HABER

Böyle dolandırıcılık görülmedi

Vatandaşların dini duygularını kullandıkları ve kendilerini Allah ve peygamber olarak tanıtıp piyasayı 2,5 milyon YTL dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 6'sı tutuklandı.

Ankara'da mobilyacı olan R. A'nın dolandırıldığı şeklindeki şikayet üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, 11 kişilik bir çeteyi yapılan operasyon sonucu yakaladı. Dün öğlen saatlerinde Ankara Adliyesi'ne getirilen zanlılardan 3'ü savcının sorgulamasının ardından serbest kaldı. Diğer zanlılar, mahkemeye çıkarılarak yargılandı. Akşama kadar süren dava sonucunda zanlılardan Hakan Ö., Necati U., Ersel Ö., Bülent Ö., Halil İbrahim Ö. ve Murat C. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adliye çıkışı zanlılardan birisi görüntü alan basın mensuplarına "Ben Azraillim sizin canınızı alacağım" diyerek saldırıda bulundu. Saldırı sonucunda bir muhabir elinden hafif şekilde yaralandı. Öte yandan yakalanan zanlıların türbeleri ziyaret eden kişileri takibe alarak, ailelerini araştırdıkları ve daha sonra haklarında bilgi topladıkları kişiler ile irtibata geçerek din sömürüsünde bulundukları öğrenildi.

Şebekenin takibe aldıkları kişilerden kendi isteklerini yapanlardan ise "Bize para ver, biz bunu diğer kullara yardım etmek için kullanacağız" dediği öğrenildi. Çete üyelerinin takip ettikleri ailenin isteğinin gerçekleştiğini anladıklarında da Hakan Ö.'nun kendini 'Tanrı' olarak gösterdiği, Necati U.'nun, Ersel Ö. Bülent Ö ve Halil İbrahim Ö.'nün de kendilerini peygamber olarak gösterdikleri anlaşıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler