HABER

Bu ilan Tonton Amca'yı üzmüştü!

Bu ilan Tonton Amca'yı üzmüştü!

Yeşilçam'ın unutulmaz "Nubar Baba" ve "Tonton Amca" lakaplı Nubar Terziyan'ın Ayhan Işık için verdiği ilanın yarattığı krizi yıllar sonra oğlu anlattı.


Nubar Terziyan'ın oğlu Berç Alyanakziya'nın anlattığı hikayeye göre 1979'da Ayhan Işık'ın ölümünün ardından verdiği ilan nedeniyle ailesiyle karşı karşıya geldi. Vercihan Ziflioğlu'nun haberine göre Ayhan Işık'ın "baba" diye tanımladığı Terziyan, oğlu gibi sevdiği sanatçıyı erken yaşta kaybedince derin bir hüzüne boğuldu. Hürriyet Gazetesi'ne Işık'ın ölümünün hemen ardından verdiği ölüm ilanından sonra yaşananlarsa Terziyan'ın acısını ikiye katladı.


Gazeteye verdiği ilanın altına Işık'ın kendisine hitap ettiği gibi "Nubar Baban" notunu düşen Terziyan, sanatçının eşi Gülşen Işık'ın tepkisiyle karşılaştı. Nedeniyse Işık'ın gerçek soyadının Işıyan olması ve bunu saklamasıydı. Terziyan'ın hâlâ hayatta olan oğlu Berç Alyanakziya bu tepkinin nedenini şu sözlerle aktardı: "Herkes soyadından dolayı Ayhan Işık'ı Ermeni sanıyordu, babam o ilanı verince sanki akrabasıymış gibi algılandı."


13 Haziran 1979'da beyin kanaması geçiren Ayhan Işık üç gün sonra hayatını kaybetti. Terziyan oğlu gibi sevdiği Işık için 17 Haziran'da bir ilan verdi. İlanın sonunda yer alan "Amcan" ifadesi ailesi tarafından tepkiyle karşılandı. Aile ertesi gün gazetelere ilan vererek Terziyan ile Işık arasında bir akrabalık bulunmadığını duyurdu. Ailenin bu tepkisine üzülen Terziyan, hüzün içerisinde kendi ilanını 21 Haziran'da yeni bir ilan daha yayınlatarak tekzip etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler