvence ve yarınların garantisi önem taşıyor. İnsan geleceğini temel bir güvenlik olgusu çerçevesinde kurmaya, yaşatmaya çalışacak. Yollar arayacak, hedefler koyacak ve yakınlarına elden geldiğince desteğini verecek. Hayali değil gerçekçi projelerin önemli olduğu bir haftadayız. Önümüzde yeni bir yıl başlıyor. Bildiklerimizi diğer insanlarla paylaşmak ve uygulanabilir hedeflerin peşine düşmek vaktidir. Ailemiz, yakınlarımız, çevremiz önemlidir. Sağlıklı gelişim yolundaki birey zaten, hedef koyabilen, bu hedefe varırken önüne çıkabilecek zorlukların farkında olarak ilerleyebilen kişidir. Yeni bir yıla adım atarken, finansal konularda daha dikkatli ve hesabımızı bilerek hareket etmemiz yararlı olacaktır.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-10-14-15-19-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-25-26-31
Aşkta En Şanslı Günler : 27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21

Yeniay : 18-19-20
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Koç burcu için 2018'de neler olacak?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler