HABER

Boyu kadar dürüm yedi

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde temizlik işçiliği yapan 34 yaşındaki Mikail Yardımcı, neredeyse boyu kadar dürüm yiyerek görenleri hayrete düşürdü.

Boyu kadar dürüm yedi

Ailece ekmeğe düşkün olduklarını kaydeden evli ve 4 çocuk babası Mikail Yardımcı, öğle mesaisinde birbirine ekli 5 açık ekmekten oluşan içi kavurma dolu 1,5 metre boyundaki dürümü yerken, yemeğin üzerine 3 kilo da baklava yiyebileceğini söyledi.

Ramazan aylarında sahur yemeğiyle birlikte 7 somun ekmek, iftarda ise 4 somun, 4 de açık ev ekmeği yediğini belirten Yardımcı, "Güne 10 adet simit yiyerek başlıyorum. Ayrıca gün boyunca yemeklerde 10 ekmek tüketiyorum" dedi.

700 TL maaşla çalışan ve tüm geliri neredeyse sadece ekmeğe giden Yardımcı, çoğu gün ise öğle yemeklerini kazandığı iddialarla yediğini öne sürdü. Çocuklarından biri hariç hepsinin de yeme konusunda kendisi gibi olduğunu belirten Yardımcı, "Bu huy bana ve çocuklarına ailemden miras kaldı. Bol ekmek yemezsek doymuyoruz. Aldığım maaş ekmeğe ancak yetiyor. Ben de inanmayanlarla girdiğim iddialarla kazandığım dürümler ile karnımı doyuruyorum" dedi.

Geri Dön