HABER

Bolu Dağı kara teslim

BOLU (İHA) - Bolu Dağı'nın İstanbul güzergahında kar yağışı olmasına rağmen trafikte herhangi bir sorun yaşanmazken, Ankara güzergahının yüksek kesimlerinde trafik felç oldu.

Sabah saatlerinden itibaren aralıklarla devam eden kar yağışının, akşam saatlerinde hızını artırması üzerine, Bolu Dağı-Gerede arasında trafik akışı olumsuz yönde etkilendi. Buzlanma nedeniyle sürücülerin zor anlar yaşadığı yolda, Bölge Trafik ekipleri tarafından zincirsiz araç geçişine izin verilmiyor.

Karayolları ekipleri de Bolu Dağı-Gerede arasında çalışmalarını artırdı. Karayolları'na ait 2 grayder ve 2 tuzlama aracı ile 20 kişilik bir ekip, yolda kar açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Kar kalınlığı şehir merkezinde 10, Abant ve Bolu Dağı'nda 30, Kartalkaya'da ise 50 santimetreye kadar ulaştı.
Öte yandan, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı Abant'ı beyaza bürüdü. Abant'a zincirsiz araç gönderilmezken kar kalınlığı 30 santimetreye kadar ulaştı. Hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düştüğü Abant'ta, Abant Gölü de buz tutmaya başladı.

Göl kenarında faytonculuk yapan köylüler, gölün buz tutmaya başlaması üzerine faytonlarına kızak takarak turistleri gezdirmeye başladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler