HABER

Bölükbaşı: ''Erken seçim menziline girildi''

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, ''Başbakan ne kadar seçim yok derse desin Türkiye erken seçim menziline girmiştir. Seçimin Kasım ayında olacağını tahmin ediyoruz.'' dedi.

Bölükbaşı Kahramanmaraş'ta düzenlediği basın toplantısında, partisinin 8 Ocak itibariyle yurt sathına dağılarak seçim çalışmalarına başladığını söyledi.

Seçimlerin ne zaman yapılacağına dair inisiyatifin Başbakan'da ve AK Parti'de olduğunu anımsatan Bölükbaşı, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin içinden geçtiği bu kriz dönemi özellikle Başbakan'ın, Türkiye'nin sosyal bünyesine patlamaya hazır saatli bomba olarak bıraktığı PKK, demokratik açılım ve ekonomide süratle kötüleşme eğilimi erken seçimi gösteren işaretlerdir. Başbakan, ne kadar seçim yok derse desin Türkiye erken seçim menziline girmiştir. Bunun vadesi farklı bir meseledir. Şartların kendisi için en uygun zamanı hesap ettiği için o dönemde erken seçime gitmek isteyecektir. Türkiye, Haziran ayından itibaren bütün unsurlarıyla seçim ortamına girecektir. Seçimin Kasım ayında olacağını tahmin ediyoruz. Bir tarih vermek gerekirse Kasım'ın ilk pazarı olan 7 Kasım, sanki makul bir tarih olarak öne çıkmaktadır.''

AA

Geri Dön