Boğaziçi Köprüsü'nde bakım ne zaman olacak?

Bakan Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarının haziran 2014'te okullar kapandıktan sonra başlayacağını ve çalışmaların akşam 22.00 ile sabah 06.00 saatlerinde yapılacağını açıkladı.

Boğaziçi Köprüsü'nde bakım ne zaman olacak?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarıyla ilgili bugün bir gazetede bazı bilgiler yer aldığına değinerek, bunların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Yıldırım, şu bilgileri paylaştı:

"Boğaziçi Köprüsü 2014 Haziran'ında, yani okullar kapandıktan sonra bakıma alınacak. Çalışmalar akşam 22.00 ile sabah 06.00 saatlerinde yapılacak. Dolayısıyla trafiğin olmadığı veya en az düzeyde olduğu bir süreçte çalışmalar yürütülecek. 540 gün hazırlık çalışmalarını da ihtiva ediyor. Yani ihale yapımından, işin bitimine kadar olan süredir. İşin fiilen başlama tarihi 2014 Haziran ayı itibariyle olacak. Herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için gerekli tüm tedbirler alınacak, ağırlıklı olarak gece çalışılacak. En fazla birer şerit belki kapatılabilir, kablo değişimi esnasında."

Bakım sırasında yapılacak işleri "askı halatları değişimi", "ayakların, kulelerin güçlendirilmesi", "tabliye bölümlerinin yenilenmesi" ve "asfaltın yenilenmesi" şeklinde sıralayan Yıldırım, "Temel 40 yıllık ana büyük bakım işleri gerçekleştirilecek" dedi. (AA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Allah razı olsun !!!
ne kadar düşüncelisiniz iyiki seçim var 1 yıl süreyle trafik eziyetinden kurtulduk...
Seçim arefesinde Çok oy kaybederlerdi.. Oyların sıhhati açısından iyi strateji ;)
Eğer bakımsızlık yüzünden bir felaket olursa (Allah göstermesin) ozaman ne yazacaktın yorumuna merak içerisindeyim. Bakım işleri ertelenmez şakaya da alınmaz. Oy kaygısı varsa bu da affedilmez.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler