HABER

Bu sefer Assange’ın sırları internete sızdı!

Diplomatların yazışmalarını yayımlayarak ABD’nin korkulu rüyası haline gelen WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın kendisi de sızıntı kurbanı oldu

Bu sefer Assange’ın sırları internete sızdı!
Assange hakkındaki tecavüz ve cinsel taciz suçlamalarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmanın polis raporlarının tamamı sansürsüz olarak internete sızdı. Raporları kimin ele geçirdiği ve yayınladığı bilinmese de Assange’ın çok sinirlendiği ifade edildi. Polis raporlarının daha önce bir kısmı halka açıklanmış, ancak önemli kısmları sansürlenmişti.
Şimdi 97 sayfalık raporun tamamı “scribd.com” adlı internet sitesinden indirilebiliyor. İsveççe olan dokümanlarda suçlamada bulunan iki kadının ifadeleri ve polisin Assange’a yaptığı sorgulama ile yırtılan prezervatif üzerinde yapılan adli incelemenin sonuçları yer alıyor. Kadınlardan biri uyurken Assange’ın kendisi ile cinsel ilişkiye girdiğini iddia ediyor. Bu ise İsveç’te tecavüz sayılıyor. Diğer kadın da Assange’ın kendisi ile prezervatif kullanmadan ilişkiye girmeye çalıştığını, ikna olunca da prezervatifi yırttığını iddia ediyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön