BUBYO Körfezde büyümeye devam ediyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda(BUBYO) Konaklama İşletmeciliği Ana Bilim Dalı yüksek lisans programı YÖK tarafından onaylanarak açıldı.

BUBYO Körfezde büyümeye devam ediyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda(BUBYO) Konaklama İşletmeciliği Ana Bilim Dalı yüksek lisans programı YÖK tarafından onaylanarak açıldı. Konaklama İşletmeciliği alanında yüksek lisans eğitimi almak isteyenler bu programda konaklama işletmeciliği ve turizm alanında temel konuları ve otel işletmeciliğine dair bilgilerin verildiği master dersleri alabilecekler.
Programın, günümüzde konaklama işletmelerinde, yönetici olmak isteyen ve yönetici konumunda olan çok sayıda insanın mutlak suretle ihtiyaç duyduğu işletmecilik bilgisini, hayatın her alanında etkin bir şekilde kullanma becerisi kazandırmayı amaçladığı açıklandı.
Dünyanın hızlı bir gelişim ve rekabet içinde olduğunu belirten Doç.Dr. M.Oğuzhan İlban, Yüksekokul olarak bu gelişime ve rekabete ayak uydurabilmek için teorinin yanında uygulamalara önem vermekle birlikte üst düzey eğitimin yaygınlaştırılması amacıyla yüksek lisans programlarıyla kalitenin artırılması gerektiğini ifade etti. Başarılı çalışmalarıyla Burhaniye’ye ve Körfezimize değer katmaya devam eden Müdür İlban, “Üniversitemizde, Sosyal Bilimler Enstitüsü programları arasına bir yenisinin daha ekledik. Konaklama İşletmeciliği Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının güz döneminde öğrenci alımına başlanacaktır. Yüksekokulumuz, bölgesine ve ülkesine değer katmaya devam etmektedir. En büyük arzumuz olan gelecekte herkes tarafından bilinen bir kurum olma hayalimizin köklerini biraz daha sağlamlaştıracak bir adımı daha attık. Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Yükseklisans programımızla birlikte, önümüzdeki yıldan itibaren Konaklama İşletmeciliği Yükseklisans programımızda YÖK tarafından onaylanmış bulunmaktadır. Turizm öğrencilerimizin ve bölgede turizm hizmeti veren özel sektör temsilcilerinin yararlanabileceği bu programın, başta ülkemize daha sonrada bölgemize ve tüm BUBYO ailesine hayırlı olmasını temenni ederim. Bu vesileyle başta Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Özdemir’e, başvuru dosyasını hazırlayan hocalarıma, Balıkesir Üniversitesi Senatosuna, ve BTİOYO ailesine sonsuz teşekkürler” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler