HABER

Bombacı üniversite öğrencisi yakalandı

İzmir'de, yasadışı PKK-KONGRA-GEL üyesi bir üniversite öğrencisi yakalandı. Öğrencinin bir yakınının evinde bomba düzeneği ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Terörle mücadele şubesi ekipleri daha önce kaydı bulunan ve çeşitli terör suçlarından aranan üniversite öğrencisi S.K.'yı (19) gözaltına aldı. S.K.'nın evinde yapılan aramada, çeşitli bomba düzenekleri ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Polis evin bodrumunda yaptığı aramada bomba yapımında kullanılan 4 adet elektrikli fünye, 3 adet sigara paketi içine hazırlanmış RDX tipi patlayıcı madde, çok sayıda örgütsel içerikli döküman ve yasak yayına el koydu. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi S.K.'nın daha önce İzmir'de gerçekleştirilen dört bombalama olayının faili olarak gözaltına alındığı ancak delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakıldığı öğrenildi.

Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü öğrencisi S.K.'nın Bornova ilçesinde bazı alışveriş merkezlerine molotof kokteyli ile saldırıda bulunduğu, Ege Üniversitesi kampüsünde yaşanan olaylarda kamu malına zarar verdiği ve yasa dışı örgütün propagandasını yaptığı iddia edildi. Daha önce Ege Üniversitesi'nde yaşanan olaylar nedeniyle gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan S.K.'nın kullandığı bomba düzenekleri ile Türkiye'de ilk kez karşılaşıldığı öğrenildi. Zanlının yakalanmaması durumunda sigara paketi içinde hazırlanan bomba düzenekleriyle geniş çapta tahribata neden olacak eylemler gerçekleştireceği öğrenildi. Üniversite öğrencisi S.K. emniyetteki sorgusunun ardından bugün sabah mahkemeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön