Bu hafta bahar yağmuru var

Bu hafta bahar yağmuru var

Bu hafta hava sıcaklıklarında önemli bir değişliklik görülmüyor. Salı günü batı ve iç kesimlerde kısa süreli yağışlar görülecek ve bahar yağışları hafta boyunca devam edecek.

Yarın ülke genelinde önemli bir yağış beklenmiyor. Hava açık ve sıcaklıklar ortalama değerlerin üzerinde olacak. Salı günü batı ve iç kesimlerde kısa süreli yağışlar görülecek ve bahar yağışları hafta boyunca devam edecek.

İstanbul'da yarın hava parçalı bulutlu olacak. Sıcaklık 19 derece ancak kuvvetli esen lodos nedeniyle hissedilen sıcaklık ancak 15 derece olacak. Salı günü ise yağmur bekleniyor.

Ankara açık ve ılık.

İzmir'de sıcaklık yüksek ancak lodos bu kentte de çok sert esecek. Çeşme açıklarında ise zaman zaman fırtına hızına ulaşacak.

Adana güneşli ve sıcak günler geçiriyor.

Bursalılar soba zehirlenmesine karşı tedbirli olmalı.

Yarın İstanbul 18, Ankara 16, İzmir ve Bursa 20, Adana 22 derece olacak.

Marmara bölgesinde yarın da hava güneşli ve sıcak olacak. Ancak sert esecek lodos deniz ulaşımını aksatabilir. Salı günü bölgede bahar yağmurları beklenirken, sıcaklık fazla düşmeyecek. Bugün Edirne 21, Çanakkale 18, Sakarya 20 derece

İç Anadolu Bölgesinde iki gün hava açık, sıcaklık hızla artıyor. Salı günü bölgede hava bulutlanacak ve kısa süreli yağmurlarda görülebilir. Konya 14, Eskişehir 16, Sivas 8 dereceye yükselecek.

Ege bölgesinde gökyüzü açık, sıcaklık daha da artıyor. Lodos hızını biraz azaltsada, kıyılarda yine sert esiyor. Yarın ise kuvvetini artıracak. hafta başı kıyılarda yağmur geçişleri bekleniyor. Bugün Denizli 19, Kütahya 15, Muğla 17 derece.

Akdeniz bölgesinde zayıf rüzgar, bol güneş ve yüksek sıcaklıklarla bahar yaşanmaya devam ediyor. Antalya 21 derece..

Güneydoğu Anadolu da hızla ısınıyor. Diyarbakır 15 derece.

Doğu Anadolu'da Erzurum- Kars ve Ağrı arasında karla karışık yağmur ve kar yağışı devam ediyor. Diğer yerlerde hava parçalı bulutlu. Hafta başı sıcaklık hızla yükselişe geçecek ve hava açacak. Bugün Erzurum 3, Malatya 12, Van 5 derece

Karadeniz Bölgesi'nin genelinde bugün sadece Ordu-Trabzon-Artvin arasında kalan bölümde hafif yağmur bekleniyor ve bu kesimde hava soğuk. Bolu bugün açık, yarın güneyden esecek rüzgarlar, Sıcaklığı bölge genelinde 20 dereceye yaklaştıracak. bUgün Trabzon 11, Bolu 15, Samsun 13 derece.

İHA