HABER

Boston Türk Festivali kısa film sonuçları

New York - 11. Boston Türk Festivali kapsamında düzenlenen Belgesel ve Kısa Film Yarışmasının sonuçları açıklandı.

Jürinin belirlediği "En İyi Belgesel Ödülü" yönetmen Pelin Esmer'in "Oyun" filmine, "En İyi Kısa Film Ödülü" ise yönetmen Umut Aral'ın "Çarpışma" filmine verildi. "En İyi Belgesel Seyirci Ödülünü" yönetmen Selçuk Öksüzoğlu'nun "Tamirci" filmi alırken, "Çarpışma" seyirciler tarafından da "En İyi Kısa Film" seçildi.

29 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 11. Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali kapsamındaki Belgesel ve Kısa Film Yarışması, 24-30 Kasım arasında Harvard Film Arşivi ve Boston Güzel Sanatlar Müzesi salonlarında 21 filmin gösterilmesiyle sona ermiş oldu. Kuzey Amerika'da ilk kez düzenlenen yarışmanın seçici kurulunda Boston Phoenix dergisinin film editorü Peter Keough, Harvard Film Arşivi'nin Film Program Direktörü Ted Barron, Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nin Film Programı Direktörü Bo Smith gibi saygın isimler yer aldı.

Boston Globe gazetesi de yarışmayı şehirde düzenlenen haftanın en önemli etkinlikleri arasında duyurdu. 1996 yılında başlayan Boston Türk Festivali çerçevesinde Türk kültürünü tanıtan sergiler, konserler, Türk film ve yemek günleri düzenleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler