Bolu’da araç ve günlük ev kiralayanlar denetlendi

Bolu’da, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde faaliyet gösteren araç ve günlük ev kiralayan firmaları tek tek denetledi.Edinilen bilgiye göre, son günlerde kiralık araçların, uyuşturucu ticareti ve terör olaylarında kullanılması nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde faaliyet gösteren araç kiralama yapan iş yerlerine yönelik denetleme yapıldı.

Bolu’da araç ve günlük ev kiralayanlar denetlendi

Bolu’da, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde faaliyet gösteren araç ve günlük ev kiralayan firmaları tek tek denetledi.
Edinilen bilgiye göre, son günlerde kiralık araçların, uyuşturucu ticareti ve terör olaylarında kullanılması nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde faaliyet gösteren araç kiralama yapan iş yerlerine yönelik denetleme yapıldı. Yapılan denetlemelerde 45 iş yeri içerisinden bir şirkete Emniyet-Kiralık Araç Bildirim Sistemi’ne (KABİS) kayıt olmadan araç kiralama işi yaptığı için 12 bin 548 lira, diğer bir firmaya ise KABİS’e kayıt olup veri girişi yapmadan araç kiralama işi yaptığından dolayı 6 bin 274 TL idari para cezası kesildi.
Kent merkezinde günübirlik kiralanan evlere yönelik yapılan uygulamada ise denetlenen 48 evde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler