Bu fotoğrafa yanıt mı?

Beşar Esad, iç savaşın tüm şiddetiyle sürdüğü ve 100 bini aşkın masum sivilin yaşamını yitirdiği Suriye'de kendi halkına kurşun sıkan askerleri ziyaret etti.

Bu fotoğrafa yanıt mı?

Kan gölüne dönen ülkede, İnstagramda paylaştığı fotoğraflarla propaganda yapan Esad askerlere, 'Vatanı bağlılıkla savunuyorsunuz' sözleriyle gaz verdi.
Fotoğrafın yayınlanmasından kısa bir süre gerçekleştirilen bombalı saldırıda ise en az 40 kişi yaşamını yitirdi

Suriye’nin Humus kentindeki bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamada en az 40 kişi öldü 160 kişi ise yaralandı.Suriye İnsan Hakları Örgütü’nden (SNHR) yapılan açıklamada Humus’un güney doğusunda yer alan Vadi el-Dhahab bölgesinde gerçekleşen patlamada aralarında sivil ve askerlerin bulunduğu 40 kişinin öldüğü belirtildi. Patlamada en az 160 kişinin de yaralandığı bilgisi verilirken yaralılar arasında durumu ciddi olanların bulunduğu ve ölü sayısının artabileceği ifade edildi.Öte yandan, kilometrelerce uzaktan görülebilen patlamaya Esad yanlısı ordu birlikleri tarafından atılan Scud füzesinin sebep olduğu iddia edildi. Patlama sonrasında çıkan yangına civarda bulunan itfaiye ekipleri yardım ederken yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı.

ESAD ARAZİDE!

Şam'ın Derayya kasabasında Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla teftişte bulunan Beşşar Esad, Baas askerleriyle el sıkıştı. Esed, askerlere 'Tarih kahramanlığınızı kaydediyor. Tüm dünya, Suriye Arap ordusundan söz ediyor. Sizler vatanı ve onurunu bağlılıkla savunuyorsunuz' diye konuştu.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
Bu kadar da taraflı haber olmaz ki. yuh mynet ayıp, günah. 40 kişinin öldüğü patlama ayrıca muhaliflerin sebep olduğu ve sivil insanların öldüğü patlamadır. Ayrıca adam kendi ülkesindeki teröristleri temizliyor, bizim yapamadığımızı yapıyor.
Dandik gibi ortada kaldık....Yanlış dış politikalarımız yüzünden bütün dünya ülkeleri bize götüyle gülüyor valla.....Bu kadar kişiliksiz, efendisine bağlı bir politika olmaz...olursa da böyle olur işte......
BEN YANLIŞ POLİTİKA GÖREMİYORUM..NERDE FİRAVUN VARSA,NERDE DARBECİ CİBİNNİYETSİZ VARSA,NERDE FAŞİST DİKTATÖR VARSA KARŞISINA DİKİLEN BİR POLİTİKA GÜDÜYORUZ..NERDE MASUM,MAZLUM,YETİM,MUHTAÇ,EZİLEN VE SOYKIRIMA UĞRAYAN VARSA ONUN YANINDAYIZ..TEK DERDİ İKTİDAR OLMAK OLAN,İFTİRACI MUHALEFETE YADA TEK DERDİ DEVLETTE İŞE GİRMEK OLAN BİR AYLAKLAK SINIFINA TAĞBİYSENİZ ELBETTE HÜKÜMETİN HER YAPTIĞI SİZE BATAR..!
ne yapsaydık esada silah verip masum halkı bombalamasınımı izleseydik? bu nasıl bir kafadır nasıl bir beyin var anlamıyorum.
bu konuyu sen düşünme senin kafa basmaz buna.
ortada falan kalan yok sevgili kardeşim, asıl kişilikli ve duyarlı dış politika yapınca böyle olur, zira çıkarcı yalaka dış politika birilerine haksız da olsa yanaşıp yalamaktır nihayetinde o size gün gelir acı acı döner, siz hem ülkenizi hemde mazlumu hemde hakkı düşüneceksiniz yalnız kalsanızda düüşüneceksiniz, ölçüyü diplomasiyi bileceksiniz elbette. bir şey var ki o da her anlamda güç sahibi olmaktır birlik beraberlik içinde olmaktır o zaman hep siz haklı olursunuz güçlü olursunuz.
Esad tam bir diktatör ve zalim birisi ama diktatör de olsa ülkesini ABD ve onun uşaklığını yapan Türkiye'ye karşı savunduğu için verdiği mücadele meşrudur. ABD ve İsrail'in Büyük Ortadoğu Projesi ve bu projeye hizmet eden Türkiye'ye karşı ülkesinin bağımsızlığını savunan Esad haklıdır, haksızken haklı konuma gelmiştir. ABD, İSRAİL VE TÜRKİYE'NİN İŞGALCİ KİRLİ CEPHESİ SURİYE'DEN ELİNİ ÇEK...
esad rusyaya uşaklık yapmıyormu????
TÜRKİYE Yİ TERKET, BURASI SENİN VATANIN DEĞİL SURİYEYE GİT..
bilerek mi konuşuyor birşeyler yazıyorsun, yoksa mağazin dili ile sloğanvari temeli olmayan bence hiçbirşey bilmeden kulak dolgunluğu ile yazmışsın, biraz daha araştır bilenlerden dinle oku vatanına ve türk insanına hakaret etme...
Kendiside babası gibi Türkiye'ye terörist besleyip gönderirken yıllarca sesiniz çıkmadıda şimdi esadı savunurmu oldunuz sizinde neyi savunduğunuzu bir anlayabilsek bir öylesiniz bir böyle kusura bakmayın ama tarihi iyi okuyamıyorsunuz..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler