"Bu kararlar çok konuşulacak"

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ergenekon davası kararlarıyla ilgili olarak, "Önümüzdeki zaman içinde bu çok konuşulacak" dedi.

"Bu kararlar çok konuşulacak"

Demirel, tatilini geçirmek üzere özel uçakla Isparta'dan İzmir'e geldi.

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Demirel, "Ergenekon davasında" bugün açıklanan karara ilişkin bir soru üzerine yaptığı değerlendirmede, yargılamada verilen kararların tek safhadan oluşmadığına işaret etti.

Demirel, bugün açıklanan kararın da ilk karar olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"İlk mahkemenin kararıdır, sonra ona itiraz mümkündür, ondan sonra yüksek mahkemelere gider, temyize gider. Birçok dereceden geçer. Onun için ilk kararlar heyecan uyandırmamalıdır ama halk ilk kararlarda adaletle hareket edildiği ve devletin adalet işlerinin hakça görüldüğü intibasına gelmelidir. Bu intibaya gelinceye kadar hukuk düzeni olmaz. Eğer halk yargının adaletle tevcih edildiğine kani değilse hukuk düzeni yoktur. Umuyoruz ki, Türkiye'de bu büyük, her bakımdan önemli davaların halkın nazarında yargıyı yaralayan değil, güçlendiren nitelikte neticelenmesi olsun."

Demirel, "Hakkın hakim olması, adaletin hakim olması Türkiye'nin şerefidir. Yargı Türkiye'deki en önemli meselelerden biridir. Önümüzdeki zaman içinde bu çok konuşulacak. Türkiye'de kimse suçsuz yere cezaya çarptırılmamalıdır. 'Suçum ne' diyenler var. 'Suçun şudur, suçludur, delilleri de budur' deyince yargı işlemelidir. Önümüzdeki günlerde inşallah daha güzel şeyler olur da herkes Türkiye'nin yaşanabilir bir ülke olduğuna kanaat getirir" diye konuştu.

'HABERAL HAKSIZLIĞA UĞRADI'

Adaletin aldığı kararla ilgili 'Adaletin kestiği parmak acımaz' şeklinde bir söz bulunduğunu hatırlatan Demirel, kararlara ilişkin hak arama yolunun açık olduğunu kaydetti. Yakın arkadaşı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın tahliye kararına ilişkin soruya ise Demirel, "Ben iyi şeyleri hep sevinçle karşılarım. Haberal büyük bir haksızlığa uğramıştır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
SENİN CEZAN AHRETE KALDI İNŞALLAH YALANCILARIN KIRALI
33. dereceden mason seni..mason arkadaşların kodese girdi..aslında senin girmen lazım ya..bu dünya yırttın ama öbür tarafta kurtuluşun yok..akp seni öbür tarafa havele ettii..
bizde partinizle birlikte hepinizi Allaha havale ettik. Güzel Allahım ne eylerse güzel eyler. Adaletini dilerim sadece öbür dünyada değil bu dünyada da görmek nasip etsin.
Şebnem siz ALlah ın varlığına inanıyromusunuzda Allah a havele ediyrosunuz :).
yasından dolayı ellemdıler yoksa elerın de kalır basa bela olr bıde sehıt sayarlar
HADİ ORDAN ÇOK KONUŞULACAKMIŞ SANKİ SEN İN ZAMANINDA TÜRKİYE ALTIN ÇAĞINI YAŞIYORDU TÜRKİYE ZAMLARDAN ANAMIZ AĞLAMIŞTI KENDİNİZİZİ DEVLET ADAMI OLARAK ANAMAZSINIZ HAK ETTİKLERİ CEZANIN ALTINDADA ALMIŞLAR HAKLARI İDAMDI NEYSEKİ İDAM YOK YIRTTILAR PAÇAYI
Apoyu da asamadılar zaten.. dusuncelere bak ya .. terore yardım et 7 yıl ye sadece.. bu mu sizin adalet anlayısınız.
Seninde sıran gelir umarım
Sen var ya sen hak ve hukuktan hiç konuşmaman lazım hakın yok asıl hesap senden sorulmalı! 40 yıl türkiye kaderi çeşitli vesilelerle senin elindeydi sen belirliyordun, geceleri devletbankaları boşaltmalar millet unutmadı geçen darbeler millet unutmadı unutu sanıyorsan yanılıyorsun!
baş papaz demirel zaten sen altına eder hale gelmişsin beter ol inşallah bu ülke arkandan çok beddua edecek hiç yorulma sen sen ve senin gibilerin sonu yakındır inşallah ;)
ASIL ERGENEKON CU BU ADAM,BU ADAM 10 DEFA AGIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET ŞART
esas bu ülkeye senin verdiğin zararı kimse vermedi demirel kalmış birde yorum yapıyon yazıklar olsun sana
sende utanma olsa zaten yorum yapmayı ortalıktan toz olurdun.bu ülkeyi yıllarca kendiniz gibi fosilleştirdiz
KUFRUN BABASI ISTE NOLACAK ALLAHI IZNIYLE OLUNCE TURKIYEDE KUFURDE BITCEK
5 yıldır konuşuluyordu zaten karar verildi şimdi sus ve bekle....laga luga yapma
KOCA MASOONNNN
o canı kolay kolay veremeyeceksin
o yorum yapmıs arkadaslar o adamın gotunun kılı bıle olamazlar.akp otekı tarafa havale etmısmıs.demırelde ıy degıldı fakat su ankı zıhnıyet tam anlamısyla berbat kotu feleket fasıst bu sıfatlar bıle ıfade edemıyor akpyı . sıfatsızlar
nası dışarda hala aklım almıyo ilk demirel ailesi incelenmeli aslında
bunu yargılamadılar sırf siyasetçi diye... çıbanın başı bu zevattır.
senin korkun sıra sana gelecek endişesi sakın olmasın
Bu iş sana nasıl dukunmadı aklım almış değil!
HERKES KONUŞSUN AMA SEN SUSSS,SAKIN KONUŞMA...
ALLAH aşkına sen konuşma
Artık sus da öl utanmaz adam.
Diğer Haberler