Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt'tan ilk açıklama!

Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, dava sonuçlandıktan sonra, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu, kararı değerlendirdi. Avukat, Halavurt, "Türkiye ile ilişkilerin gerilmesine gerek yoktu. Bu kabul edebileceğimiz bir karar değil, temyiz edeceğiz. İtiraz haklarımızı haklarımızı kullanacağız. Keşke tutuksuz şekilde yargılanabilseydi. Karar bizim için süratli oldu ama hazırlığımızı yapmıştık. Bu sonucun olabileceğini tahmin ediyorduk" dedi.

Halavurt, gazetecilerin "Brunson kararı nasıl karşıladı?" sorusu üzerine, "Brunson durumu anlamaya çalışıyor. Ben ona özgür olduğunu söyleyince anladı ve sevindi" dedi. Halavurt gazetecilerin, "Brunson hemen gider mi?" sorusu üzerine de "Gider diye düşünüyorum. Burada artık bir güvenlik sorunu da oluştu onun için. Uçak hazırlanıncaya kadar evinde bekleyecek. Uçak ayarlandığında gidecek" dedi.

'BU DEVLETİN BİLECEĞİ İŞ'

Gazetecilerin, "Ayrıca bir güvenlik temin edilir mi?" sorusuna Halavurt, "Bu, devletin bileceği iş" dedi.

Avukat Halavurt, Brunson'ın saygın bir din adamı olarak neredeyse iki yıl özgürlüğünden mahrum kaldığını, aile ve sosyal düzeninin bozulduğunu söyleyip, "Oysa kendisi Türkiye'de kalmak isteyen biriydi. Bu, onu belli ölçüde üzüyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 73 yorum
Arkadaş çıldırmamak içten değil. Madem suçsuzdu niye aldınız. Madem suçlu neden saldınız. Türkiye' de adaletin çivisi çıkmış. Artık hiç bir yeri elde kalmıyor. Yazık oldu canım ülkeme. Çok yazık.
@efsunlu.anahtar Bundan sonra Türkiye' de papaz kaçtı oyunu yasaklanmalı. Bu ne tüm papazlar kaçıyor. Fettoş kaçtı, Brunson kaçtı.. :)
Yalanci sahitlere yada akpli sahitlere dava acilak mi acaba hani yargi bagimsiz ya! Yaniltma yok mu burada
nerde eyy amerika diyenler al papazı ver papazı diyenler 2 ayda yüzde elli fakirleştik Iphone ları kırdık ne için
iki ayda %50 fakirleştik diyenlerin ellerinde 5 milyarlık telefon altlarında en az 50 milyarlık araba yazın sahillerde içkili sazlı 5 yıldız tatil vs vs..fakirleştik öyle mi. öpsünler seni ezzik pinokyo..
Turkiye de yargı bağımsızmış.. bu yalana inanan var mı ?
@muyage sıktır gıt akp nın ıtaatkar kopeğı aclıkdan nefesın kokuyor be oldu resınız gene en ıyı gaptığı gerı vıtesı yaptı
@muyage senin zekanda sıkıntu varsa sana kim neyi nasıl anlatsın
@muyage bu şerefsiz my net artık salıttı iyice bu cevap sana ait değildi tM tersine sana cevap veren akp yalakası hinterland öı dır ner onaydı
hinterland ne dediğini bilmiyo üstüne gitmeyin abileri
yargı bağımsızlığını yitirmiştir cümlesini cemil çiçekte söylemişte baro başkanında söylemişti yargı kararını verecek diye rte bırakmayız dediği rahibi dün bu söylemiyle serbest kalacağını zaten anlamıştık yaşadığım ülkeye bak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler