Bombaların gölgesinde denize giriyorlar

Brigitte Wachel isimli Avusturyalı kadının 11 yıldır yaşadığı Mısır’ın sahil kenti El Gouna’dan gönderdiği bir fotoğraf Avusturya’da günün konusu oldu.

Bombaların gölgesinde denize giriyorlar

Avusturya hükümeti, asker ve polis güçleri ile Müslüman Kardeşler taraftarları arasındaki gerginlik nedeniyle her gün onlarca ölüm haberi gelen Mısır’a seyahatleri yasakladı. Geçen hafta yapılan açıklamanın hemen ardından on binlerce Avusturya vatandaşı tatillerini iptal ettiler. Ancak Wachel twitter hesabından bir fotoğraf yayınlayarak “Burada her şey yolunda. Gayet huzurluyum ve korkmuyorum” diye yazdı. Marsa Alam şehrinde tatil yapmakta olan Peter Haidvogel adlı turist ise Heute gazetesinin facebook sayfasından ”Mısır’da her şey harika” şeklinde yorum gönderdi.

SPINDELEGGER AB YARDIMI GÖNDERMESİN

Sahil kenarında denize girenlerin arka planında şiddetli patlamaların meydana getirdiği dehşet görüntüleri içeren fotoğrafın altına “Her şey yolunda” yazan Avusturya vatandaşı Brigitte Wachel’in bu twiti gündeme otururken, Avusturya Başbakan Yardımcısı veDışişleri Bakanı Michael Spindelegger Sisi yönetimini eleştirdi. Spindelegger bir gazeteye verdiği demecinde “Avrupa Birliği daha önce kararlaştırılmış olan 5 Milyar Euro’luk yardımın geri çekilmesini öneriyorum. Ülkeye demokrasi gelene kadar bu yardım bloke edilmelidir” dedi. (DHA)

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
BİRDENBİRE ORTADOĞU KARIŞTIRILDI VE HALA O TARAF BU TARAF HAKLI SANANLAR VAR.OYUNU GÖRMEYENLER VAR,PERDE ARKASI AKTÖRLERİ GÜÇLERİ..
görmemezlikten gelenlere ne demeli üzülüyorum hemde çok üzülüyor kahroluyorum aynı şeyler onların başlarına gelse hiç düşünmez din ırk ayrımı yapmadan insanca yardımlarımı gönderirdim ama bundan sonra içimdeki vicdanıda öldürdüler :(
ŞURAYA BAK BİR TARAFTA MASUM İNSANLAR KATLEDİLİYOR HEMEN İLERİSİNDE ÖTEKİLER DENİZE GİRİP GÜNEŞLENİYOR. İNSANLIĞIN BİTTİĞİNİN RESMİDİR BU OLAY!
EMPERYALİSTLER (ABD,İNGİLİZ,FRANSA VB.) ORTADOĞUDA CASUSLARLA OSMANLIDA İSYANLAR ÇIKARDI .PETROLÜ SÖMÜRMEYE BAŞLADI VE 200 YILDIR BU SÜREÇ DEVAM EDİYOR.ARAPLAR BİRAZ UYANINCA HEMEN KATLİAMA BAŞLADILAR.BU ÜLKELERİN BAŞINDA EMPERYALİST KUKLALAR VAR.ARAPLAR HALA UYUYOR.BU BÖLGEDE ÇOK BÜYÜK OYUN OYNAMAKTALAR.EMPERYALİSTLERİN DEMOKRASİ MASALI BİR GÖRÜNTÜDEN İBARETTİR.
sahildekiler mursiyimi yoksa sisiyimi destekliyor merak ettim
Diğer Haberler