HABER

Bu harekat dünyanın beklediği harekattı

ORDU (İHA) - AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Kuzey Irak operasyonuyla ilgili olarak, "Bu harekatla dosta ve düşmana bir kararlılık gösterildi" dedi.

Seçim bölgesi Ordu'nun Fatsa ilçesinde bulunan Milletvekili Eyüp Fatsa, İlçe Halk Kütüphanesi'nde protokol bayramlaşması sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kuzey Irak operasyonuyla ilgili değerlendirme yapan Fatsa, "Bu harekat dünyanın da beklediği bir harekattı. Harekattaki teknoloji kararlılık ve isabet açısından baktığımız zaman hedefi 100'den vurma oldu. Bu harekatla dosta ve düşmana bir kararlılık gösterildi. Ülkesiyle, milletiyle, hükümetiyle, askeriyle ordusuyla bir bütün birlik beraberlik içerisinde, bir kararlılık içerisinde hem terörle mücadele noktasındaki kararlılığımız hem de dünyaya bu konudaki gücümüzü gösterme açısından iyi bir netice alındı. Dolayısıyla bizde Türk Silahlı Kuvvetlerimizle gurur duyduk. Hiç kimse Türkiye'nin gücünü sınamaya kalkmasın. Türkiye büyük ve kararlı bir ülkedir. Türkiye harici ve dahili bütün saldırıları bertaraf edebilecek güce sahiptir" diye konuştu.

Bundan sonra da gerek hava harekatı şeklinde, gerek sıcak takip, gerekse diplomasinin bütün yollarını denemek suretiyle Türkiye'nin terörle mücadelede kararlılığının devam edeceğini vurgulayan Fatsa, "Öyle zannediyorum ki Türkiye beklediği neticeleri alacaktır. Artık Türkiye terörle yaşamak mecburiyetinde kalmayacaktır. Türkiye, terörle mücadele konusunda hiçbir zaman bu kadar güçlü olmadı. İçeride ve dışarıda bu kadar desteğe de sahip olmadı. Hem içeride hem dışarıda terör örgütü izole edilmiştir. Bu operasyonla terör örgütünün bütün altyapısı, ulaşımı ve haberleşme gibi ellerinde kullanmış oldukları bütün teknik imkanlar da yok edilmek suretiyle hem maddi hem de manevi olarak çok büyük zarar verilmiştir. Terör örgütü artık eski gücünde değildir" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön