HABER

Bu maymunun bir kişiliği var!

Bir elinde pasaportu, her an gülümsemeye hazır. Resepsiyonda onu sıcak bir hoşgeldinle karşılayacakları çoktan garantilrmiş, uçakta kendisine özel verilen bir koltuğun da sahibi.Almanya'ya uçuyor Bili isimli bu yavru maymun. Yeni annesiyle buluşmak umuduyla...

O, küçük bir şempanze yavrusu. Bakmayın çirkin olduğuna, aslında tanıdıkça seviyor, tuhaf ve şaşırtıcı hareketleriyle hemencecik kalbinizi fethediyor.Bili isimli yavru maymun, Lufthansa uçağında kendisine özel verieln bir koltukta seyahat etmek için yola çıktı.

Sadece tek gidişlik bir biletti elindeki. Birmingham'dan Frankfurt'a gitmek için yola çıkan Bili için üzerinde fotorafı ve ismi yazılı bir pasaport da hazırlandı.Güvenlik için pamuklara sarınan bebek maymun, Almanya'daki bir hayvanat bahçesinde yeni bir anne bulma umufuyla yollara düştü.

Pigme maymun olarak da bilinen yavru şempanzeyi annesi Maringa'nın reddetmesi üzerine harekete geçenn yetkililer, Franfurt Hayvanat Bahçesi'ndeki bir pigme maymunun ona annelik edebileceğine karar vererek, Bili'yi uçakla Almanya'ya göndermeye karar verdi.

Üç aylık yavruya eşlik etmesi için yanında hayvanat bahçesinden Kim Riley de eşlik etti. Kim, "O doğduğunda annesi onunla hiçbir şeklide ilgilenmedi.Bu sık sık karşılaştığımız bir durum aslında.Anneler, yeni doğan bebekleriyle ne yapacaklarını bilmiyorlar ve onlarla ilgilenmek istemiyorlar.İstedik ki bir süre geçince anne Bili'yle ilgilensin. Ama olmadı.İki üç gün geçti. Bili soğuktan ve açlıktan hasta olacak duruma gelmişti nereeyse.Biz de onu anneden uzaklaştırmaya karar verdik." açıklamasında bulunarak yavru şempanzenin yeni bir anneye neden ihtyiaç duyduğunun hikayesini anlatıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler