Bunu Bülent Arınç'a kapak olarak gönderiyorum

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Çınarcık'ın Koru Beldesi'nde, Atatürk'ün Koru'ya gelişinin 84'ncü yıldönümü etkinliklerini katıldı.

Bunu Bülent Arınç'a kapak olarak gönderiyorum

Vardar Ovası türküsüyle karşılama oynayan İnce, "Bunu Bülent Arınç'a kapak olarak gönderiyorum" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Atatürk'ün Koru'ya gelişinin 84'ncü yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde CHP'li Koru Belediyesi'nin düzenlediği programa katıldı. Koru Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe Muharrem İnce, Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, Yalova Belediye Başkan adayları ve partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Burada bir konuşma yapan Muharrem İnce, "Biz zaten iki Mustafa'yı çok sevdik. Muhammed Mustafa'yı da çok sevdik, Mustafa Kemal Atatürk'ü de çok sevdik. Biz sahtekarlardan, din tüccarlarından, din üzerinden oy devşirmek isteyenlerden değiliz. Bugün bayram, kucaklaşma günüdür. Ramazan bir sabır ayıdır. Bu topraklar hep böyle bildi bunu böyle yaşadı. Ta ki AKP iktidarına kadar. İftar sofraları AKP döneminde iftira sofralarına dönüştü. İftar sofraları, ihbar sofralarına dönüştü. 'Komşunu şikayet et, tencere tava çalanı mahkemeye ver' diyen bir başbakan gördü bu topraklar" dedi.

BU KENT BİR DÖNÜŞÜM NOKTASIDIR

Atatürk'ün Yalova'da 300 günden fazla kaldığı kaydeden İnce, "Atatürk'ün Yalova'ya ilk gelişi 19 Ağustos 1929'dur. Son ayrıldığı tarih ise 1 Şubat 1938'dir. O 9 yıl içerisinde 300 günden fazla Atatürk Yalova'da kalmıştır. Türk Tarih Kurumu'nun, Türk Dil Kurumu'nun temellerini burada atmıştır. Çok partili yaşama geçişin temelleri burada atılmıştır. Kur'an-ı Kerim'in Türkçe çalışmaları burada yapılmıştır. Koyunculukla ilgili, zeytincilikle ilgili, tarımla ilgili ilk çalışmalar burada yapılmıştır. Bu kent, cumhuriyetin bir yazlık başkentidir. Bu kent, bir dönüşüm noktasıdır. Bu kent, cumhuriyetin ilk kuruluş yıllarında İngiliz kralını, Afgan kralını, Atlantik'i geçen pilotları ağırlayan bir kenttir. O yıllarda Türkiye'de 5 yıldızlı oteller yoktu. Termal'deki otel vardı. O yıllarda Türkiye'nin en önemli yeri Yalova'ydı" dedi.

RAKIDAN ALINAN VERGİLERLE MAAŞ ALMASINI BİLİYOR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Vardar Ovası türküsünde geçen rakı sözcüğünü eleştirmesine de yanıt veren CHP'li İnce, "Cumhuriyetin ilk yıllarına böylesine tanıklık etmiş bir kentte iki gün önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç buradaydı. Bülent Arınç bir konuşma yapmıştı: 'Vardar Ovası'nın içinde rakı sözü geçiyor. Onun için ben gittikten sonra bunu söyleyin' dedi. Onun derdi o şarkının içinde rakı geçtiği için değil. Onun derdi, o şarkıyı Atatürk çok sevdiği için ondan nefret ediyor. Şarkı sözünün içinde rakı geçtiği için şarkıyı beğenmiyor, ama rakıdan alınan vergilerle milletvekili maaşı almasını biliyor. Hatta bununla yetinmiyor, meclis başkanı olduğu dönemde bir kanun çıkardı. O kanuna göre milletvekilliği yapanlar 5 lira emekli maaşı alacaksa, meclis başkanlığı yapanlar 10 lira alacak. O, meclis başkanı olduğu için Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihinde ilk kez meclis başkanlığı yapanlar, milletvekilliği yapanlardan iki kat fazla emekli maaşı alacak. Bu kanunun mimarı da Bülent Arınç'tır. Ey Bülent Arınç, şarkı sözlerinin içinde rakı sözcüğü geçtiği için bu kadar duyarlı oluyorsun da bu fakir milletin vergilerinden o yüksek maaşı almaya utanmıyor musun? O kanunu çıkarmaya utanmıyor musun?" diye konuştu.

İNCE: VARDAR OVASI'NI HEP BİRLİKTE SÖYLEMELİYİZ

Vardar Ovası'nı hep birlikte söylemeleri gerektiğini ifade eden Muharrem İnce, "Atatürk'ün, Yalova'ya, Koru'ya gelişinin 84'ncü yıldönümünde O Bülent Arınç'ın beğenmediği, ama cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çok sevdiği Vardar Ovası'nı hep birlikte söylemeliyiz bu akşam. Onu göçmenler, mübadiller, vatan değiştirmiş insanlar, ben de öyle bir ailenin çocuğu olarak onunla çok güzel karşılama oynarlar. Vardar Ovası, karşılama oynanır onunla. Sanatçılar Vardar Ovası'nı çalarsa, ben de onlarla birlikte burada karşılama oynayacağım. Hiç merak etmeyin, önümüzdeki seçimde ampulü sola çevireceğiz. Dibinden gevşeteceğiz, bir sene sonra da milletvekilliği seçiminde iktidarımızda bunları otobüslere doldurup Yüce Divan'a göndereceğiz" açıklamasında bulundu.

Muharrem İnce'nin, konuşmasının ardından Azeri şarkıcı Seher Ahmetzade sahneye çıktı. Ahmetzade'nin Vardar Ovası türküsünü söylemesiyle beraber Muharrem İnce, kardeşi Hüseyin İnce ile birlikte sahne önünde karşılama oynadı. Vatandaşların da alkışlarla karşılık verdiği İnce, protokol koltuğuna oturmasının ardından kameralara, "Bunu Bülent Arınç'a kapak olarak gönderiyorum" dedi. Gece, şarkıcı Niran Ünsal konseri ve havai fişek gösterilerinin ardından sona erdi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 101 yorum
Türkiye'deki en beğendiğim siyasetçi. Erdoğan'ın liderlik özelliği İnce'nin yanında solda sıfır.
bunlar sarhoş kafayla devlet yönetecek insanlar ince işleri çok iyi yapar bu yalandaroğlu ve ince
VAH VAH VE YİNEDE VAH VAH!..BAKTIKİ DARBE OLMADI ODA KAFAYI OYNATTI...MECLİS BAHÇESİNDE VE KORİDORLARINDA ÖYLE BİR HOROZ YÜRÜŞÜ VARKİ İNSANI KAHKAYA BOĞAR...
SEN ONU ONUNE KAPAK EDDE BAYANLAR TACIZINDEN KURTULSUN MUHARREMMMMMMMMMM
madem 2 mustafayı sevdim dedin birinin dediklerini yapıyorum diosun lan geri o zaman öbürünün dediklerini neden yapmıyorsun asl olan haktır gerisi ... tur
İşte sizin siyaset anlayışınız vede yönetim anlayışınız bu. Şimdiye kadar ağzınızdan bu vatan ve memleket için bir PROJE çıktımı. Şunu yapacağız deyip memleketin kalkınmasına yardımcı olacak elle tutulur birşeyler söylemiyorsunuz söyleyemezsiniz zira YOKKK YOK. SİZ SADECE LAF ÜRETİRSİNİZ VE NE YAZIKKİ LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ. Yine AKP yine AKP. İnadına AKP.
BİR DANSÖZ ÇIKTI MEYDANA...
BAK BAKALIM KİMLER KIVIRIYOR. BEN DEMEDİM DİYE BAS BAS BAĞIRIYOR..
Sayın Bülent ARINÇ'a Kapakları Yolladında, Şişeler Sana Kaldı Hayırlı Kullanımlar Muharrem İnce
Allahına Kurban Geç Şu Chp nin bşaına kurtar bizi bunlardan Muharrem Başkan
Bülent ARIN tırnağı olamazsın
TEŞEKKÜRLER SAYIN İNCE ÇOK GÜZEL SÖYLEMİŞSİNİZ.İSLAMİYETİ KENDİNE ALET OLARAK KULLANAN HALKI YAPTIKLARIYLA DEYİL SANKİ DİNDARMIŞ GİBİ GÖSTERİP KANDIRAN SAHTEKARLARA KAPAK OLSUN...............................................................
marmaray - boğaz köprüsü - hava alanları - hastaneler - üniversiteler - tüneller de sana kapak olsun.. binlerce dansööööz var...
muammer inca sen o kaDAR KAPAK GÖRMUŞSUNKI :) HER OLAYI KAPAK SANIYORSUN :d
AKP ye din üzerinden oy alıyorlar diyor ama kendileri yıllardır Atatürk üzerinden oy aldıklarının farkında değil. Bi kere de şunların ağzından ya AKP şu projeyi yapamadı ama biz böyle yaptık. Bakın şu proje öyle değil de böyle yapılsa daha iyi olur deyip bizlerle projelerini paylaşırlar mı? Sanmıyorum niye mi? yapmadıkları yapmayacaklarının teminatıdır :)
O zaten yıllardır şişesini size gönderiyor siz kapağını gönderseniz ne olur....
Muharrem bey size çok kapak attılar azmı geldi doymadınmı
Kapakları Sayın Bülent Arınça Gönderirsinde Muharem İNCE, Elinde Kalan Şişeler Sana Kaldı. Hayırlı Olsun
Rakının lafından bile sakınıp, günahlardan arınmış olduğunu ima etmek saçmalık. Melekler sorguya çekmeden önce kendinizi bir sorguya çekin bakalım. Şöyle yaptıklarınızı ve iç dünyanızı bir araştırın. Kusursuz musunuz? ''Kesinlikle hayır'' cevabı doğru cevaptır. Sonuçta rakı içen cehenneme gidecek de içmeyen cennetten el sallayacak diye bişey yok.
adam kendine bi çizgi çizmiş alkol ve içinde alkol olan herşeyden uzak durmak. niye milletin zoruna gidiyor ki. ha bide sonkale.06 nın yorumu mükemmel tebrik edrim ben olsam yazamazdım ama. nerden gelmiş aklına
farklı bi konuya parmak basmak istiyorum son 10 yılda orman yangınları insan kaynaklı çıkması %12 artmış...2B yasası diyorm orman vasfını yitirmiş arazilerin satışı diyorum...marmariste güzel bi koya sahili olan orman arazisi üst üste tam 12 kez yakılmış bilmem anlatabildim mi..?
bunlar kadar terbiyesiz çirkef ukala bir canlı türü varmı acaba?
ince,ince dokundurma bu olsa gerek ,,nerde bunu anlıyacak kafa arınc beydemi..haşa yok..kapak yerine yorgan yap,ince.......arınc icinde yatsın..belki anlar...
yıllarca başkasına kapak olsun diye yola çıktınız millet her defasında kazanı kafanıza geçirdi..bu arada arkadaki manzara da iyi görünüyor ince işler peşinde yine İnce..
şeyini şey ettiğimin arınç'ı elbet birgün kara toprağa karışıp layığın olan kanalizasyona karışacaksın lakin Türk milleti tarih sahnesinde var oldukça ''vardar ovası'' isimli türkü ilel ebet payidar olacaktır..
muharrem ince. siz bu kadar boşsunuz işte. arınç ortaya bi laf atıyo, siz koyun gibi onun peşinden gidiyosunuz... bu kadar boş olursanız her şeyinizle, size kapak bile gerekmiycek. saklıycak koruycak bişeyiniz yok çünkü hem o beyninizde, hemde..
Millet kime kapak yapacağını çok iyi biliyor..
KAFA İYİ ADAMIN BUNLARIN AYIK ZAMANI YOKKİ ZATEN HEP ŞARHOŞŞ BELLİKİ İÇMİŞ ZATEN KIPKIRMIZI OLMUŞŞ SURATI
chp zaten laylay lom
akpnin ortalıkta hamam böceği gibi dolaşan türbanlı karılarının türbanları rakı içenlerin verdiği vergilerle alınıyor recep tayyibin çocuklarının gemiciklerinin her civatasında rakı içenlerin verdiği vergiler var
İnce bey size çok kapak kapattılar, şimdi sırada tıpa var. gelecek ilk seçimlerde onuda göreceksiniz.
Kukumav kuşu arınç,azıcık o sulu gözlerini aç da ibret al.
TAM BİR ŞAKLABANSIN YA HADİ GİT ORADAN YA İYİ Kİ ATATÜRK YOK VEKİL GİBİ OLUN BE KOCA KARILAR GİBİ VIDI VIDIDAN ÖTEYE GEÇMİYORSUNUZ
Ben mecliste seni ve oktay vuralı gördükce konuştuğunuz uslüple iktidara oy veren insanların birinin bile oyunu çeviremezsiniz oyunun güzelmiş sana ne olur.
Söyleyin söyleyin.İşiniz gücünüz şarkı türkü söylemek olsun.Şimdi şarkı türkü söyleyerek pkk sorununu şıptan çözer,memelektimizdeki tüm sorunları kökünden halleder,milletimizide muasır medeniyetler seviyesine çıkarırsınız.
ALLAH'INA KURBAN SENİN. ADAM GİBİ ADAM.
ye iç gez oyna başka bi halta yaramazsın zaten
seçimde sana kapak hazırladık hemde 70 lik kapağı iyi gider
TAYYİBİN..DEDİĞİ GİBİ BUNLARA BEŞTANE KOYUN EMANET ETSEN..YA KESER RAKIYLA YERLER..YADA KAYBE DERLER..BAY ALKOLİ..TAKTİMİMDİR..KAFA GÜZEL..MAAŞ YERİNDE..Bİ DERT Bİ SORUMLULUK YOK..ÇIKAR OYNARSIN TABİ BEN BAŞBAKANIMIZIN..SAĞLIGINDAN..ENDİŞE EDİYORUM..GECE GÜNDÜZ.MİLLETİ İÇİN..ÇALIŞIYOR..ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN..
ulan ince beyinsizi size nekadar tıpa tıkadık daha akıllanmadınız. Yalakalar ATATÜRK' ü her şeyde kullanmayın çünkü O GERÇEK BİR TÜRK ama sizler sadece birer ucubesiniz.
muharrem ince 2 mustafayı çok seviyon tamam mustafa kemalin vardar ovasını iyi oynadın helal sana alkışlıyom ya şu diğeri hazreti muhammet mustafa (SAV) nında bir sevdiği ibadeti işi yapsan onuda bizde görsek nasıl olur.ya sen nasıl bir adamsın koskoca bir etkinlikte sadece bület arınç beyimi konuştun.arınç senin korkulu rüyan olmalı sen bir aynada kendine baksana arınç kimmm sen kimmm.tüm chp bir yana arınç bir yana ama yinede arınç tarafı ağır gelir bunuda bil.çok basit siyasetçisin
Diğer Haberler