HABER

Burnu kesilen R.G.'nin duruşmasında tahliye

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'da cezaevindeki eşine para götürmesi için kayınpederi ve kayınbiraderleri tarafından fuhşa zorlandığı, fuhşu kabul etmediği için kayınpederinin tecavüzüne uğradığı iddia edilen ve burnu kesilen R.G.'nin duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliyesine karar verdi.

Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, zorla alıkoyma ve tecavüzle suçlanan F.G., T.G. ile tutuksuz yargılanan kayınpeder E.G. ve burnu kesilen R.G. hazır bulundu. Duruşmada R.G., burnunu kesenin akrabası olduğunu ifade ederek, davacı olmadığını ve barıştıklarını söyledi. Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, TCK'nin 243/1 maddesi gereğince, müştekilerin şikayetlerini geri alması sebebiyle, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen mağdurla ilgili tüm yazılı müzakerelerin beklenmesine ve sanıkların tahliyesine karar verdi.

Mahkemeye ailesiyle birlikte gelen R.G. adliye çıkışında yüzünü gizlemeye çalışırken, kayınpederi E.G. görüntü alan basın mensuplarına tepki gösterdi. Kameralardan rahatsız olan R.G.'nin akrabaları, çekim yapan kameraları engellemeye çalıştı. R.G. ve ailesi, bir araca binerek adliye binası önünden ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler