Bu maç üst olur!

Bu hafta ilginç bir maça sahne olacak. Turkcell Süper Lig'de bu haftaya kadar sezonun 52 golle en çok gol atan takımı olan Fenerbahçe ile 49 golle kalesinde en fazla gol gören takımı Konyaspor, hafta sonunda Konya'da karşılaşacak.

İkinci devreye oldukça kötü başlayan ve ilk yarıdaki durumunu arar hale gelen Konyaspor, şu anda 28 puanla 14. sırada bulunuyor. Topladığı puanların 25'ini ilk yarıda elde eden Konyaspor, ikinci yarıda sadece Trabzonspor galibiyetiyle 3 puan alabildi. Yeşil-beyazlılar, ikinci yarının en kötü averajına (eksi 17) sahip takımı olarak öne çıkıyor.
Şu anda 49 golle ligin en çok gol yiyen takımı unvanını taşıyan Konyaspor, bu gollerin 22'sini ikinci yarının 8 haftasında kalesinde gördü. Yeşil-beyazlılar, ikinci yarıda sadece 5 gol attı.
Şampiyonluğun iddialı ekiplerinden Fenerbahçe ise sezonda attığı 52 golle şu anda ligin en fazla gol atan takımı unvanını taşıyor. Bu açıdan hafta sonunda ligin en fazla gol atan takımı ile kalesinde en çok gol gören takımı karşılaşacak.
Fenerbahçe'nin maç başına attığı gol (2.08) ile Konyaspor'un yediği gol ortalamasının (1.96) yaklaşık 2 civarında olması da dikkat çekiyor. Sarı-lacivertlilerin ikinci yarıda attığı gol (22) ile Konyaspor'un yediği gol (22) sayısının da eşit olduğu görülüyor.
Konyaspor Kulübü Başkanı Mustafa Yayla, kötü ve şanssız bir dönemden geçtiklerini, Fenerbahçe maçı ile kötü gidişi durdurmak istediklerini söyledi.
Fenerbahçe maçının Konyaspor'un çıkış maçı olacağını dile getiren Yayla, bu maçtan alacakları galibiyetin moraliyle üst sıralara tırmanacaklarını bildirdi.