HABER

Bozdağ’dan “uçan saray” yanıtı

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'dan Airbus A-330 sorusu.

ANKARA (ANKA) - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başbakanlığa, “uçan saray” olarak nitelenen uçağın alınıp alınmayacağını soran CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’a, “Başbakanlığa yeni bir uçak alımı için 2012 yılı Mali Yılı Bütçesine herhangi bir ödenek konmamıştır” yanıtını verdi.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, “Basında bir süredir, Başbakanlığa zengin ülkelerin devlet başkanlarının kullandığı Airbus A-330 uçağı alınacağına ilişkin haberler yer almaktadır. Fransa Devlet Başkanı’nın da kullandığı ‘uçan saray’ diye nitelenen bu uçağı almanın gerekçesi nedir? Havuzda yer alan uçaklar yetersiz midir” diye sordu.

-“2012 YILI BÜTÇESİNE YENİ UÇAK ALIMI İÇİN ÖDENEK KONMADI”-

Soru önergesine yanıt veren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Başbakanlığa yeni bir uçak alımı için 2012 yılı Mali Yılı Bütçesine herhangi bir ödenek konmamıştır” dedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, şöyle dedi:

“Devlet hizmetleri için ihtiyaç duyulan ulaşım araçlarının planlanması, tespiti ve temin prosedürü mevzuatla belirlenmiş olup, Başbakanlık tarafından kullanılan ulaşım araçlarının temin, bakım ve onarımı için de aynı prosedür takip edilmektedir.

Başbakanlığa yeni bir uçak alımı için 2012 yılı Mali Yılı Bütçesine herhangi bir ödenek konmamıştır.”

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler