HABER

Bolu Dağı'nda kar yağışı devam ediyor

BOLU (İHA) - İstanbul-Ankara karayolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkisin devam ettirirken, gece yaşanabilecek buzlanmaya karşı Bolu Dağı Polis İstasyonu yetkilileri sürücüleri uyarıyor.

Abant Kavşağı'ndan sonra alternatifi olmayan tek geçiş güzergahı olan Bolu Dağı'nın Karanlıkdere ve Seymenler mevkilerinde kar yağışı zaman zaman tipi şeklini alıyor. Sürücüler Bolu Dağı'nın zirvesi olan Karanlıkdere'ye geldiklerinde zaman zaman yoğun sisle karşılaşıyor. Kar yağışının zeminde etkili olmaması için Karayolları ekipleri çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Karayolları ekipleri, tuzlama ve kar küreme çalışması yaparak trafikte yaşanabilecek zorlukları gidermeye çalışıyor. Kar kalınlığının 10 santimetreyi geçtiği Bolu Dağı'nda gece yaşanabilecek buzlanma olayına karşı sürücüler sık sık ikaz ediyor. Polis ekipleri, Abant Kavşağı ve Bolu Dağı Polisevi önünde megafonlarla sürücüleri yavaş seyretmeleri ve sis lambalarını yakmaları için uyarılar yapıyor.

Öte yandan, Türkiye'nin en önemli geçiş güzergahlarından Bolu Dağı'nda sabah saatlerinden itibaren ciddi bir kazanın meydana gelmediği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler