Burçların şifalı taşları

Değerli taşların şifalı, iyileştirici güçleri olduğu inancı tarih öncesi çağlara kadar dayanır ki her burç ile ilişkilendirilen şifalı taşlar vardır. Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su, burçlara göre şifalı taşları açıkladığı yazısında; şifalı taşlar ile burçların ilişkisini, burçlara özel taşları ve şifalı taşların burçlara olan etkilerini kaleme aldı.

Burçların şifalı taşları

Zodyak (burçlar kuşağı) 12 burca bölünmüş ve her biri kendi niteliklerine uygun şifalı bir taşla ilişkilendirilmiştir. M.Ö 3000 yılına dayanan bu inanış hala önemini korumaktadır. Şifalı taşlar takı şeklinde kullanabilir veya evinizde, ofisinizde, çantanızda bulundurabilirsiniz. Aşağıda listelediğim bu taşlar güneş burcunuzla ilişkili olup fiziki ve zihni olarak pozitif yönde etkisi olduğuna, zayıf enerjileri güçlendirdiğine, şans getirdiğine, koruduğuna inanılmaktadır.

Burada önemli olan burcunuza ait taşınızla güçlü bir bağ kurmaktır. Bu biraz da sizin inanışınızla alakalıdır. Neye ihtiyacınız olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Benim tavsiyem özellikle Dolunay gibi duyguların ön planda olduğu günlerde üzerinizde taşımanızdır. Kolye yaptırırsanız lütfen taşın arka kısmı açık olsun ve teninize değsin. Bu faydasını daha fazla arttıracaktır. Birden fazla örnek verdiğim taşlarınızdan hangisi kullanmak istediğinize siz karar vereceksiniz.

Burç taşlarının geneli şansı yükseltici etkisiyle dikkat çeker. İnsanlar hayatın zorlukları ve karmaşası içinde yaşamı olumlu hale getiren her şeye karşı ilgi duyarlar. Bu gayet doğal bir istek ve arzudur. Bazen duygularımızı kontrol etmemiz gerekebilir, kimi zaman hassasiyetimiz bizi zorlayabilir. Çoğu zaman bir şansa ne kadar ihtiyaç duyarız. Çünkü biz insanız. Bir şeylere tutunmak, umutlanmak isteyen varlıklarız. Astroloji insanın kendini tanımasında ve geliştirmesinde yüzyıllardır kullanılan bir ilimdir. Biz de alttaki dosyamız aracılığıyla sizlere burcunuzun tılsımlı taşlarını tanıtıyoruz. Faydalar görmeniz dileğimle,

KOÇ

Doğum gününüz, 21 Mart-20 Nisan arasında ise, alttaki burç taşlarınız enerjik doğanıza uygun şekilde doğru hedef belirlemenizde, iş hayatında başarılı olmanızda ve kazalardan korunmanızda yardımcıdır.

Koç burcunun en şifalı taşları

Kantaşı: Hedefe odaklanma ve başarı elde etme. İş konularında yükselme. Kötü düşünceleri kovucu, kazalardan koruyucu ve şans getirici gibi faydaları vardır.
Elmas: Zenginlik, göz doldurma, ilgiyi üzerinize toplama.
Topaz: fiziksel ve zihinsel gücü yükseltici, iyileştirici, kırık ve çıkıklardan koruyucu faydaları vardır.
Jasper: Hayata pozitif yönde bakmayı sağlayıcı, uykuya yardımcı, sinirleri yatıştırıcı, kötülükten koruyucu, vücuttaki enerjiyi faydalı şekilde kullanmayı sağlayıcıdır.

BOĞA

Doğum gününüz 21 Nisan-21 Mayıs arasında ise, alttaki burç taşlarınız maddi-manevi değerlere önem veren sizlerin şansını yükseltici, hayal gücünüzü arttırıcı, kötülüklere karşı koruyucu gibi olumlu etkilere sahiptir.

Boğa burcunun en şifalı taşları

Azurit: içsel öfkeyi azaltır. Farkındalık yaratır. İştahı dengeler. İletişim gücü verir.
Zümrüt: Aşkta şansınızı yükselticidir. Gözler üzerinize çevrilir. Hafızayı güçlendirir. Kısmeti çoğaltır.
Avanturin: Şansı yükseltir, hayal gücü verir, yaratıcılığı arttırır. Doğal bir şifa taşıdır. İnatçılığın önleyici faydası vardır.
Kehribar: Kötülüğe karşı koruyucudur. Sevgi, şans, güç verir. Koruyucudur. Enerjinizi azaltan etkileri ortadan kaldırır. Espri gücü ve neşe gibi pozitif yönde faydası vardır.

İKİZLER

Doğum gününüz 22 Mayıs-21 Haziran arasında ise, alttaki burç taşlarınız hareketli, meraklı, aktif enerjinizi belli bir hedefe üzerinde odaklayarak başarılı olmanızda, ruhunuzu dinlendirmenizde yardımcıdır.

İkizler burcunun en şifalı taşları

Akik: Hafızayı güçlendirici ve odaklanmayı sağlayıcı şifalı bir taştır. Dayanıklılık verir. Dürüstlüğü teşvik eder. Sakinlik kazandırır. Uykuyu düzene sokar. Stresi önleyici faydası vardır.
Kaplan gözü: Enerjinizi doğru yönlendirmede yardımcıdır. İş konularında şans verir. Bir problemi çözmede odaklanma gücü sağlar. Kararlılık gücü verir. Sağlığı güçlendirir. Ruhu dinlendirir.
Sitrin: Yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkartır. Dağınıklığın önüne geçer. Yıkıcı ve olumsuz duyguları tedavi edici faydası vardır.
Krisopraz: İç huzuru verir. Stresi ortadan kaldırır. Üreme gücünüzü yükseltir. Gerginliğe birebir faydası olan şifalı bir taştır.

YENGEÇ

Doğum gününüz 22 Haziran-23 Temmuz arasında ise altta yer alan şifalı taşlarınız, sizi aşırı duygusallığın zorluklarından koruyucu, negatif etkilerden uzaklaştırıcı ve karmanızı olumlu yönde temizleyici ve şifalandırıcıdır.

Yengeç burcunun en şifalı taşları

Aytaşı: pozitif-negatif enerjileri dengeleyicidir. Çocuk ve kadınları koruyucudur. Para getirir, servet edinmeyi sağlar. Geleceğe dair rüyalar görmenizi sağlar. Mide hastalıklarına iyi gelir. Baş ağrılarını önler. Aşırı duygusallığın, hüznün önüne geçer. Çarpıntıya iyi gelen faydalı bir taştır. Dolunayda takıldığında negatif enerjiyi yok eder.
İnci: Sevginin, paranın, korunmanın işaretçisi faydalı bir taştır. Şans verir. Karmik olumsuz etkileri düzeltir. Flört ilişkilerini evliliğe dönüştürür. Çocukları korur. Aile mutluluğunu yükseltir. Gözyaşı dökmenin, aşırı üzülmenin önüne geçer. Boşanmayı önler.
Safir: Yengeçlerin sezgilerini daha da güçlendirir. Duygusal sıkıntıları giderir. Maneviyatı güçlendirir, gönlünüzü huzurlandırır. Güven verir.
Krizopras: Ruhsal ikilemleri çözücü ve güven duygunuzu yükselticidir. Depresyona karşı tedavi edicidir. Uyku problemlerine birebir iyi geldiği bilinmektedir.

ASLAN

Doğum tarihiniz 24 Temmuz-23 Ağustos arasında ise, alttaki burç taşınız aşkta şansınızı yükseltici, sizi kıskanç gözlerden koruyucu, parasal kazancınızı arttırıcı ve kalbinizi sakinleştirici gibi faydalar sağlayabilir.

Aslan burcunun en şifalı taşları

Altın topaz: Fiziksel ve ruhsal enerjinizi yüksek tutar. Kalp riskini azaltır. Yaraları iyileştirir. Gücü artırır. Ölümcül hastalıkları önler. Güzel ve çekici yönlerinizi yükseltici faydalı bir taştır.
Turmalin: Gökkuşağının tüm renklerini üzerinize çeker. Sizi kıskanç gözlerden korur. Beden ve ruhunuzu güçlendirir. Yaratıcı yönlerinizi açığa çıkartır. Sanatsal güç verir. Kan, sinir sistemi ve lenfleri güçlendirir.
Oniks: Mutluluğu arttırır. Gönlü rahatlatır. İçgüdüleri güçlendirir. Arınmayı sağlayan faydalı bir taştır. Kötü alışkanlıkları tedavi eder. Aşkta şans ve parada kazanç getirici pozitif etkili bir taştır.

BAŞAK

24 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında doğduysanız alttaki burç taşları sizi endişelerden koruyucu, zihninizi rahatlatıcı, yoğun çalışan bedeninizi sakinleştirici etkileriyle faydalar sağlayabilir.

Başak burcunun en şifalı taşları

Yeşim taşı: Halk arasında bilinen şekliyle yıldızınızı yükseltir. Endişeleri azaltır. Rahatlamayı sağlar. aşkta şans verir. Uzun ve sağlıklı bir ömür verir. Hastalıkları şifalandırır. Vücut direncini yükseltir. Triod hastalığına iyi gelir.
Zirkon: Zihni rahatlatır. Sindirimi düzenler. Endişeyi yok eder. Enerjinizi doğru ve faydalı şekilde kullanmanızı sağlar. Uyku probleminizi tedavi eder. İştah açar. Huzur verici ve rahatlatıcıdır.
Azurit: Gereksiz meselelere kafanızı takmanızın önüne geçer. Duygularınızı ifade etmenizi sağlar. Öfkeyi azaltır. Kanseri önleyicidir. Yorgunluğu önler.

TERAZİ

23 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında doğduysanız aşağıdaki burç taşlarınız ilişkide şansınızı yükseltici, güzellik ve çekiciliğinizi arttırıcı olduğu gibi sizi her türlü olumsuz düşünceden koruyucu etkilere sahiptir.

Terazi burcunun en şifalı taşları

Turmalin : En önemli faydası ilişki sorunlarını çözmesi, paylaşımı güçlendirmesidir. Eşinizin size sevgiyle yaklaşmasını sağlar. Kısmet verir.
Lapis lazuli: Uykusuzluğa iyi gelir. Afrodizyak özelliğiyle cinsel gücü yükseltir. Kanamaları iyileştirir. Ruhu sakinleştirir. Güzelliği ve çekiciliği arttırır. Negatif duygulardan arındırır. Farkındalık gücü verir. Sezgileri güçlendiren şans verici bir taştır.
Peridot: Şans verir. Başarı ve gücün sembolü şifalı bir taştır. Stresi önler. Karşı cins üstünde etkili olmanızı sağlar. Sağlığı güçlendirir. Sizi negatif insanlardan korur.
Mercan: Dostluklardan fayda görmenizi sağlar. Kıskançlıklara ve kem gözlere karşı sizi koruyan bir kalkandır. Nazara birebirdir.

AKREP

24 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında doğduysanız alttaki burç taşlarınız negatif enerjileri üzerinizden atmanızda, iletişim gücünüzü yükseltmede kullanıldığı gibi bedeninizi sağlıklı kılmada yardımcıdır.

Akrep burcunun en şifalı taşları

Akuamarin: Gençlik verir, güzelleştirir, sağlıklı kılar. Öfkeyi, nefreti ve kini azaltır. Zehirlenmenin önüne geçer. Kötülükten koruyucu ve faydalı bir taştır. Zihni hızlandırır, mutluluk verir.
Obsidyen: Negatif enerjileri uzaklaştırır. Kararlılık verir, direnci yükseltir. Yorgunluğu azaltır. İletişim gücünüzü yükseltir. Sakinleştirir. Zararlı alışkanlıkları olanları şifaya kavuşturur.
Topaz: Fiziksel gücünüzü yükseltir. Sinirlere birebir iyi gelen şifalı bir taştır. Kazalardan korur. İyileştiricidir. Ömrü uzatan faydalı bir taştır. Pozitif düşünmenizi sağlar.
Hematit: pozitif-negatif enerjileri dengeye kavuşturucudur. Gizli sırlarınızı koruyucudur. Strese birebir iyi geldiği düşünülmektedir. Karşı cinsi etkileme gücünüzü çoğaltır.

YAY

23 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında doğduysanız alttaki şifalı taşlar şansınızı çoğaltıcı, hastalıklardan sizi koruyucu, işlerinize odaklanmanızı sağlayıcı faydalara sahiptir.

Yay burcunun en şifalı taşları

Ametist: Negatif enerjileri üzerine çekerek kişiyi ve ortamı temizliyor, arındırıyor. İletişimi yüksek Yayların cep telefonu v.b aletlerden yayılan radyasyondan korunmalarını sağlıyor. Evinizde, arabanızda veya üzerinizde takı olarak bulundurmanızda fayda var.
Turkuaz: Şansı yükseltici, performansı arttırıcı bu faydalı taş, tıp dünyasında şifa verici olarak kabul ediliyor. Birden fazla işle uğraşarak zaman kaybetmek yerine, başarılı projelere odaklanmayı sağlıyor.
Kırmızı topaz: derinlikli düşünen Yayların zihnini rahatlatan, dinlendiren bu şifalı taş, özellikle gezgin Yayları, kazalardan ve kötülüklerden koruyucu faydası var. Bilgelik gücünüzü yükseltiyor. Yaralanmaları önlüyor. Ömrü uzatıyor ve hastalıkları şifalanırıyor.
Kalsedon: Sakinlik vericidir. Nazara iyi gelir. Çantanızda bir tane bulundurunuz. Baş ucunuza koyarsanız size rahat bir uyku sağlar.

OĞLAK

22 Aralık-22 Ocak tarihleri arasında doğduysanız alttaki burç taşlarınız sizi karamsarlıktan kurtarıcı, yorulan bedeninizi canlandırıcı pozitif etkilere sahiptir.

Oğlak burcunun en şifalı taşları

Beril: Neşelendirici bu şifalı taş, sempati kazandırıyor. İskelet rahatsızlıklarına iyi geliyor. Evlilikleri destekliyor. Karamsar düşünmenin önüne geçiyor. Sürekli iş ve sorumluluk odaklı Oğlakları dinlendirici bu faydalı taş, fiziksel ve ruhsal anlamda tazelenmelerini ve canlanmalarını sağlıyor.
Oniks: Mutluluğu çoğaltan, sezgileri güçlendiren ve cinsel istekliliği arttıran faydalı bir taştır. Oğlaklara canlılık kazandırır.
Lal: Şifalı taşlar içinde en güçlü olanlarından biridir. Fazla çalışan, yorulan bedeni canlandırır, kan akışını düzenler ve gerginliği ortadan kaldırır. Sevgiyi çeker. Pozitif düşünmeyi sağlar.
Dumanlı Kuvars: Ruhunuzu sakinleştirir, stresi azaltır. Şansınızı yükseltir. Yaşam sevinci verir. Umutsuzluğa karşı birebir faydalı olduğu bilinir. Depresyondaysanız bu taşı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

KOVA

21 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında doğduysanız alttaki tılsımlı taşlarınız sizi negatif enerjilerden uzaklaştırıcı, iyileştirici, beklenmedik durumlara karşı bir kalkan oluşturarak koruyucudur.

Kova burcunun en şifalı taşları

Labradorit: Gelecek hedeflerini gerçekleştirmede faydalı olan bu taş, yeteneklerin açığa çıkmasında ve başarılı olunmasını sağlıyor. Negatif enerjileri savdığı gibi, fiziksel rahatsızlıkları şifalandırıyor.
Malahit: Her türlü uyumsuzluğu çözüme kavuşturucu etkiye sahip. Endişeleri ortadan kaldıran, zihni dinlendirici, korkuların önüne geçicidir.
Lal: Kalbin ritmini düzenler, yaraların iyileşmesini sağlar, stresin önüne geçer. İyileşme gücü verir. Dostlukları güçlendirir. Çekicilik kazandırır.

BALIK

20 Şubat-20 Mart tarihleri arasında doğmuşsanız, alttaki burç taşlar aşkta şansınızı yükseltici ve olumsuz enerjilerden koruyucu etkilere sahiptir.

Balık burcunun en şifalı taşları

Yeşim taşı: Aşk taşı olarak da bilinir. Sevgiyi çeker, sizi gerçek aşkla buluşturur. Enerji verir, stresi giderir. Girişim için cesaretlendirir.
Firuze: Huzur verici, canlandırıcıdır. İnişli çıkışlı duyguları dengeye kavuşturur. Özgüveni arttırır. Kararsızlığı önler. Direnç kazandırır. Takan kişiyi güzelleştirir, çekicilik kazandırır.
Kaplan gözü: Kötü alışkanlıkları tedavi eder.(alkol, ilaç, tütün v.b). Mide ve safra kesesi rahatsızlığına iyi gelir. Sindirimi kolaylaştırır.
Larimar: Zihni açar. Güven duygunuzu yükseltir. Beceri kazandırır. Nazara iyi gelir. Yeniye yer açmanızı, cesaretle girişimde bulunmanızı sağlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler