Boğa burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Boğa burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Boğa burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Boğalar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunay fikirlerinizi, plan ve projeleriniz başkalarına kabul ettirme arzunuzu gösteriyor. Bunda başarılı olabilirsiniz. Ancak sabırlı olmak gerekir. Daha önce konuşulmuş veya üzerinde düşünülüp karar verilmiş işler yürürlüğe konabilir. İki hafta önceki Yeniayda adım atılan her iş, bugün olgunlaşır ve sonuca ulaşır. Sahip olduğumuz değerleri, alıştığımız düzeni, yakınlarımızla ilişkimizi öne çıkartan Dolunay, kendi içindeki hassasiyeti ve baskısı ile yorucu olsa da, büyümemiz için şarttır. Hangi yolun bizim için doğru veya yanlış olduğunu böyle bir zamanda fark ederiz. Hedef bilinciyle hareket ederiz. Olan biteni idealist bir bakış açısıyla ele alırız. Bizi dış dünyaya çağıran ve her konuda kendini göster diyen sese kulak vermeliyiz. Evet alıştığımız düzen, çevre, yakınlarımız kıymetli. Ancak gelişmek için farklı ortamlarda, farklı insanlarla bağlantı kurmamız gerekiyor. Bu kolay mı, elbet zor ancak imkansız değil. Başarabilirsiniz.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, halkla ilişkiler, hukuk, eğitmenlik, iş seyahatleri ve projeleri başta olmak üzere girişimde bulunmak istediğiniz her konuda sizi destekleyicidir. Yöneticiniz Venüsün bu Yeniayla kavuşumu, hayırlı bir gelişmenin de işaretçisidir. Sağlığınızla ilgili konularda şifalıdır ve günlük hayattaki işlerinizi derleyip toparlayarak ilerlemenizde, bir iş başvurusunda bulunmanızda faydalıdır. Gayet ciddi ve bilinçli şekilde kararlarınızı verirsiniz. Kişisel anlamda kendinizle barışıksınızdır. Bu Yeniayda, kariyer anlamında yakın çevrenizdeki kişilerden destek görürsünüz. Siz de aynı şekilde onlara yardımcı olursunuz. Olumlu bir Yeniay ve siz Boğalar için sürpriz gelişmeleri de işaret etmektedir.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, iş hayatı ve aile yaşamı arasındaki dengenin kurulması adına önem taşıyor. Ancak bu, sadece iş hayatında birilerinin bizden beklentilerini karşılamak anlamı taşımıyor. Bizim de ilgilenmemiz gereken insanlar var. Sözgelimi ailemiz. Bir başka önemli konu, işimizin bize sağladığı imkanlar, şartlar ne ölçüde kuvvetli. Buna bakacağız. Biz eğer hakkımızı alamıyorsak, koşullar zorlayıcı ve nefes aldırmıyorsa, tatmin olamıyorsak, şapkamızı önümüze koyup, başka yollar, işler arayacağız. Kendi çıkarlarımızı düşünmek ve geleceğimizi sağlam temel üzerine inşa etmemiz gerekiyor. Nerede ekmek, biz oradayız. Nerede bizi rahat ettiren koşullar var, ona bakacağız. Bu Tutulma, biraz baskı yaratsa da, kendimizin, hedefimizin, yapmak istediklerimizin farkına varmamızda gayet olumludur. Bu Tutulma, yeni projelerin, yeniliklerin işaretçisi olabilir. Daha iyi şartlarda yaşamak adına evimiz, ailemiz, işimizle ilgili atılacak adımların göstergesi olabilir.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Boğalar, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, hayatımızla ilgili konularda geleceğimizi sağlam bir temel üzerine oturtma çabamızı, bu yönde yapılacak girişimlerle rahat etme arzumuzu işaret ediyor. Zihnimiz, geleceğe dönük hayallerimiz, vizyon sahibi olmak için verilecek mücadelemiz son derece önemli. Hem çevremizle duygudaşlık yapacağız hem hedefimize odaklanıp başarılı olmaya çalışacağız. Eğitim, iş, çevre ilişkileri bu Tutulmaya damgasını vuruyor. Görünümlerin tümünde ılımlı paylaşımlar, empatik yaklaşımlar, başkalarının duygularını önemse hali var. Sezgilerimiz iş hayatında ve girişimlerimizde bize ışık oluyor. Bir çıkış yolu bulmak adına tecrübelerimizi, yeteneklerimizi ortaya koyacağımız bir Tutulma yaşayacağız. Önemli olan iş hayatı-aile yaşamı arasındaki dengeyi bozmadan ilerisi adına doğru hamlede bulunmaktır. Bu hamleler, insanlarla olan ilişkinize, paylaşımlarımıza, kendinizi ifade etmenize bağlı olarak başarılı şekilde gerçekleştirilir.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Boğalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ister aşk ister uzun soluklu ilişki olsun, bir yanıyla titiz düşüneceğiz, kritik edeceğiz. Diğer taraftan işimize gelmediğinde olanı olduğu haliyle kabul etmeye hazır olacağız. Bu tabii ki bizi yorabilir. Öncelikle biz aşka nasıl bakıyoruz, hayatı nasıl ele alıyoruz, ne gibi kriterleri önemsiyoruz. Bunu bir tespit edelim. Kimse mükemmel olmak zorunda değil, bunu da bilelim. Gerek toplumsal ilişkilerde gerek ideallerimiz söz konusu olduğunda önce kendimize bir ayna tutalım. Bizim de mükemmel olmadığımızı bilerek, gerçekçi düşünelim. Merkür-Balık burcunda ilerlediği için sezgilerimiz son derece yüksek. Birçok meseleyi kendimize göre yorumluyor, hissediyoruz. Ancak gerçekleri göz ardı etmeyelim. Şikayet ettiklerimizin yaratıcısı olmayalım. Bu Dolunayda çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. İlişkilerde, ortaklıklarda, dostluklarda, hedef belirlemede akılcı davranacağız. Fakat sürekli bir şeyleri, eleştirmek sonra kendimizle çelişkiye düşmek yanlış olur. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Kendinizi çok fazla yormayınız, stresten uzak durunuz.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, gelecek bir teklif ve fırsatın göstergesidir. Üzerinde derinlemesine düşünürsünüz. Bu bir grup içinde yer almak, bir projenin üzerinde çalışmak, araştırmak yönünde de faydalıdır. Bu Yeniay ciddi bir ilişkiyi, destekleyici arkadaşlıkları, empatide bulunmayı, insanlarla amaca dönük yapılacak paylaşımları işaret ediyor. Kaldı ki bunlar sizi bir hayli mutlu edecektir. Bu Yeniay Mars-Oğlak burcuyla örtüştüğü için, neyi hedefliyorsanız onu elde edecek güce sahipsiniz. Eğitimden iş girişimlerine kadar geniş bir alanda adınızdan söz ettireceksiniz. Size tek tavsiyem, lütfen aceleci olmayın. Çünkü her şey yolunda giderken, ufak bir engelle karşılaşmak veya bir şeylere sinirlenmek zaman kaybetmenize neden olur. Yavaş yavaş ilerlemek, acele edip yanlış yapmaktan iyidir.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, sağlıklı-verimli bir hayat sürmenin ne kadar kıymetli olduğunu anlamamızda ışık oluyor bize. Bedenimiz, beslenme düzenimiz, ufak tefek şikayetlerimiz veya uzun süredir devam eden rahatsızlığımız, bütün bunlara eğilmek gerekiyor. İş ortamındaki ilişkilerimiz, başkalarının bizden beklentilerine karşılık bizim isteklerimiz bu Dolunayda önemli. İkileme düşmemek, çelişki yaşamamak, için dengeyi korumak gerekiyor. Bu ailemiz veya ilişkilerimizin tümünde geçerli. Gerektiğinde çevremizle iş veya özel anlamda paylaşımda bulunacağız, görüşeceğiz, birlikte hareket edeceğiz. Ancak yeri geldiğinde kendimize zaman ayırmayı, isteklerimizi ılımlı şekilde iletmeyi bileceğiz. Sadece başkaları değil, biz de önemliyiz. Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün burcunuzda seyrine başlıyor. Bu da gösteriyor ki, kendimizi ihmal etmeyeceğiz. Maddi-manevi her anlamda güven, huzur, garanti olgularını önemseyeceğiz. Merkür şu aralar geri hareketini sürdürüyor. Bu yarım kalan çalışmaları bitirmek için gayet olumludur. Ancak gerginlik, sıkıntıları içimize atmak ve sonra öfkelenmek en başta sağlığımızı, ruhumuzu yorar. Enerjimizi doğru yönlendirmek için, yorumunuzda yer alan tavsiyelere uymanızda yarar var.