HABER

Bolu Dağı'nda kar yağışı

BOLU (İHA) - Kar yağışı, öğle saatlerinden itibaren Bolu Dağı'nda etkili olmaya başladı. Kar yağışının başlaması ile birlikte, Gerede yakınlarında kontrolden çıkan bir yolcu otobüsü şarampole yuvarlandı.

Bolu Dağı'nda öğle saatlerinden itibaren kar yağışı yeniden etkili olmaya başladı. Kar yağışının başlaması ile Yeniçağa-Gerede Otoyolu'nun 8'nci kilometresinde, Ankara'dan İstanbul istikametine seyreden Ali Cam idaresindeki Doğuş Iğdır Firması'na ait 34 UF 1721 plakalı yolcu otobüsü, önünde seyreden ve kayarak dönmeye başlayan Mehmet Ali Can idaresindeki 34 HLP 36 plakalı otomobile çarpmamak için direksiyon kırınca kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada, ölen ve yaralanan olmazken, otobüste bulunan yolcular başka bir otobüse bindirilerek İstanbul'a gönderildi.

Bolu Dağı'nın yüksek kesimlerinde kar yağışının başlaması üzerine Karayolları ekipleri de çalışmalara hız verdi. Bolu Dağı'nda kar kürüme ve tuzlama çalışması yapılırken, görevli tüm personelin izinlerinin iptal edildiği öğrenildi. 110 personel ile çift vardiya 24 saat üzerinden görev yapan ekipler, 20 tuzlama ve bıçaklı kamyon, 6 grayder ve 5 kepçe ile çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışının etkili olduğu Kartalkaya'da ise kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı öğrenildi. Jandarma ekipleri, D -100 Karayolu Kartalkaya yol ayrımında araçlara zincir uygulaması yaparak Kartalkaya istikametine zincirsiz araç geçişine izin vermiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön