Bülent Arınç'tan sert tepki: Edepsizler!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirilen Bülent Arınç'ın maaşına zam yapıldığı haberi tartışma yarattı. Bülent Arınç'ın bir televizyon programında yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu. Arınç söz konusu programda "Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğine getirilen Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin ile Yıldırım Akbulut’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları toplantıda maaşlarının 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarıldığı iddiası kamuoyunda tartışma yaratmıştı.

TBMM Başkanlığı’nın, devlete hizmet etmiş kişilerin bilgi ve birikimlerinden istifade edebilmek için oluşturulan YİK üyeleri için Beştepe’de birer oda ve sekreter tahsis ettiği, şu ana kadar sadece Arınç’a verilen odanın hazırlandığı, diğer üyelerin odasının ise düzenlendiği belirtilmişti.

ARINÇ: BAZI EDEPSİZLER...

Zam haberlerinin ardından YİK Üyesi Bülent Arınç'ın HaberTürk’te yayınlanan programda bazı sosyal medya kullanıcıları için kullandığı ifadeler yeniden gündem oldu.

Arınç, şu ifadeleri kullanmıştı;

“Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?”

ARINÇ'TAN 'NEDEN ERDOĞAN'IN YANINDASINIZ?' SORUSUNA YANIT

Arınç, Cumhurbakanı Erdoğan’ın yanında neden aktif olarak tekrar yer aldığına dair soruya ise, “ Ben hükümet içindeyken zaman zaman çok yüksek sesle başbakanlarımıza karşı eleştiri hakkımı kullandım. Bazen kendime yönelik eleştirileri meşru müdafaa içinde yanıtladım. Bazen de kamuoyunun üzerinde önemli konular hakkında kendi görüşlerimi belirttim. Bu benim hem insani bir görevimdir hem de İslami bir görevimdir. Bu eleştirileri farklı anlamda istifade etmeye çalışan, başbakanlarımızla aramıza mesafe koymaya çalışanlar oldu. Bunların oyununa birileri düştü. Bu şekilde siyaset yapmanın güçlüğünü görünce 7 Haziran'da ayrıldım. Devam etmek isteseydim bana anlayış göstereceklerini biliyorum.Ben onlar için kıymetli bir insanım onlar da benim için kıymetli insanlardır” yanıtını verdi.