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Boğalar, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, yakın çevrenizle alakalı ilişkiniz, eğitim-iş-seyahatleriniz, ailevi ve yuvanızla ilgili düşündüğünüz tüm yeniliklerin tekrar gözden geçirilmesini gerektirir. Sağlamlık ve güvence önemli. Sizler zaten eğreti duran hiçbir şeyin içinde yer almazsınız. Son zamanlarda gerginlik, stres veya sizi rahatsız eden durumlar olmuştu. İşin içinden çıkamadığınız için sıkılmıştınız. Bu Yeniay, bir çare, bir çözüm yolu bulmanızı sağlayacaktır. Duygusal ve fiziksel anlamda sizi yeniden toparlayacaktır. Merkür geri hareketi sona erdiği için, şimdi hızlı ve tecrübeniz ışığında karar vermeniz kolaylaşıyor. Yeniayı yöneten güç Mars-Oğlak burcunda ilerlediği için, hedefe yönelik hareket edeceksiniz. İş yolculukları, eğitimle ilgili konular, yeni başvurular, toplantı ve görüşmeler gündeme gelecek ve başarılı sonuçlanacaktır. Size tek bir tavsiyem var. Lütfen kendinize güvenin ve inanın.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
30 Nisan saat 03:58 karşıt burcunuz Akrepte oluşacak Dolunay, eş veya iş ortaklarınızdan destek bulmak, maddi-manevi anlamda arzu edilene kavuşmak arzunuzun işaretçisidir. Bekar Boğalar için bu hali vakti yerinde biriyle evlenmek isteğidir. Evli Boğaların eşleri vasıtasıyla elde etmek istedikleri, para ve güç tutkusudur. Refah yaşamak, tek başınıza değil, birlikte olduğunuzu hissetmek isteği bu Dolunayda yükselir. Ancak sorunlu bir ilişkiniz, iş ortaklığınız varsa, aradığınızı bulmak zorlaşır. Ev sahibi olmak, aileyle ilgili konular bu Dolunayda önemli olacak. Önce bunları halletmeniz gerekiyor. Sözgelimi eşinizle aranızdaki meseleleri çözmeniz, güven olgusunu yeniden tesis etmeniz lazım. Yeni ilişkiye başlayanlar, birbirinizi gerçekten tanımanız gerekiyor. Aileye ait paralar, mal mülkün satışıyla ilgili meseleleri çok iyi takip etmek gerekiyor. Tabii ki bu Dolunayda olumlu gelişmeler de var. Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Bu size yeni kapılar açabilir. İş fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Eşinizden, evinizden bir müddet ayrılarak ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Yuva kurabilirsiniz, böyle bir yatırım yapabilirsiniz. Jüpiter desteği yanınızda ancak bu Dolunayda maddi konularda hesabı bilmek, düşündüğünüz iş veya karşınıza çıkan fırsatları çok iyi analiz etmek gerekiyor. Riskten uzak durmalısınız.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili Boğalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, başarılı olmak, arzu edilen hedefe ulaşmak, hatta çok daha yükseğe ulaşmak adına olumlu zamanı işaret eder. Bu Yeniayda, kendinizi ve ilişkinizi, hayatınızı ve amacınızı net bir şekilde belirlersiniz. Kontrol elinizdedir ve beraberliğinizi yönlendirme gücünüz yüksektir. Evlilik kararı verilebilir, uzun bir ilişkiye başlanabilir veya sorunlar varsa bunlar kolaylıkla çözülür. Yeniayın yöneticisi Venüs cumartesi günü Yengeç burcunda ilerleyecek. Eğitim veya iş konularında çevrenizle ilişkiniz güçleniyor. Bir yere taşınabilirsiniz. Bir projeye başlayabilirsiniz. Aileyi, çocukları ilgilendiren bir işe adım atabilirsiniz. Eğitim alanında görev alabilir, rehberlik edebilirsiniz. Seyahate çıkabilir, ailenize ait bir mülkle alakalı işleri halledebilirsiniz.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, iş ve parasal meseleleri başkalarının bize sunacağı destekle çözümlemeye çalışmak pek kolay olmaz. Sunduğumuz bir talep, daha önce başvurduğumuz bir işin kabulü, bizim arzu ettiğimiz şekilde gerçekleşmeyebilir. Bu ihtimali göz önüne alarak iyi bir çözüm yolu bulmamız gerekir. Hani deriz ya, evdeki hesap çarşıya uymadı diye. Aynen öyle. Burada önemli olan gerçekçi olmaktır. Belki de siz talebinizde fazla abartmış, bir şeyleri gözden kaçırmış olabilirsiniz. Aynı şekilde size sunulan bir teklif, tavsiye veya öneri size uygun olmadığı için işinize gelmeyebilir. Bütün bunlar Dolunayın, parasal konularda daha etkin bir yol izlememiz gerektiğini gösteriyor. Kimseye değil, kendi gücümüzü güvenmemiz gerekir. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Bu sizin yapacağınız görüşme, toplantı veya iletişim yoluyla bir şeyleri izah etmenizi sağlıyor. Tabii ki duruma yüzeysel ve kolaymış gibi bakmayalım. Şartları göz önüne alarak hareket etmek doğru olacaktır. Ev alış-satış, mali konular, vergi, miras, hukukla alakalı işler, iş hayatınızı ilgilendiren konularda Mars-Kova geçişi etkili olacak. Yenilikçi düşünmek, sadece kendimize göre değil, başkalarının da söylediklerine bakmak lazım. Bu Boğaların işine gelmez ancak bu Dolunayda bunu önemseyeceğiz.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili Boğalar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, kazanç konularında ailenize, kardeşlerinize destek olmanın veya onlarla birlikte çalışmanın işaretçisidir. Ticari faaliyetler, satış, pazarlama, iletişim, seyahatle ilgili alanlardan para kazanabilirsiniz. El becerileri, aile mesleği, yazmak, konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak bu Yeniayda etkili gözüküyor. Bu Yeniayda kişisel anlamda yeniliklere açık olacağız. Fakat yapılacak her şeyin uzun vadeli düşünülmesi gerekiyor. Projelerin başkaları tarafından beğenilmesi, size kazanç sağlaması ve tatmin edici olması için piyasa şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Çevre değişikliği, başka bir yere yerleşim, aileyi ilgilendiren konularda acele edilmemelidir.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, alıştığınız çevre ve ortam dışına çıkarak büyük resme bakmanızı sağlıyor. Bu eğitimden, iş hayatına, ticaretten özel yaşantınıza kadar her alanda önem taşıyor. Satürn şu aralar geriliyor. Bu durum, mevcut çevremiz veya yaptığımız işlerden memnuniyetimizi sorgulamamızı sağlıyor. Belki başka bir yer, ülke, yenilik veya iş düşünüyoruz. Bunları akıllıca gözden geçirmemiz lazım. Mars-Kova burcunda geriliyor. İş hayatımızla ilgili kararları tekrar ele almalıyız. Hazırlanmalıyız veya ne derece doğru olur, gözden geçirmeliyiz. Tabii ki alıştığımız bir düzen var. Yıllardır bir çevrede, insanlar arasındayız. Ancak şimdi başka bir yere gitmek arzusu duyabiliriz. Bunu da çok dikkatli ele almamız lazım. Oldubittiye getirmemeliyiz. Bu Dolunay, neyi ne kadar bildiğinizi, hangi konularda tecrübeniz olduğunu size soruyor. Bir maceraya izin vermiyor. Bastığın yeri, atacağın adımı bil diyor. İlişki ve iş ortaklıkları cazip gelebilir. Hatta birileri destek sunabilir veya biz bunu talep ederiz. Ancak gerçekçi olmalı, verilen sözlerin, yaşanan ilişkinin tarafsız gözlemcisi olarak enine boyuna düşünmeliyiz. Yayıncılık, ticaret, satın alma, eğitim, çevre değişikliği, kişisel gelişim içeren her mesele bu Dolunayda önem taşıyor.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Boğalar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıl içinde çevre değişikliği yoluyla bilginizi, tecrübenizi uygun iş ve alanlarda gösterme fırsatı yakalayacaksınız. Sizi farklı bir gelişme ile ödüllendirecek bu Tutulma, sosyal çevrenin değişimi anlamına geliyor. Yakınlarınız da bundan fayda görebilir. Yaşam şekliniz ve yaşınıza göre, bu değişimler eğitim görmek, eğitim vermek, bilgilenmek, bilginizi ifade etmek, ailelere, kadınlara yönelik işlerde başarılı olmak şeklinde hayat bulur. Bildiğiniz, tanıdığınız ve belki de çok yıllar önce yaşadığınız bir yere tekrar dönüş gibi gelişmeler de görülür. Kardeşlerinizle bağınız güçlenir. Belki de aranızda sorunlar vardı, şimdi bunları çözümlemek kolaylaşır. Bu Tutulmada dikkate değer bir nokta var. Ailevi konularda illaki ben haklıyım, ben ne istersem o olur dememek. Görüş almak, karşılıklı konuşmak, artı ve eksileri hesaba katmaktır. Önünüzde uzun bir yol var. Sabırlı, bilinçli ve mantıklı olursanız kazanırsınız.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, yeni ve oldukça sıra dışı plan ve projelerin, işlerin yürürlüğe konması yönünde bir istek yaratsa da, Mars iki ayrı burçta ilerlediği için, Eylül ayına kadar sizin tekrar bunları gözden geçirmenizde yarar var. Zaten Uranüs de burcunuzda ileri-geri hareket yapacak. Yeni olanlar zamanla oturmuş olacak. Şunu bilelim ki, hiçbir şey tesadüf değil artık. Mutlaka üzerinde çalışılmış, düşünülmüş, öngörülebilir haldedir. Öylesine yürürlüğe konmayacaktır. Şimdi sizler bu Dolunayda, biraz önce belirttiğim gibi iş hayatınıza tekrar bir bakacaksınız. Beklentilerinizi, kafanızın içindekileri, geçmiş tecrübelerinizi de göz önüne alarak bakacaksınız. İdealiniz, hedefiniz nedir? Nasıl bir planlama ile yol alınmalıdır, gelişen durumlar size ne söylemektedir anlamalısınız. Zaten bu Tutulma Eylül ayındaki değişikliğin bir ön hazırlığıdır. Tabii ki hemen harekete geçemeyeceğiz. Ancak bu olumsuz değil. Sadece zamanlama önemli. Pişsin ve olgunlaşsın. Şimdilerde eğer işle ilgili bir sıra dışı durum olursa, bu sizi üzmesin. Gerekli olanlar kalır, gereksizler gider. bu sizin için hayırlı olabilir. Bir proje gündeme gelebilir. Onun üzerinde ekip olarak çalışabilirsiniz. Burada ekip çalışmaları da çok önemli. Hem bireysel olarak grup içinde hem de kendinizle ilgili özel konularda gelişmeler var. Gerçekçi olmak size hem başarı hem zaman kazandırır. Başkalarıyla işbirliği yapmak Mars geri hareketiyle biraz zor olsa da, size liderlik kazandırabilir. Trendleri takip ediniz. Bu gelişmeler ailevi, yerleşim yeriniz ve geleceğinizle ilgili konularda etkili olacaktır. Bunu şimdiden söyleyeyim.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Boğalar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, ailevi ve ilişki konularında etkili olduğu gibi, kariyerimiz ve somut planlarımızı hayata geçirme arzumuzun da göstergesidir. Bu Tutulma Mars ve Merkürün geri hareketleri nedeniyle, iş-eğitim-yolculuk-görüşmeler-hukuk veya belgeler yönünde zorluk çıkartıyor. Aslında buna zorluk demeyelim de, henüz tamamlanmadığı, şartlar elvermediği için beklemek zorunda kalıyorsunuz. Yeni bir iş girişimi, yeni bir yere yerleşmek, sağlam bir adım atmak için her şeyin tekrar gözden geçirildiği zamandayız. Hani deriz ya, her zorlukta bir hayır vardır diye. İşte siz de, daha iyisi olması için, bir daha ele alıyorsunuz. Bunlar ay sonuna doğru yerli yerine oturacak, netleşecektir. Siz ailevi veya ilişkinizle alakalı konularda geçmişe ait bazı yüzleşmeler yüzünden sıkıntılısınız. Doğal olarak bunları yerli yerine koyamadığınızı düşünerek geriliyorsunuz. Egonuza da yeniliyor olabilirsiniz. Başkaları da aynı şekilde gurur yapıyor olabilir. Benim size tavsiyem sakin olmanız ve yanlış karar vermemek için bu ayın sonuna kadar temkinli hareket etmenizdir.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, umut denilen olgunun, dostluk denilen kuvvetin, hayata canla başla sarılmanın ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Bir yanıyla aşkta seçiciyiz, gözlemciyiz. Her şeyin en güzeli ve en iyisini sevdiklerimiz için istiyoruz. Diğer yandan vericiyiz, sevgi doluyuz, empatide bulunuyoruz. Fakat bizim de ihtiyaçlarımız, kişisel arzularımız, beklentilerimiz var. Bunlar elde etmek için çabalarken, birilerinin bizi görmezden gelmesine tahammülümüz yok. Bu Dolunay her ne kadar böyle hassasiyet yaratsa da, teşvik edici yanları var. Sözgelimi bir projenin yürürlüğe konması, bir değişimin gerçekleşmesi, bir işin arzu ettiğimiz kitleye ulaşması yönünde faydalıdır. Başkalarına olduğu gibi, kendinize de ilham verecek güçtesiniz. Yenilik ve değişiklik isteğiniz gayet yüksek. Ancak şartlara bakmak ve nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bunu tespit etmek lazım. Sağlık, güzellik, bakım ve diyetle ilgili bir karar verebilirsiniz. Bunu konusunda uzman kişilere yaptırınız. Bugün mecburen birilerine nazik davranmak zorunda kalabiliriz. Bu sizi yoracak ve sonra pişman edecek dozda olmasın. Sosyal projelerde, danışmanlık ve rehberlik gibi işlerde enerjiniz gayet yüksek. Gerçek ihtiyaç sahiplerini diğerlerinden ayırt etmekte yarar var.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Boğalar 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay, burcunuzda olumlu bir görünüm yapacak. Yöneticisi Merkür de Başak burcunda ilerlediği için tabii ki, ilişki kararlarının doğru ve son derece olumlu şekilde verilmesini sağlayacaktır. İnce eleyip sık dokuyacaksınız. Partnerinizin hayata bakışı, felsefesi, tutkuları, ilişkiye gösterdiği özen ve önem sizin için kriter olacak. Bekar Boğalar için yeni bir tanışma, yoğun duygularla örülü bir Yeniay yaşanacak. Venüs de Akrep burcunda ilerlediği için ilişkide sahiplenme olgusu öne çıkıyor. Sevdiğinizden kopmanız veya ondan vazgeçmeniz pek kolay değil. Eğer ilişkide sorunlar varsa, bunların tümü dikkatlice ele alınacak. Ayrılmak yerine, daha fazla bağlandığınızı hissedersiniz. Yabancı bir ülke veya başka şehirde yaşayan biriyle tanışabilirsiniz. Eğer sevgiliniz, eşiniz sizden ayrıysa (iş veya eğitim, v.b sebeple) birbirinizi özlersiniz. Bu Yeniay, sizlerin karşı cins üzerinde fiziksel ve ruhsal olarak etkili olmanızı sağlar. Çekici tüm özellikleriniz, sözel ikna gücünüzle etkilemeyeceğiniz kişi yoktur. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınız varsa onların eğitim veya özel sorunlarını çözümlemek kolaylaşır. 16, 21 Eylül tarihleri ilişki, iş ortaklığı, çalışma hayatıyla ilgili karar veya gelişmeler açısından yararlıdır.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, daha önce başlanmış işlerin tamamlanması veya ufak tefek şikayetlerimizin giderilmesi, önemli projelerin üzerinde çalışılması düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi yönünde etkilidir. Stres yaratıcı olabilir. Çünkü bizden beklenen işler vardır, bunları hızlıca halletmemiz gerekir. Ancak aşılmayacak durum değildir. Dolunayın görünümleri ailevi konularda bireysel çıkışlara sebep olabilir. Siz kendinize göre bir yol belirlemişsinizdir. Bu başkalarına uymaz, şartları zorlamak gerekebilir. Akıllı bir planlama ve karşılıklı dayanışma ile bunu halletmek mümkündür. Hani o kadar büyük bir problem değil. Bu Dolunayın zorluğu dışarıdaki gelişmelerin size uymaması yüzünden kaynaklanır. İçinizden geçenleri dile getirmek kolay değildir, fakat bunu yapmadığınızda daha fazla stres oluşur. Üzerinize aldığınız bir işin halledilmesini gerektirir. Bu ailevi konulardan, iş ve sağlıkla ilgili meselelere kadar etkilidir. Ne kadar kaçmaya çalışsanız veya ne kadar kendinize göre hareket etmek isteseniz de şartlara uymak mecburiyeti vardır. Bu Dolunayda önemli olan içe yönelen enerjimizi, yapmak istediklerime odaklayıp günü değerlendirmektir. Kaldı ki Dolunayın görünümleri kendine güvenen, yeniliğe açık kişiler için faydalı sonuçları işaret ediyor. Hayaller ve istekler bugün sizin çabanızla, kendinizle barışıklığınızla gerçekleşir. Unutmayın, siz isterseniz her zorluğu aşarsınız. Sağlıklı yaşam en kıymetli zenginliktir.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Boğalar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle çalışma hayatınız, sağlıkla ilgili konular, ilişkiler, iş ortaklıkları gibi meselelerin tekrar ele alınmasında, bir daha gözden geçirilmesinde yarar var. Bu Yeniayda iş şartlarına bakacağız. Hakkımız olanı alıyor muyuz, imkanlar uzun vadeli mi, bizi tatmin ediyor mu, yoksa yorucu ve bir o kadar keyifsiz mi? Sağlığımızla ilgili şikayetlerimizi aksatmadan doktora göstereceğiz. Yarım kalan işlerimizi bitireceğiz. Yeni işe girmişsek, birlikte çalıştığımız kişilerle ilişkimiz ne durumda, memnun muyuz, alışabildik mi diye analiz edeceğiz. Aslında bu Yeniay, gayet faydalı. Tamam geri hareket nedeniyle işler yavaşlıyor, istediğimiz gibi ilerlemiyor ancak yanlış, hatalı, eksik, yararsız, yararlı olan her şey göze görünüyor ve biz bunların farkına vararak önlem alıyoruz. Bir fırsatla karşılaştığımızda hemen atlamıyoruz. Enine boyuna inceliyoruz. Sağlıklı ve düzgün bir ilişki nasıl olur, partnerimizde, iş ortağımızda aradığımız kriterler nedir, bunları da gözden geçiriyoruz. Yasal haklarımızı, sosyal güvencemizi, aşk hayatımızı sorguluyor, en doğru kararı vermek için artı ve eksileriyle duruma bakıyoruz. Önümüzdeki bir aylık süreç bu açıdan çok önemli. Olumsuz düşünmek yerine, bunları tespit edeceğimiz için sevinmeliyiz.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 burcunuzda oluşacak Dolunay, yönetici Venüsün iki geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum hem kişisel değer yargılarınızı hem de ilişkilerinizdeki olumlu-olumsuz yönlerin gözden geçirilmesi anlamı taşıyor. Bir test dönemi. Bu Dolunayla sınırlı kalmayıp, Aralık ayına kadar sizleri etkiliyor. Tercihleriniz, değeriniz, varlığınız, maddi-manevi güvenceniz sizin için önemli. Bu pencereden bakıyorsunuz. Tabii ki unuttuğunuz bir şey var. Peki ilişkide, iş ortaklığında ve başkalarıyla her türlü bağlantınızda siz nasıl birisiniz? Hani hep kendinizden yana düşünürken, diğerleri sizin için ne düşünecek. Bu da önemli. Venüs geri hareketi tam da bu noktada, Dolunayla örtüşünce eski sorunlar, anlaşmazlıklar, birinin diğeri üzerindeki etkisi, baskısı, değer yargıları çarpışıyor. Beraberlik güçlü ise, zaten sorun yok. Ancak değilse, pamuk ipliğine bağlıysa, maddi-manevi çıkarlar üzerine kuruluysa, sadece inatla sürdürülen bir ilişki ise, tabii ki zorluk yaratır. Burada önemli olan Aralık ayına kadar evlilik, boşanma, yasal haklar, iş ortaklığı gibi konuların yeniden ele alınmasıdır. Bu olumsuz değildir aslında. Sadece direttiğimiz, kendimize göre baktığımız her şey, bize geri yansıma yapar. Birileri de size böyle bakar. Şartları iyi anlamak gerekiyor. Bu Dolunayda yeni bir karar vermek, uygulamak doğru değil. Kendinize, ilişkinize tarafsız, inatlaşmadan bakabilmek önemli. Belki de bitmesi gerekiyor veya toparlanması lazım. Bunun el birliği, gönül birliğiyle gerçekçi analizi şarttır. Aralık sonrası netlik kazanır. İşe yaramayanlar gider, hakikaten verimli olanlar kalır.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili Boğalar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir ay boyunca eşimiz, sevgilimiz, iş ortağımız ve genel olarak başkalarının varlığı bizim için etkili ve önemli olmaya başlar. Kendimizle baş başa kalmak değil, onlarla tamamlanmak isteriz. Bekar Boğalar bu dönemde yeni biriyle tanışabilir, ilişkiye adım atarlar. Problemli ilişkisi olanlar, partneriyle sorunlarını çözmek isterler. İş ortaklığı uzun vadeli kurulabilir veya bir iş için bir müddetliğine bir araya gelinir. Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerliyor. Hedefe varmak ve başarılı olmak istiyorsak, idealist olmalıyız. Karar vermeli, sıkı çalışmalıyız. Venüs gerilediği için, bir şeyler tam olarak yerine oturmayabilir. Karar veririz, ancak şartlar, zorluklar veya farklı sebepler önümüzde engel oluşturur. Onun için gözümüzü dört açmalıyız. Ne yaptığımızı, ne yöne gittiğimizi, kimlerle bağlantı kurduğumuzu bilmeliyiz. Finansal konularda da hesabımızı bilerek, çıkarlarımızı gözeterek hareket etmek, açılmamak lazım. Yeniayın görünümleri olumludur. Bu noktalara dikkat edersek, özel hayatımızda, iş yaşantımızda, dostluklar ve parasal konularda olumlu adımlar atabiliriz.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, kazancımızın verimli ve bütçeye uygun şekilde kullanılması, harcama alışkanlıklarımızın gözden geçirilmesi, yarınların garanti altına alınması, verilen borçların istenmesi veya borçlarımızın ödenmesi konularında dikkatli, tedbirli, bilinçli hareket etmenin önemini vurguluyor. Dolunayın yöneticisi Merkür gerilediği için, rutin ödemeler geciktirilmemeli, alacaklı olduğunuz kişiler uyarılmalı, dikkatsiz yapılacak harcamalardan kaçınılmalı, başkalarıyla finansal konularda yapacağımız işlerde veya paylaşımlarda hukuken ve vicdanen hareket edilmesine önem veriniz. Başkalarının önem vermesini sağlayınız. Aralık sonuna kadar Merkürün geri hareketi etkili olacağından, atacağınız imzalara dikkat ediniz. Mali konularda uzman kişilere danışınız. Sahip olduğunuz değerleri koruyunuz ve başkalarının da buna dikkat etmesini sağlayınız. Verilen sözlerin doğruluğunu araştırınız. Riskli alış ve satışlardan uzak durmak gerekir. Fazla yemek içmek kadar yanlış uygulanan diyetler de sakınca oluşturabilir. Buna dikkat ediniz. Ortak bir işe kalkışmadan önce mutlaka iyi düşününüz. Mümkünse yılsonuna kadar, şartlar uygun olana dek beklemek doğru olacaktır. Daha önce verilmiş kararlarınızı tekrar gözden geçiriniz. Eş, iş veya farklı kişilerle maddi konulardaki karar veya fikirlerinizi paylaşınız. Birbirinizden gizli iş yapmayınız. Sürekli bir projeden diğerine geçerek, daha fazla kazanacağım diye düşünmeyiniz. Çünkü bu kadar çok işe atılmak dikkat dağınıklığına yol açabilir.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili Boğalar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık süreçte, finansal durumunuzu iyileştirmek amaçlı keşif ve deneyimlerin işaretçisidir. Güçlü pozisyonda olan kişilerle bağlantı kurarak, farklı yollar yöntemler geliştirerek bir şekilde amacımıza ulaşmak isteyeceğiz. Yeniayın görünümleri, bu doğrultuda kurulacak bağlantıların göstergesidir. Sosyal medyada paylaşımlar bu konuda etkili olabilir. Yazarsınız, blog açarsınız, yeteneğinize uygun ve geliştirdiğiniz size ait ürünleri, paylaşımları sunarsınız. Başarılı olur muyum, insanlar beğenir mi diye zaman kaybetmek yerine, bunu denemenizde yarar var. Önemli olan kendinize güvenmeniz. Sinip kalmamanız, mutlaka bir yol vardır diyerek azimle çalışmanızdır. Yabancılarla ilişkiler, eğitim, politika, hukuk, sanat alanlarında sizi etkin görebiliriz. Böylece kimsenin desteğine ihtiyacınız kalmadan ilerlersiniz. Bir bakarsınız ki, birileri yaptıklarınızı gayet başarılı buluyor. O zaman size finansal bir kaynak sunabilir. Neden olmasın?

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, şu andaki koşullar sizi pek tatmin etmez. Bir güven arayışı içindesiniz. Günlük hayatta karşılaşılan zorluklar, çevresel faktörler, yaşadığınız şehir, ülke ve insanlar üzerinize geliyor gibidir. Aslında alıştığınız bu düzenden ayrılmak pek kolay değildir. Belki de bu yüzden kendinizi bir kısır döngü içinde hissedersiniz. Sürekli bir şikayet hali, önyargılı düşünceler, hassasiyet ve sonunda gereksiz zaman kayıpları. Bütün bunları bir yana koyup önündeki gerçeği görebilen Boğalar bu Dolunayda sızlanmak yerine, hayatlarını organize ederek kişisel gelişim yolunda adımlar atacaklar. Anlamadıklarını soracak, öğrenecekler. Bildiklerini geliştirecek başkalarına öğretecekler. Her türlü bilgiyi, gelişimi, trendleri takip ederek büyüyecekler. Farklı yollar, yöntemler deneyecek ancak pes etmeyecekler. Bu Dolunayın görünümleri, parasal konularda daha akıllı projelere yönelmenin, sosyal çevrenizi bu yönde değerlendirmenin işaretçisidir. Yeni fikirlere açık olanlar, maddi-manevi anlamda güçlenirler. Bunun tersi davrananlar aynı yerde saymaya devam ederler. Seçim sizin dostlarım.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler