"Bu kapatma davası, millete açılmıştır"

AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar'ın Dinar İlçe Belediye Başkanı Mustafa Tarlacı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın AK Parti'nin kapatılması istemiyle açtığı davanın Türk Milletine açılmış bir kapatma davası olduğunu söyledi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne açılan dava kapsamında siyasi yasağı istenen isimlerin içinde adı geçen Tarlacı, "Başbakanımız ve partimizin genel başkanı Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzere siyasi yasağı istenen 71 kişinin içinde ismimin olduğunu televizyonlardan takip ettim. Benimle ilgili gerekçenin 2005 yılında kıldırdığım Cuma namazı olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında türbanla ilgili bir açıklama ve demecim olmamıştır" dedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının açtığı davanın AK Parti'ye değil Türk Milletine yönelik açılmış bir dava olduğunu belirten Tarlacı, sözlerini şöyle tamamladı: "Dava süresince, parti büyüklerimiz nasıl hareket ederse bizde o yönde hareket edeceğiz. Üzerimize ne düşerse, bizden ne istenirse onu yapacağız. Önümüzdeki günlerde, geniş bir yazılı açıklama yapmayı düşünüyorum."