HABER

Bozuk yollara ödeme yok

AMASYA (İHA) - Amasya'da, KÖYDES Projesi kapsamında köy yollarında yapılan çalışmaların standartlara uygun olmadığı için yüklenici firmaya ödeme yapılmadığı bildirildi.

Amasya Valiliği'nden yapılan açıklamada, KÖYDES Projesi kapsamında 114.5 kilometresi 1. kat ve 161 kilometresi 2. kat olmak üzere toplam 305.5 kilometre sathi asfalt kaplama işinin 18 Nisan 2006 tarihinde yapılan ihale neticesinde 21 Nisan 2006 tarihinde yüklenici firmaya teslim edildiği, ancak yapılan arazi incelemeleri sonucunda asfaltlanacak alanın 124 kilometresinin 1. kat ve 177.9 kilometresinin 2. kat olmak üzere 301.0 kilometre olması gerektiğinin tespit edildiği bildirildi. Yapılan açıklamada, teknik elemanlar tarafından yerinde yapılan incelemeler sonucunda 26 Ekim tarihinde ilklim şartlarının elverişli olmaması nedeniyle asfalt yapım işlerinin son haliyle kabul edilerek durdurulması gerektiğinin yüklenici firmaya iletildiği, fakat Vali Celaleddin Lekesiz ve 28 Ekim tarihinde teknik heyetle birlikte Doğantepe, Ortaköy, Ağılönü, Yıldızköy, Aydoğdu, Aksalur, Çayköy'de yaptığı incelemelerde yağışlardan sonra asfaltlama yapıldığı, dolayısıyla asfaltta yer yer bozulmaların meydana geldiğinin tespit edildiği belirtildi.

Bugüne kadar yüklenici firmaya 101.8 kilometre A tipi ve 139.7 kilometre B tipi asfalt için ödeme yapılırken, bozulma meydana gelen yollar için geçici kabul yapılmadığından herhangi bir ödeme yapılmadı. Yüklenici firmayla yapılan sözleşme gereği bozulan yollar için ödemenin ancak yolun standartlara uygun hale getirilmesinden sonra yapılabileceği ifade edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön