Bozdağ, yumruk kararına isyan etti

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hacı Bektaş-ı Veli'yi anma törenlerinde kendisine yumruk atan zanlının serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Bozdağ, yumruk kararına isyan etti

Bozdağ, “Umarım bu hakim ve savcılar yumruk yemezler” dedi.

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen "50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri"nde hükümete yönelik protestoların ardından bir de saldırı girişimi yaşandı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri'nde kendisine yapılan saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bozdağ, özetle şunları söyledi:

“Bu çirkin bir saldırı sadece benim şahsıma değildir. Demokrasiye, hükümete yapılmış bir saldırıdır. Bana temsil ettiğim hükümet, görev nedeniyle saldırdı. Yumruk attı, darp etti. Olaydan sonra Sayın Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada değinmedi. Konuşmasında bunu kınasaydı çok iyi olurdu.

CHP’li milletvekilleri saldırganın yanına gidip, onu himaye eden yaklaşıma girdiler. Bir alnından öpmedikleri kaldı. Bu da çok çirkin bir durum. Siyasi ahlakla bağlaşmayan bir durumdur. Suçlular arasında benim suçlum, senin suçlun dersek bu bizim sahip olduğumuz insani değerlerle, ahlakla, hukukla uyuşmaz.

Herhangi bir vatandaşımızın başına bir şey gelse siyasi farklılıkları bir kenara bırakırız. Savcılar saldırganı serbest bıraktı. Hakime, bir CHP’liye yumruk atılsaydı ne olurdu bilmiyorum. O zaman kafası atan hakime yumruk atsa, serbest bırakılır. Bakan olursa iki gün, bakan olmazsa bir gün gözaltı… Bu, başka kişileri cesaretlendirir. Bu tür uygulamalar suç işleyeni caydırıcı sonuçlar doğurmaz. Bu karar cesaretlendirmiştir.

Umarım bu hakim ve savcılar yumruk yemezler. Böyle olursa takip edeceğim. Pişmanlık duymadığını söylüyor. Suç işliyor, kahraman muamelesi görüyor. Suç işleyen kim olursa olsun, onlara karşı tavrımız haktan ve hukuktan yana olmalıdır."

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 302 yorum
Yozdağ niye zoruna getti,vatandaşa demediğiniz laf,etmediğiniz hakaret,yapmadığınız hareket ukalalık kalmadı 12 yıldır.
yozdağ senin babandır, terbiyesiz. herkesin birilerine yumruk atmak için 10 larca bahanesi olur. böyle iş olur mu? olur olur böyle hakim savcı olursa olur. Bakan'a katılıyorum. yumruk atan Cehalet Partili, yumruğu yiyen AKP li. Yumruk atana aferin plaketi....
uzaydan yeni gelmiş o yüzden.yada epeydir uykudaydı.
hadi ordan bos beles zavalli muhalefet üyesi...daha cook catlayacaksiniz kiskancliktan...
VATANDAŞ AK PARTİYİ..VE TAYYİP ERDOĞANI..DESTEKLİYOR..SENİN GİBİ CHP PİYONU..MİLİTANLAR..BUNU ANLAYAMIYOR..HALH BİZİZ..
yüzsüzler çünkü
SEN DE HAKLISIN NE DİYEYİM. 12 YIL ÖNCE ÜLKENİN HALİNİ GÖRDÜĞÜ HALDE BİLMEZLİKTEN GELEN BEYİN YOKSUNLUĞUNA SAHİPSİN SONRA DA MİLLİYETÇİ GEÇİNİRSİNİZ. HALK SANDIKTA CEVAP VERİYOR ZATEN, KİMİ DESTEKLEDİĞİNİ GÖSTERİYOR AMA BUNLARI DA İDRAK EDEMEZSİNİZ.
12 yıldır vatandaşa ne dediler? hangi hakaretleri ettiler? mesela göbeğini kaşıyan, bidon kafalı, makarnacı ya da badem zekalı mı dediler? yoksa sizin gibi düşünenler onlara oy verenlere mi bu muamelede bulundular?
kutcebe yazık sen adam olamazsın,ideoloji seni öküz yapmış.
..hangi vatandaşa..siz kendinizi vatandaştanmı sayıyorsunuz..
hadi len. dingil ne oldu millete. siz ve sizin gibiler olmasa huzur içinde yaşıyoruz. hatta hayatından şikayet edenler herkesten daha lüks yaşıyor. daha öncekileri de gördük. 500 milyon dolarlık kredi imf tarafından onaylanmayınca borsa %20 düştü dolar fırladı. şimdi biz imf'ye borç veriyoruz. ayıptır ayıp.
Ellerine sağlık
OHH ELİNE SAĞLIK KEŞKE SURATINI DAĞITSAİDİ İŞİNİZE GELDİMİ HUKUK İŞİNİZE GELMEDİ Mİ GUGUK SEN BENİ FALAN TEMSİL ETMİYOSUN TAMAMM MI
vay adi herif ona saldırı demokrasiye saldırıymış bre gafil sizin piç apoyla pazarlığınız neye saldırı oluyor peki inşallah bu ülke sizi ve hükümetinizi vatan hainliğinden yargılar
az bile yapmış,eline sağlık :D
sanada yapmışlar belli.senden az yapılmış
senin yorumunu bir de beğenenler olmuş yazık!!!
İnşallah sen ondan beter olursun.Anlaşılan sen Gezici türdensin
etme bulma dünyası seninde başına gelir birgün
Zavallı
Bende taksimde size az bile yapmış polislet diye düsünüyorum
SANA YUMRUK ATAN KARDESIN ALNINDAN OPUYORUM.
SİZE GAZ ATAN..JOPLAYAN..EZEN DÖVEN..SOPALARLA...KAFANIZI..EZENLERİ..ALNINDAN..ÖPÜYORUM
bu hükümette sizi 12 yildir öpüyor daha da cook öpecek zavalli muhalefet üyesi bosbeles adam...
bende sana yazıklar olsun diyorum
balyoz ergenekon kararları hakimlerin savcıların oluyorda bu olmuyormu yani?
Devlet adamlarını aşağılayıcı , küçük düşürücü saldırıda bulunanlar ve bunların azmettirici ve koruyucuları ile palalı ve onun destekçilerini savunanlar arasında ne fark var ?
CHP ASKERLE POLİSLE DEVLETLE ÇATIŞIR BDP DE ÖYLE.İŞTE TKP BDP ŞİMDİKİ KASETLE BAŞINA KIÇ GETİRİLEN CHP BU ARKADAŞLAR.MAALESEF ÜLKEMİZ BUNLARIN VE BUNLARI BESLEYEN BATININ DESTEKLEDİĞİ SANAYİ PATRONLARININ KURDUĞU SARMALIN TEZGAHIN BEDELİNİ ÖDEDİ ÖDÜYOR YILLARDIR..
Ethem Sarısülük ü vuran polisin tutuksuz yargılanmasına ses çıkarmayan bozdağ yumruk atan ama yaralamayan birinin tutuklanmasını istiyor. Böylece bu kafanın kendine demokrat kendine müslüman ve kendine adaletli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
lan çakal senin ethem dediğin yavşak kimdi bi araştır öğren kimi savunduğunu bak bi ciğeri beş para etmeyen yavşaklar hiç uğruna yaşayıp hiç uğruna ölüyo ondan sonra adam oluyo adı da. başlarım ethem inize de sizin evinde adam gibi oturana bişey olmuyo elinde polis kalkanıyla polisin üstüne neden gitmiş senin kahraman ethem in bi onu sor bakalım.bu boş muhabbetleri bırakın bi tarafa hep aynı laflar artık bulantı geldi sizden de boş kafalarınız ve laflarınız da ülkenin durumundan memnun olmayan islami yaşantıyı sevmeyen varsa sktrolsun gitsin kimse zorla tutulmuyo bu ülkede.
hakim veya savcıya teşebbüs bile tutuklanmasına sebep olurdu
oy kurban olayım o ellere
Öncelikle böyle bir saldırıyı tasvip etmem mümkün değil..Sağlık personeline,bir çok kamu görevlisine,sivil vatandaşa, ve özellikle kadınlara saldırılar olurken,neredeydiniz sayın Bakan..Şiddete karşıysanız herkese her kesime yapılan şiddete karşı durmanız gerekmez mi?Bunla ilgili kanuni tedbirleri almak siz hükümet edenlerin görevi değil miydi.?Kendi nefsimiz için istediğimizi başkası için de istemediğimiz müddetçe..
Alnından öpüyorum o hakimin,senin gibi başı dik vatan evlatları sayesinde ayaktayız...
senin gibi neidüğü belirsiz ....evlatları yapar bu yorumu ancak
unutmayın. yumruk herkese atılabilir.sonra ağlamayın.
Elbette kimsenye yumruk atılması tasvip edilemez. Ama hakimler sizin istediğiniz gibi karar vermeyince hemen betdualar okuyorsunuz. Atadığınız genel kurmay başkanına terörist başı diyen hakim görevini tam yaptı ama değilimi !!
Böyle bir saldırıyı onaylamamış isem de şu açıklamalardan sonra mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Gezi olaylarında ki eli palalı çakal elini kolunu sallaya sallaya Fas'a kaçarken dilin nerene kaçmıştı da ses çıkarmadın? Her şeyi hak ediyorsunuz.
yargıya güvenin diyenler işine gelmeyen karar çıkınca hakimi tehdit etmeyemi çalışıyor acaba
hastanelerde doktorları yumruklamayla kalmadı sana o yumruk atan eller dr lerı oldurdulerde .hıc bır sey yapmadınız. beddualarımız tutacak .canın mı yandı bakan bey ddaha beter olun ınsallah bır personelın basına boyle bır olay gelınce ne oluyormus gor kendın gidecen davacı olacaksın .
gezi eylemleri sırasında insanlara palayla saldıranların serbest bırakılmasını neden kınamadınız? yakın mesafeden ayeş ederek adam öldüren polisin eylemini neden kınamadınız. onuda serbest bırakan hakim değilmiydi? hani bizim yargımız sizin söylemlerinize göre bağımsızdı. yasalar çerçevesinde hareket ediyorlardı. hakim şimdide yasayı uygulamış ve serbest bırakmış. tüm hakimlerin savcıların sizin kapıkulunuzmu olması gerekiyor? sn bozdag; önemli olan bu dünyanın adaleti değildir. önemli olan öbür dünyanın adaletidir. siz bugün yediğiniz kul haklarıyla öbür dünyada ne olur, asıl orayı düşünün.
onlar mısırdaki satılmışlar gibi vatan hainiydi ondan.sendaha anlamadın mı arkadaş.ülkemi ağaç mazeretiyle bölmeye çalışan hainlerdi arkadaş
insanlara palayla saldirmiyorlardi orda insanliktan cikmis ortaligi yakip yikan devlet mallarina esnafa turizme ekonomiye zarar veren vatan hainlerine yeter diyorlardi zavalli ezik azinlik üyesi...
bekir bozdağ devleti temsilen oradaydı.Ona atılan yumruk devlete atılmıştır.Siz devlete atılana razı olduğunuza göre sözüm ona devrimcisiniz.
ADALET ÖBÜR TARAFTA HAKLI HAKSIZ ESAS YUMRUK O TARAFTA.İKİ TARAFTA MERAK ETMESİN.SN BOZDAĞ HAKLI AMA YİNEDE BAŞKA YÖNLERDEN ÖBÜR TARAFTA YUMRUK İSABET EDEBİLİR.
o kararı veren hakim senin bu sozunle yumruğu yemiş zaten.kendine yer beğensin....
be utanmaz bozdağ ölen gençler var ateş eden polis serbest binlerce haksız davalar varken hafif yumrukmu adaleti sarstı kendinize oldumu dünya ayağa kalksın istiyorsunuz siziz adaletiniz batsın
sen yumruk görmemişssin bozddağ.
sen gölge etme demokrasiye saldıran olmaz.adalet sizin istemediğiniz kararı verirse eleştirirsiniz ama binlerce kişi yanlış karardan dolayı ceza alıyor veya katiller serbest kalıyor onları neden eleştirmiyordun hukuk ,hukuk ,deyip duruyordun al sana senin yarattığın hukuk
UTANMAZLAR.....İDAM EMRİ VERSEYDİNİZ.....PADİŞAHLAR DOKUNULMAZDIR..... YAZIKLAR OLSUN.... İNSANLARI LİNÇ EDEREK ÖLDÜRDÜNÜZ. '' SİZ ÖLDÜRMEYİ İYİ BİLİRSİNİZ......''
abart abart az daha
bu aynı mısırdaki olaylar gibi taksimdekiler dayak yedi öldürüldü hükümet mısırdakileri kınadı kendi yaptıklarını örtbas etmeye çalıştı şimdi bakan yumruk yedi ceza alsın falan diyo milletin yediği yumrukların cezasını verin bakana yumruk atanı asalım.siz esas tokatı yumruğu seçimde bu milletten yiyeceksiniz hazır olun
pkk lılar kasap gibi adam kesiyor af oluyorda! bir boşa sallanan tokat için ceza istemek pes doğrusu el insaf bakanım.
bak bak o hakim savcı yumruk yer demeye getiriyor bunlar nasıl bir baş belası oldu bu memlekete bunlar istiyor inanın bunu burası mısır gibi olsun durmadan dertleri ortalık karıştırmak bozdağ maşallah hepiniz sütten çıkmış akkaşıksınız gerisi hep suçlu size aslında yorum yazmaya bile değmessiniz ama insanın sabrını taşırıyorsunuz siz gidinde pkk kardeşlerinizi ikna edin bak cemil bıyık tehtit ediyor şimdide
SAYIN BOZDAĞ HER YUMRUK ATAN HER KAFA ATAN CEZAEVİNE TIKILSA SİZİN HER GÜN CEZA EVİ AÇMANIZ GEREKİR.YOLDA HANDA HAMAMDA EVDE BAHÇEDE FIRINDA BANKADA İŞYERİNDE HER GÜN YUMMRUK YUMRUĞA KAVGA OLUYOR HİÇ KİMSE İÇERİ ATILMIYOR.
Kendilerinin başına geldimi hemen tehtid, sindirme politikaları. Kendilerine karşı olan herkes Terörist. Haksız yere zenginleşmelerin hesabınıda Yüce Rabbim soracak.......
sana da soracak kötü düşüncelerin için unutma
Sayın Bozdağ bence son derece haklısınız saldıran cezasını mutlaka çekmelidir ama sayın savcı ve hakimler kararı kanunlar çerçevesinde verirler kanunlarıda meclis yaptığına göre çözüm sizde sayın bozdağ Neyazıkki türkiye kanunlar böyle sayın bozdağ benim başımdan geçeni yazayım. oğluma komşu nun biri eve kapıyı girerek darp ediyor (10yaşında) şikayet ediyorum polis geliyor kapının kırıldığını rapor ediyor hastaneden darp raporu alıyorum ve o şahıs sabıkalı biri olmasına rağmen ne tutuklandı nede ceza aldı Burası türkiye ve sayın bozdağ sizin çıkardığınız kanunlarla yönetiliyoruz.
gezi direnişinde ölenlerin yakınlarıda polisi serbest bırakan hakimleri öldürsünlermi?akıl yoksunu insan.adam pala ile saldırıyor onu kaçırıyorsunuz,adamlar ölüyor suçlu yok ortada adı demokrasi oluyor.yumruğu yiyincemi aklın başına geldi.daha önce nerdeydin. aklın sıra böyle demeç verip hakimi baskı altına alıyorsun,ben yemem ama yiyen çok,biraz sonra yorum yaparlar.
pala ile saldırıya uğramış kadın için ne düşünüyorsunuz hangi duyguları hissediyorsunuz
bir yumruk atana hapis olursa ülkedeee yatacak yer kalmazzz sayın bozdağğğ
palalıyı serbest bırakan hakime hiç böyle demedin senin o bayandan gağa çokmu değerin var zanediyorsun halkın gözünde sen bir hiçsin bana göre o bayanın karşısında
ALLAHIN YOBAZ YOZGATLISI İŞTE YOZGATTAN ADAM MI ÇIKAR Kİ
yozgattan adam gibi adam çıkar sen kendi memleketine bak gerici şr........... ha bende yozgatlı değilim bunu bilesin adamlıgı senden mi öğrenecekler adamlık sana kalmışsa vay geldi başımıza etek giy gez sen bence
adam anasında çıkar memleketten değil. ama anan senide çıkaramamış suç babanda.
bakan bey adalate güvenilmeli diyen siz değilmiydiniz?
BİR GÜN GELİR KANI BOZUKLAR DA ALLAHIN TOKATINI YER. ALLAH ADİLDİR. ADALETTEN AĞLAMAYIN BU MİLLET BİR ASIRDIR ADALETTEN AĞLIYOR. BİR AN EVVEL ADALETİ DÜZELTİN . ADAMIN EVİNE GİRİYOR HIRSIZLIK YAPIYOR HAKİMLER 24 SAAT GEÇMEDEN SALIVERİYORLAR. BÖYLE ADALETİN ALLAH BELASINI VERSİN .
HAKİM VE SAVCIYA YUMRUK ATARSAN İÇERİDEN ÇIKAMAZ. O mübarek ortamda sana yumruk atanın ve burada yumruk atanların hepsinin gtüne koyuyorum. Bunlar alevi falan değil,yezidiler,hariciler,ateistler!
Napacak adam bi yumruk attı diye hapis mi yatacak?Siz hırsızlık yaptığınız halde milleti soyduğunuz halde size karşı gelenleri sopalarla öldürttüğünüz halde hala özgürsünüz!!!
bir gün CHP linin birine yumruk atıldığında buradan ağlamayın sonra
Diğer Haberler