Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter FETÖ'den beraat etti! (Ekrem Yeter kimdir?)

TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ terör örgütü üyesi olduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada beraat etti. Kardiyoloji alanında uzman olan ve 15 yıla kadar hapsi istenen Ekrem Yeter, mahkemede verdiği ifadede 17-25 Aralık öncesi dini duygularla bu yapıyla irtibatı bulunduğunu; ancak o tarihten sonra milletin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldığını söyledi.

Ankara 19’ncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, tutuksuz sanık Ekrem Yeter ve avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı, savcının mütalaasında Yeter'in 'terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla cezalandırılmasını talep ettiğini belirterek, sanık ve avukatlarına savunma yapmaları için söz verdi. Mahkemeye savunmasını yazılı olarak sunduğunu belirten Yeter, örgüt üyesi olmadığını, hiçbir zaman yasa dışı faaliyetlerde bulunmadığını söyledi. Yeter, 17-25 Aralık öncesi dini duygularla bu yapıyla irtibatı bulunduğunu; ancak o tarihten sonra milletin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldığını ifade etti.

FETÖ'nün darbe girişimine karşı sosyal medyada paylaşımlarda bulunduğunu ifade eden Yeter, "Benim bu yapıyla hiçbir şekilde ilişkim olmamıştır. Dosyaya sunduğum sosyal medya paylaşımları da bunu kanıtlamaktadır. Vatanını, milletini ve bayrağını seven biriyim, beraatımı talep ediyorum" dedi.

Sanık avukatlarının savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, dosya kapsamında yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle Yeter’in beratına hükmetti.

EKREM YETER KİMDİR?

1973 doğumlu olan Ekrem Yeter, Selçuk Üniversitesi Tıp mezunu. Kardiyoloji alanında uzman olan Ekrem Yeter, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mardin Devlet Hastanesi, Memorial Hermann Hospital, University of Texas, Ağrı Asker Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptı. Türk Kardiyoloji Derneği üyeliği ve başkanlığı yapan Ekrem Yeter, FETÖ'ye üyelikle 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.

EKREM YETER KIMDIR

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
Feto ile mücadele işte böyle yapılıyor..Asker, polis,memur,öğretmen fetocu siyasi tarafında fetocu yok ,siyasi tarafın yakınları fetocu olmaz.. sonra feto ile mücadele yapılıyor diye millete masal anlatıyorlar...15 temmuz darbe değil diyenleri bile siyasi kanadı kolamakla haklı çıkaracak duruma getirdiler . Kadir Topaşın damadı ne oldu?
ADALET YOKKİ BIZDE OLSA BU HALDE OLMAZDI BU ÜLKE !!!!
Aynen öyle garibanlar içeri siyasiler ise masum yersen
yorum yapmama gerek kalmamis
İyi de bütün Fetö den ihraç edilenler veya suçlanan birçok kişi 17-25 Aralık sonrası Fetö den uzak durmuştur. O zaman onlar da aynı şekilde savunulsun ve beraat etsin. Şu kanunları herkese eşit uygulayın Arınç 'ın damadı, bilmem kimin akrabası diye ayrım yapmayın.
HE HEE...ŞAŞIRDIKMİ YANİ..?!!..BOZACI-ŞIRACI HİKAYESİ..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler