HABER

Bono piyasası beklemede

İSTANBUL (İHA) - Tahvil ve bono piyasasında en çok işlem gören 09.04.2003 vadeli kağıt yüzde 73.88 seviyesinde hareket ediyor. Bugün en yüksek yüzde 77.56, en düşük yüzde 73.10'u gören kağıt dün yüzde 75.18 seviyesinden kapanmıştı.

Pamukbank'tan İlkay Akay, haftanın son iş gününe girerken gündemde Milli Güvenlik Kurulu, IMF İcra Kurulu toplantısı ve Hazine'nin Temmuz ayı iç borçlanmasına ilişkin açıklamaların bulunduğunu söyledi.

İlkay Akay, dün Başbakan Bülent Ecevit'in arka arkaya yaptığı açıklamalarla dalgalanan bono ve döviz piyasasının bugün daha rahat olduğunu belirterek, "Bono bileşikleri dünkü kapanışın 1 puan civarında altında bulunuyor. En aktif kağıt olan 09.04.2003 vadede yüzde 74 bileşikler geçiyor. Repo piyasasında ise, Merkez Bankası yüzde 48'den alış kotasyonu girmeye devam ediyor. Bu arada bugün Merkez Bankası yaptığı açıklama ile Temmuz ayından itibaren döviz alım ihalelerine bir süre ara vereceğini ilan etti" dedi.

Ata Yatırım'dan Yasin Demir, önceki gün fiyatlarda yaşanan düşüşlerin düzeltmesinin bugün de sürdüğün işaret etti. Bugün sakin bir piyasa olduğuna işaret eden Demir, "Hacmin düşük olmasından yararlanan bankalar dönemin son günü olması sebebiyle dövizin fiyatlarını mümkün mertebe aşağı çekmek istiyorlar" dedi. Demir, gündemde MGK olduğunu, ancak MGK toplantısının piyasa üzerinde etkili olmasını beklemediklerini söyledi.

Yasin Demir, Hazine'nin akşam saatinde Temmuz borçlanma ana hatların açıklayacağına değindi. Demir, siyasetteki belirsizliğin sürdüğü ortamda bu hareketi düzeltme olarak görerek temkinli olmaya devam etmek gerektiğini vurguladı.

TL O/N son işlem :Yüzde 48.00
TL O/N ortalama : Yüzde 48.00
Takasbank 3 gün. Ort. : Yüzde 41.09
Takasbank 3 gün. Son. İş. : Yüzde 41.00
3 günlük repo ort. : Yüzde 48.00
En çok işlem gören tahvil (TRT090403T12) : Basit yüzde 69.19, bileşik yüzde 73.88

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler