HABER

Bu hafta donacağız!

Meteoroloji, Marmara ve Akdeniz'in bir bölümü için kuvvetli yağış, Trakya için şiddetli rüzgar Güneydoğu için de "Bacalarınıza dikkat edin" uyarısı yaptı.

Bu hafta donacağız!

ANKARA (ANKA)- Yağışlı hava ve kar yağışı, Türkiye genelinde etkili olurken, hava sıcaklığı 6 derece kadar düşecek.

[

****](http://havadurumu.mynet.com)

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin genelinde aralıklarla devam edecek olan yağışların; bu sabah saatlerinde Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri (Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) ile Artvin, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin, öğle saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, gece saatlerinde Bingöl, Muş, Bitlis Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı, Türkiye'nin kuzey,iç ve batı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, Güney ve güneybatı, Trakya ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, güney, iç ve batı bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI-

Meteoroloji; yağışların, sabah saatlerinde Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri (Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) ile Artvin, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin, öğle saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, gece saatlerinde Bingöl, Muş, Bitlis Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, heyelen vb) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

Güney ve güneybatı, yarın (Razar) sabah saatlerinden sonra Trakya ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, güney, iç ve batı bölgelerde kuvvetli (30-40 km/saat)olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb) dikkatli ve tedbirli olunması da istendi.

Meteoroloji, ayrıca Güney, iç ve batı kesimlerde rüzgarın kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekte uyarısı da yaptı.

-BÖLGELERİMİZDE HAVA-

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, öğleden sonra Edirne ile Kırklareli'nin yüksekleri ile akşam saatlerinden sonra, doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Bölgenin doğusunda (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı (Karayel) kuvvetli olarak esecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; iç ve güney kesimlerinde güney ve güney batı yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. yağışların öğle saatlerinde Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgar; güney ve güney batı yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. yağışların; bu sabah saatlerinde Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bu sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda (Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak), gece saatlerinde Bingöl, Muş, Bitlis Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek. (ANKA)

Geri Dön