Bosna'da Mısır şehitleri için cenaze namazı

Mısır'daki katliamda hayatlarını kaybedenler için Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Mısır Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup, insanlığa karşı suçlara karşı geçici yönetimi protesto etti. "Mursi'yi seviyoruz", "Yaşasın demokrasi" yazılı dövizler taşıyan göstericiler, Mısır'daki darbe yönetimi aleyhine sloganlar attı.

Mısır kökenli Amine Leyla, demokratik yöntemle seçilen Mursi'ye destek vermek için bir araya geldiklerini anlattı. Leyla, "Mısırlılar demokrasi sınavında başarılı oldu, Batılılar ise sınıfta kaldı. Sonunda kesinlikle adalet hakim olacak." dedi.

Mısırlı Boşnaklar Derneği Başkanı Alaaddin el Abdal ise "Demokratik yollarla seçilen Cumhurbaşkanımız Muhammed Mursi'nin geri gelmesini istiyoruz." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
BİRDE HER GÜN SURİYE DE,LİBYA DA ,IRAK TA..ÖLENLER İÇİN DE CENAZE NAMAZI KILSANIZ.BELKİ O ZAMAN ALLAH KABUL EDER...
siz, zamanında bosnada sırplar tarafından yapılan kıyımlardaki düşenler için ve şimdi gerçekten haklı olarak saymış olduğunuz ülkeler de düşenler için birşeyler yapabildiniz mi?
.ne zaman ki başkasının acısını acımız kabul edersek işte biz o zaman müslüman oluruz.iki yüzlülükle müslüman olunmaz.birine cenaze namazı kıl diğerine kılma oh ne güzel bu mu sizin müslümanlığınız!!
Diğer Haberler