HABER

Borsa tatile değer kaybederek girdi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Kurban Bayramı tatili arifesi nedeniyle tek seanslık işlem gününde satıcılı seyir izledi.

Gelen satışlarla 53600 bölgesine düşüş kaydeden Bileşik Endeks, bir miktar tepki ile karşılaşarak, 53800 civarında yatay seyir izledi ve günü 53847.36 puan ile 376.22 puanekside tamamladı. Hisse senetleri yüzde 0.69 değer yitirdi.

İşlem hacmi ise 380.908.816 YTL olarak gerçekleşti.

ABD borsaları dün dalgalı seyrin ardından günü pozitif bölgede tamamlasa da, İMKB bugün vadeli endeks kontratlarınıneksiye dönmesi ve Avrupa borsalarının beklenenin aksine satıcılı bir açılış gerçekleştirmesi nedeniyle güne düşüşle başladı.

Yurtiçinde piyasaların kapalı olduğu yarın ABD'de üçüncü çeyrek GSYIH için açıklanacak olan son revizyon, Philadelphia FED Endeksi ile Japonya Merkez Bankası'nın faiz kararı açıklanacak. Bununla birlikte haftanın son günü ABD'den gelecek tüketici güven endeksi ile PCE endeksi gibi verilerinİMKB'yi yurtdışı piyasalarda Noel tatilinin olduğu gelecek hafta etkilemesi bekleniyor.

Öte yandan yurtdışında açıklanacak kar rakamlarının dapiyasalarda izlenecek seyir üzerinde etkili olacağı tahminediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön